У Тернополі відкрили кардіоцентр (оновлене)

У Тернополі відкрили кардіоцентр (оновлене)
  • Центр ургентної допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда відкрили в Університетській лікарні Тернополя 1 березня. Відтепер в кардіоцентрі медзакладу надають повний спектр кардіологічної допомоги — від стентування до високотехнологічних операцій на відкритому серці.
  • В ТОДА називають тернопільський кардіоцентр найпотужнішим в Західній Україні.

Блок інтенсивної терапії кардіологічного відділення в Університетській лікарні має ангіограф, дві реанімації і центр реперфузійної терапії, де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по артерії серця)  при гострому інфаркті міокарда. Розрахований на 13 ліжок інтенсивної терапії.

Тут виконують ангіографію, балонопластику, стентування коронарних судин, встановлення кардіостимуляторів і всі види ангіографічних досліджень.

Нове відділення для надання ургентної медичної допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда стало останньою ланкою, якої досі не вистачало в кардіоцентрі Університетської лікарні для надання повного спектру медичної допомоги. Ургентну допомогу тут надаватимуть цілодобово.
- Коли приїжджає бригада швидкої допомоги, привозить пацієнта з гострим інфарктом, йому діагностують, яка подія сталася з коронарними судинами, відразу ставлять стент або роблять балоноангіопластику і далі переводять в реанімаційну палату. А в подальшому хворий лікується в кардіологічному відділенні, - розповідає завідуюча кардіологічного відділення Університетської лікарні Наталія Вівчар.

Праця кількох років

Над розвитком кардіоцентру університетської лікарні в області працювали впродовж кількох років. Область витратила на це 45 млн гривень, зазначає влада.

Тепер кардіоцентр - це уже два ангіографи, цілодобова ендоваскулярна служба, кардіоПІТ та служба відкритої кардіохірургії. На роботу сюди запросили відомих кардіохірургів з Одеси та Рівного.

- Цей центр створений за кошти обласного бюджету зі співфінансуванням з коштами державного бюджету, - зазначив головний лікар університетської лікарні Василь Бліхар. - За ці кошти придбали ангіограф, а упорядкування і усі роботи з реконструкції зробили за кошти обласного бюджету.

Центр дозволить підняти рівень надання допомоги хворим з гострим коронарним синдромом на вищий рівень і якісніше лікувати таких хворих, зменшить смертність та інвалідизацію пацієнтів.

- Кардіохірургія в університетській лікарні працює з минулого року, - зазначив кардіохірург Ігор Гуменний. - Першу операцію на відкритому серці зробили 17 березня 2018 року. На даний час виконано 72 операції на відкритому серці. Черга є на 2-3 тижні наперед.

Операції на серці різної складності обходяться в 140-250 тисяч гривень, зазначив головний лікар Університетської лікарні Василь Бліхар.

- Тепер головне завдання для влади - зробити максимально доступною для людей програму лікування у цьому закладі, хоча сама послуга є надзвичайно дорогою, зазначив голова ТОДА Степан Барна.

Витрати пацієнта зараз становлять половину вартості операції.

- У попередньому році обласна рада виділила 2 млн грн на кардіохірургію, ми потужно стартували, і думали, що повністю закриємо ці витрати, але через те, що багато людей виявили бажання оперуватися в Тернополі, витрати для пацієнтів вдалося здешевити на 50%, - зазначив начальник обласного управління охорони здоров'я ТОДА Володимир Богайчук. - Загалом операція на серці коштує близько 150 тисяч грн, пацієнт платить половину. Зараз обласна рада готова виділити ще кошти, щоб мінімізувати витрати на кардіохірургію. До нас їдуть хворі навіть з інших областей, бо у нас дешевше. Якщо в Києві вся операція коштує 200 тис. грн, то в нас людина платить тільки 30-50 тис. грн.  Ми маємо безкоштовні стенти, кардіостимулятори, оксигенатори.

 

За рік — тисяча інфарктів

В Тернопільській області за рік діагностують понад тисячу інфарктів міокарда, хворих в передінфарктному стані є ще 1,5-2 тисячі, зазначає завідуюча кардіологічного відділення Університетської лікарні Наталія Вівчар. І найбільшою проблемою медиків є невчасне звернення пацієнта по медичну допомогу.

- Коли запекло в грудях, не треба чекати добу чи дві, а треба звернутися бодай до свого сімейного лікаря, щоб він зняв кардіограму і оцінив стан пацієнта, - розповідає Наталія Вівчар. - Бо чимшвидше в межах однієї-двох годин відкрити серцеві судини і вставити стент, рубця на серці від інфаркту може не залишитися. Чим пізніше — до 6 годин, рубець уже залишиться. Після 6 годин ця процедура уже особливого ефекту не має. Тут час дорівнює життю, його якості і тривалості.

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, TelegramInstagramViber та YouTube.

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (2)
  • 123

    де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по артерії серця)...      Ха-ха-ха безоплатно
  • 123

    де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по артерії серця)...      Ха-ха-ха безоплатно
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:30 Релігійна громада на Тернопільщині отримала особливий статус photo_camera 11:00 Прибралась до весни! Як одягнули скульптуру «Випадкова зустріч» у центрі міста? (ФОТО ДНЯ) photo_camera 10:53 Розпочни свій успішний інтелектуальний бізнес - формуй надійний айтішний тил! (новини компаній) 10:14 Розклад занять на цей тиждень для людей поважного віку у Тернопільському Терцентрі Від читача 16:29 У Тернополі на міжнародному форумі піднімались питання сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб 09:30 Обленерго оновило Графік погодинного відключення електрики в Тернопільській області на 20-26 березня 09:03 Тепер курсуватимуть щодня: як дістатися міського кладовища на Довжанці (Графік руху) photo_camera 08:00 Сьогодні, 20 березня: Міжнародний День Щастя, День весняного рівнодення та Всесвітній день Землі play_circle_filled 22:13 Смертельна ДТП за участю нардепа Володимира Гевка. Що відомо? 21:26 Неподалік Озерної – автотроща, є постраждалі 21:04 Весняний авітаміноз. В яких продуктах шукати порятунок? 20:01 Юні волейболісти тернопільського «Інваспорту» стали кращими в Україні 19:03 З’явилися торгові центри та елітні багатоповерхівки: як змінилася вулиця Шептицького photo_camera 17:58 Підприємцям Тернополя треба до 1 травня впорядкувати рекламні вивіски 16:43 В боротьбі за незалежність загинув Герой Ігор Бернадинюк з Тернопільщини 15:22 «А згине зло, і правда переможе…», легендарній Ліні Костенко – 93 14:03 У Тернополі люди зробили нічліг для собак на зупинці. А що ви про це думаєте? photo_camera 13:09 В деяких селах Тернопільщини 20 березня не буде світла через планові ремонти 12:02 Сотні людей з Озерної проводжали Олега Штокала. Історія Героя
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up