Обласний фінал учнівського інтелектуального фестивалю «Вундеркіндер - 2017» пройшов 26 листопада на базі Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя.
Організували змагання активісти ГО «Центр комунікаційних студій» за підтримки Відділу сім’ї та молоді Тернопільської ОДА та Британської ради в рамках проекту "Активні громадяни".
У проекті взяли участь 14 учнівських команд, які представили вісім районів Тернопільської області. Відкрили фінал змагань Голова Тернопільського підрозділу Національної молодіжної ради України Олег Грушицький, депутат Тернопільської міської ради Андрій Грицишин та координатор проекту активні громадяни у Тернопільській області Анастасія Чорній.
Метою проведення є підвищення у дітей творчих здібностей, розумового потенціалу та виявлення нових талантів. Створення умов для розвитку та розширення кругозору учнів через участь у різних видах інтелектуальних змагань. Дати можливість застосувати отримані знання, ерудицію та логічне мислення на практиці, проявити вміння приймати рішення в нестандартній ситуації в умовах обмеженого часу та власне навчатись граючи. Поспілкуватися з однолітками, отримати цікаві знайомства та нових друзів.
Галузь освіти, зокрема середньої, в Україні потребує якнайшвидших реформ. Навчальна програма націлена на успішну здачу предмету, а не на його розуміння та використання знань у повсякденному житті. Шкільна програма не в достатній мірі дає можливість мислити неординарно. Крім олімпіад та конференцій учневі нема де проявити свій інтелектуальний потенціал; Практично відсутнє дієве поле для зайнятості та розвитку підростаючого покоління. В учнів, особливо з сільської місцевості, відсутнє неформальне навчання та засвоєння матеріалу у вигляді гри; Серед учнів не поширені інтелектуальна творчість та інтелектуальні ігри, як вид відпочинку; Інтернет та соціальні мережі замінили живе спілкування та вміння знайомитись у реальному житті.
Отримані у школі знання важко використати за її межами. Ми вважаємо, що варто урізноманітнити навчання у школах завдяки проведенню конкурсів, інтелектуальних ігор, різних видів інтелектуальної творчості. Це має зацікавити дітей до пошуку нових знань та показати, що вчитись може бути цікаво і пізнавально.
Учні змагались у таких інтелектуальних іграх, як: Брейн-ринг», «Факт чи вигадка?» та «Спортивні хрестики-нулики 5 в ряд». Змагання були насиченими, команди показали якісну гру та до останнього змагались за першість. У боротьбі кращих перемогу здобула команада Тернопільської української гімназії ім. І. Франка На переможців та призерів чекали подарунки від партнерів заходу. Захід відбувся за підтримки Відділу сім’ї та молоді Тернопільської ОДА, Британської ради та ГО "Об'єднання "Самопоміч"
«Завдяки інтелектуальним іграм учні зможуть застосувати свої розумові здібності та використати вивчений матеріал на практиці. Проект націлений на розвиток у дітей творчих здібностей, розкриття інтелектуального потенціалу та виявлення нових талантів. Участь у різного виду змагань дозволить учням розширити свій кругозір, застосувати власні знання, ерудицію та логічне мислення, проявити вміння приймати рішення в нестандартній ситуації в умовах обмеженого часу. В житті практично не зустрічається готових рішень проблем. Кожна ситуація має свої особливості. Тож інтелектуальні ігри повинні сприяти розвитку дієвого мислення школярів Ми будемо і надалі організовувати подібні проекти для молоді, адже бачимо зацікавленість та бажання брати в них участь» - зазначив голова оргкомітету Грушицький Олег.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер