- Ми хочемо частинку різдвяного дива подарувати нашим відвідувача, - каже заступник директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею Наталія Чеканова. - У нашій програмі тематичні екскурсії, цікаві розповіді про те, як колись готувались до свят, святкували, колядували та, як одягались наші предки.
Перед самою екскурсією колядував вертеп з школи-ліецею №6. А в процесі цікавих розповідей на кожному поверсі музею співав та грав гурт "Пшеничне перевесло".
В день відкриття особливої екскурсії - 11 січня провели кілька майстер-класів з виготовлення листівок, тематичних конвертів. Також, у музеї працює інтерактивна дошка, на якій кожен відвідувач після екскурсії може написати свої побажання чи пропозиції для покращення музею, що люди хочуть почути та побачити. Для найдопитливіших відвідувачів створили цілий квест з подарунками. Потрібно заповнити спеціальну анкету, яку можна отримати у касі музею. Під час екскурсії уважно слухати все, що розповідають і відповідати на запитання у анкеті. В кінці екскурсії свої анкети відвідувачі мають віддати господині подвір'я, що у фойє музею та можна отримати подарунок.
Екскурсії в такому форматі уже не вперше проводять у музеї. Минулого року, як розповілаж пані Наталія, у музеї готували свято Маланки 14 січня.
Такий незвичний формат сподобався і малим, і дорослим відвідувачам.
- Дуже добре, що є такі заходи. Бабусі, прабабусі наші вкладали душу у цю працю, як ми можемо таке забути? Нашу культуру, традиції, - каже тернополянка Євдокія Павлівна.
У музей вона прийшла з11-річним внуком Юрою Гаргаєм, який дізнався для себе багато цікавого з екскурсії.
- Мені дуже цікаво було послухати про старовинні традиції вертепів, як колись це все відбувалось, - каже Юрчик.
Якщо на першому поверсі музею працівники розповідали про традиції коляди, то на всіх інших - про українські хустки, про те, як люди власноруч виготовляли та оздоблювали чоботи, як виготовлялись колись сардаки (сукняне пальто - прим. ред), як виготовляли кожухи. А щоб відвідувачі краще все уявляли, то у музеї підготували виставки з цих речей.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер