У Тернополі онлайн-записи в РАЦС не діють, але тепер можна іти в будь-яке відділення

У Тернополі онлайн-записи в РАЦС не діють, але тепер можна іти в будь-яке відділення
Онлайн-послуги реєстрації шлюбу та інших цивільних станів почнуть діяти найближчим часом у деяких містах України. На жаль, до Тернополя таке нововведення прийде ще не скоро.

Про це кажуть у реєстраційній службі Головного управління юстиції у області. Проте запевняють, що тернополяни можуть подавати заяву у будь-яке відділення ДРАЦСу без прив'язки до місця прописки.

До речі, наші колеги-журналісти з Вінниці пишуть, що у їхньому місті вже діє схожа система. До Вінницького міського ДРАЦСу найчастіше звертаються із питанням реєстрації цивільних актів і в середньому  у місяць надходить 15-20 записів, інколи буває 25 записів.

- Наразі маю інформацію про те, що буде пілотний проект онлайн-подачі заяви до ДРАЦСу, - додає начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби головного управління юстиції Тернопільської області Ольга Гуль. - Проте його будуть випробовувати лише в Дніпропетровську, Києві та Одесі. Ми ж лише спостерігатимемо за тим, як працює пілотний проект. 
Але система подачі заяв не є дуже зручною, продовжує фахівець. Оскільки навіть при подачі заяви в онлайн-режимі, все одно потрібно буде прийти у ДРАЦС, щоб підписатись на заяві. Адже зробити це онлайн буде неможливо. 
Натомість вона каже, що людям зручніше подавати заяви чи забирати документи, прийшовши безпосередньо в установу, адже зараз громадяни можуть звертатись у будь-яке відділення ДРАЦСу незалежно від місця прописки. 
- Закон змінили і тепер люди можуть спокійно йти у будь-яке відділення ДРАЦСу, - продовжує Ольга Гуль. - Відділення більше не прив'язанні до місця прописки, як це було раніше.

Відео дня

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Додали медикаменти до безплатного переліку програми «Доступні ліки» 21:00 З'явився рейтинг спроможності громад Тернопільщини: хто очолив, а хто має невикористаний потенціал 20:25 Графік відключення світла в Тернополі та області на 7 листопада 20:00 До 6 годин без світла: де у Тернополі працюватимуть світлофори з безперебійниками (карта) Від читача 08:36 Творчість, що надихає: у Бережанах відкрили мистецьку студію 19:00 Чому приватне товариство вирішило за свої кошти провести благоустрій у парку Шевченка 18:00 Тернопільський колектив «Посмішка» здобув шість нагород на міжнародному фестивалі 17:30 Відгуки та скарги тернополян щодо роботи громадського транспорту розглядали перевізники і поліція 17:00 Що та за скільки продають на овочевому ринку Тернополя: дивіться актуальні ціни photo_camera 16:13 Затримали колишнього правоохоронця, який за 4000 доларів обіцяв допомогу з мобілізацією play_circle_filled 15:45 Скільки тернополян подали відстрочки через ЦНАП 15:15 Ветерани та ветеранки з Тернопільщини зможуть безоплатно навчатись в автошколах 14:45 Нетверезого 16-річного водія скутера зупинили вночі на Руській 14:10 Суддю з Підгаєччини відсторонили від посади через підозру в смертельній аварії 13:35 Хто в Тернополі може безоплатно скористатись послугою соціального таксі 13:03 Який вигляд має «Пантеон Героїв» на Микулинецькому кладовищі у Тернополі: дивіться відео play_circle_filled 12:30 На Бандери водій маршрутки проїхав на червоний сигнал та врізався в легківку. Є постраждалі 11:50 Наріжний камінь для каплиці Святого Пантелеймона заклали біля лікарні у Козові 11:20 Неподалік Дзвиняча бус зіткнувся з трактором. Постраждали семеро людей 10:45 16-річний тернополянин може потрапити до в'язниці на вісім років за крадіжку велосипеда
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up