Україна переходить на "літній час": коли переводимо годинники. Як адаптуватись до зміни часу

Україна переходить на "літній час": коли переводимо годинники. Як адаптуватись до зміни часу

Датою переходу на літній час в Україні є остання неділя березня. У 2021 році переведення часу відбудеться 28 березня. У ніч з суботи на неділю стрілки годинників потрібно перевести на годину вперед.
 

За постановою Кабміну, перехід на літній час в Україні уже понад 20 років відбувається в останню неділю березня. 

Цього року ця дата припадає на 28-ме березня. Перевести стрілки на одну годину вперед мають в ніч з 27-го на 28-ме березня о 03:00.

Вже в нелілю українцям доведеться вставати на одну годину раніше. Саме в цей день наш організм піддається найбільшому стресу. Вважається, що саме перехід на літній час вкрай негативно позначається на самопочутті.

Відео дня

Щодо переведення годинників на літній та зимовий час ведуться вічні дискусії.

Нагадаємо, Парламент не зміг скасувати переведення годинників. Як вам таке рішення ради. Парламент відправив на повторне друге читання відповідний законопроект №4201 про обчислення часу в Україні. 

На адаптацію потрібно два тижні  

Експерти кажуть, що перехід на зимовий час люди переносять легше, ніж на літній, але до нового режиму організм звикає все ж досить довго. Лікарі стверджують, що зміна біоритму негативно впливає на здоров’я людини. На адаптацію необхідно близько 2 тижнів, щоб перелаштуватися на новий ритм.

Що радять лікарі

Після переведення стрілок лікарі радять прокидатися за старим часом. Не засиджуватися на роботі допізна та харчуватися повноцінно. Також більше часу перебувати на свіжому повітрі. У разі переводу годинників можливі погіршення самопочуття, зниження імунітету і порушення сну. Як мінімум один тиждень після переведення годинників більшість українців скаржаться на нездужання, головні болі, стомлюваність і депресивний настрій.  Медики радять у цілому знизити фізичні навантаження, щоб уникнути перевтоми.

Напередодні переведення годинників намагайтеся не затримуватися на роботі, відмовитися від важких видів діяльності. Також бажано виключити з раціону жирну їжу та алкоголь, пити більше води і трав'яного чаю.

Як мінімум за годину до сну рекомендується відмовитися від використання гаджетів.

У сонячний день рекомендовано гуляти на вулиці хоча б 15 хвилин на день для поповнення запасів вітаміну D. Також корисними будуть прогулянки перед сном. Тепла ванна, масаж або медитація ввечері знімають напругу, втому, допомагають швидко заснути й прокинутися на наступний день повністю відпочилим.
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Орест Облудник
    достали довбо,,,би своїми переводами... та скільки вже можна хирнею займатися???
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:00 Облаштовують безбар'єрний маршрут з мікрорайону «Дружба» до центру Тернополя 11:20 Одинадцять ліцеїстів з Тернополя здобули максимальні бали на мультитесті 10:40 Випускники зі Словʼянська танцювали вальс у Збаразькому замку play_circle_filled 10:15 Власники житла, пошкодженого внаслідок ракетної та БПЛА-атаки 6 червня, отримають одноразову грошову допомогу (пресслужба Тернопільської міської ради) Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 10:10 На Тернопільщині відбудеться фестиваль «Дзвони Лемківщини», де запалять «Ватру Нескорених» 09:47 Професійне відбілювання та чистка зубів у Тернополі: Огляд стоматологій міста (партнерський проєкт) 09:29 В аварії на Тернопільщині загинув 49-річний чоловік 09:01 Двох гастролерів підозрюють у серії крадіжок на Тернопільщині 08:50 Масована атака на Київ: кількість постраждалих зросла до 23 осіб 08:01 «На щиті» додому повертається захисник Руслан Цимбалістий 22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up