- Михайло Баканчук був членом ОУН і збройного підпілля, - розповідає старший науковий співробітник музею політв'язнів в Тернополі Ігор Олещук. - Сам родом з Кременеччини. Був з патріотичної родини. Двоє його братів та сестра загинули в повстанцях. Він виконував функції розвідника-інформатора, потім, коли його викрили - він пішов в підпілля. Далі був арештований.
Пан Олещук каже, що з Михайлом Баканчуком був знайомий особисто. До останніх днів він жив та працював в Тернополі. Був активним громадським діячем, багато публікувався у ЗМІ, дописував для одного із Канадських видань. За словами колеги, до останніх днів Михайло Баканчук залишався відданим українській ідеї.
Про Михайла Баканчука зі скорботою пригадав і працівник музею політв'язнів Орест Савка.
- Для Тернополя Михайло Баканчук - дуже відома постать. Він воював за Україну, він відсидів у таборах, він потім був за це, щоб Україна була незалежною, - каже пан Савка. - Це була надзвичайно вихована людина, великий українець. Він любив Україну, постраждав за неї дуже сильно, але ніколи не зрадив.
За словами Ореста Савки, особливо зворушливими та символічними були промови Михайла Баканчука, у яких він не просто пригадував часи Національно-визвольної боротьби, а й вмів донести почуття любові до України.
Орест Савка та Ігор Олещук висловлюють співчуття рідним з приводу важкої втрати.
Панахида відбудеться 23 квітня, о 19.00 у Будинку Скорботи м. Тернополя за адресою: вул. Микулинецька, 27
Чин похорону — 24 квітня, о 11.00 за тією ж адресою.
Довідка:
Михайло Баканчук народився 27 листопада 1930 року в Горинці, нині Кременецького району Тернопільської області. Закінчив Київський технікум електротранспорту і громадських споруд.
Закінчив Київський технікум електротранспорту та громадських споруд.
У 1946-1947 роках співпрацював із надрайоновим ОУН (СБ і зв'язку) на Кременеччині. Член ОУН (серпень 1947). Після арешту 1948 року засуджений Військовим трибуналом Тернопільської області на 25 р. ВТТ Відбував ув'язнення в м.Норильську (нині РФ). У 1953 році за участь у повстанні політв'язнів засуджений ще на 5 років ув'язнення. Звільнений у 1956 році без дозволу на прописку в Західній Україні. Реабілітований у 1997 році.
Жив і працював на Донбасі та в м. Кривому Розі (Дніпропетровська область). Від 1960 — в м. Кременці. У 1973—1983 — головний інженер на комбінаті хлібопродуктів у смт Рокитному Київської області.
Від 1983 — проживав у м. Тернополі. Автор статей у ЗМІ.
Редакція "20 хвилин" щиро співчуває рідним, колегам та друзям Михайла Баканчука... Вічна йому пам'ять...
Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер