У Тернополі відкрили кардіоцентр (оновлене)

У Тернополі відкрили кардіоцентр (оновлене)
  • Центр ургентної допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда відкрили в Університетській лікарні Тернополя 1 березня. Відтепер в кардіоцентрі медзакладу надають повний спектр кардіологічної допомоги — від стентування до високотехнологічних операцій на відкритому серці.
  • В ТОДА називають тернопільський кардіоцентр найпотужнішим в Західній Україні.

Блок інтенсивної терапії кардіологічного відділення в Університетській лікарні має ангіограф, дві реанімації і центр реперфузійної терапії, де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по артерії серця)  при гострому інфаркті міокарда. Розрахований на 13 ліжок інтенсивної терапії.

Тут виконують ангіографію, балонопластику, стентування коронарних судин, встановлення кардіостимуляторів і всі види ангіографічних досліджень.

Нове відділення для надання ургентної медичної допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда стало останньою ланкою, якої досі не вистачало в кардіоцентрі Університетської лікарні для надання повного спектру медичної допомоги. Ургентну допомогу тут надаватимуть цілодобово.
- Коли приїжджає бригада швидкої допомоги, привозить пацієнта з гострим інфарктом, йому діагностують, яка подія сталася з коронарними судинами, відразу ставлять стент або роблять балоноангіопластику і далі переводять в реанімаційну палату. А в подальшому хворий лікується в кардіологічному відділенні, - розповідає завідуюча кардіологічного відділення Університетської лікарні Наталія Вівчар.

Відео дня

Праця кількох років

Над розвитком кардіоцентру університетської лікарні в області працювали впродовж кількох років. Область витратила на це 45 млн гривень, зазначає влада.

Тепер кардіоцентр - це уже два ангіографи, цілодобова ендоваскулярна служба, кардіоПІТ та служба відкритої кардіохірургії. На роботу сюди запросили відомих кардіохірургів з Одеси та Рівного.

- Цей центр створений за кошти обласного бюджету зі співфінансуванням з коштами державного бюджету, - зазначив головний лікар університетської лікарні Василь Бліхар. - За ці кошти придбали ангіограф, а упорядкування і усі роботи з реконструкції зробили за кошти обласного бюджету.

Центр дозволить підняти рівень надання допомоги хворим з гострим коронарним синдромом на вищий рівень і якісніше лікувати таких хворих, зменшить смертність та інвалідизацію пацієнтів.

- Кардіохірургія в університетській лікарні працює з минулого року, - зазначив кардіохірург Ігор Гуменний. - Першу операцію на відкритому серці зробили 17 березня 2018 року. На даний час виконано 72 операції на відкритому серці. Черга є на 2-3 тижні наперед.

Операції на серці різної складності обходяться в 140-250 тисяч гривень, зазначив головний лікар Університетської лікарні Василь Бліхар.

- Тепер головне завдання для влади - зробити максимально доступною для людей програму лікування у цьому закладі, хоча сама послуга є надзвичайно дорогою, зазначив голова ТОДА Степан Барна.

Витрати пацієнта зараз становлять половину вартості операції.

- У попередньому році обласна рада виділила 2 млн грн на кардіохірургію, ми потужно стартували, і думали, що повністю закриємо ці витрати, але через те, що багато людей виявили бажання оперуватися в Тернополі, витрати для пацієнтів вдалося здешевити на 50%, - зазначив начальник обласного управління охорони здоров'я ТОДА Володимир Богайчук. - Загалом операція на серці коштує близько 150 тисяч грн, пацієнт платить половину. Зараз обласна рада готова виділити ще кошти, щоб мінімізувати витрати на кардіохірургію. До нас їдуть хворі навіть з інших областей, бо у нас дешевше. Якщо в Києві вся операція коштує 200 тис. грн, то в нас людина платить тільки 30-50 тис. грн.  Ми маємо безкоштовні стенти, кардіостимулятори, оксигенатори.

 

За рік — тисяча інфарктів

В Тернопільській області за рік діагностують понад тисячу інфарктів міокарда, хворих в передінфарктному стані є ще 1,5-2 тисячі, зазначає завідуюча кардіологічного відділення Університетської лікарні Наталія Вівчар. І найбільшою проблемою медиків є невчасне звернення пацієнта по медичну допомогу.

- Коли запекло в грудях, не треба чекати добу чи дві, а треба звернутися бодай до свого сімейного лікаря, щоб він зняв кардіограму і оцінив стан пацієнта, - розповідає Наталія Вівчар. - Бо чимшвидше в межах однієї-двох годин відкрити серцеві судини і вставити стент, рубця на серці від інфаркту може не залишитися. Чим пізніше — до 6 годин, рубець уже залишиться. Після 6 годин ця процедура уже особливого ефекту не має. Тут час дорівнює життю, його якості і тривалості.

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, TelegramInstagramViber та YouTube.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • 123
    де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по артерії серця)...      Ха-ха-ха безоплатно
  • 123
    де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по артерії серця)...      Ха-ха-ха безоплатно
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:20 Одинадцять ліцеїстів з Тернополя здобули максимальні бали на мультитесті 10:40 Випускники зі Словʼянська танцювали вальс у Збаразькому замку play_circle_filled 10:15 Власники житла, пошкодженого внаслідок ракетної та БПЛА-атаки 6 червня, отримають одноразову грошову допомогу (пресслужба Тернопільської міської ради) 10:10 На Тернопільщині відбудеться фестиваль «Дзвони Лемківщини», де запалять «Ватру Нескорених» Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 09:47 Професійне відбілювання та чистка зубів у Тернополі: Огляд стоматологій міста (партнерський проєкт) 09:29 В аварії на Тернопільщині загинув 49-річний чоловік 09:01 Двох гастролерів підозрюють у серії крадіжок на Тернопільщині 08:50 Масована атака на Київ: кількість постраждалих зросла до 23 осіб 08:01 «На щиті» додому повертається захисник Руслан Цимбалістий 22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового 15:35 Тернополяни представили Україну на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up