"Вода схожа на болото": на Протасевича люди скаржаться, що з кранів біжить бруд

"Вода схожа на болото": на Протасевича люди скаржаться, що з кранів біжить бруд
  • Про те, що зранку 3 жовтня у будинку №4 на вулиці Протасевича в Тернополі з кранів тече вода коричневого кольору, редакцію повідомили читачі. 
  • Куди звертатись у таких випадках, дізнавались журналісти "20 хвилин". 

- Відкрили зранку кран, а з нього побігла вода, що схожа на болото, - розповідає тернополянка пані Марія. - Вмитися такою водою просто неможливо. Її навіть страшно руками торкатися. На умивальнику одразу залишається наліт.

У аварійній службі КП "Водоканал" кажуть, що про цей випадок їм не повідомляли. Вони подають чисту воду, у чому причина - не знають. 

Відео дня

- Ми в таких випадках одразу відправляємо аварійну бригаду, - каже диспетчер. - Вони проводять промивку труб. Наразі за цією адресою до нас ніхто не звертався, тому, у чому там причина, сказати не можу. 

У прес-службі ЖКГ кажуть, що в таких випадках насамперед варто звертатись у КП "Водоканал", адже постачальниками послуг є вони. Якщо ж аварійники скажуть, що причина - у будинкових мережах, тоді варто про проблему повідомити обслуговуюче підприємство.

Нагадаємо, раніше у "Тернопільводоканал" пояснили, що колір води може бути пов`язаний із її специфікою.

- Це пов’язано зі специфікою нашої води, яку ми беремо з підземних джерел, - зазначив директор "Тернопільводоканалу" Володимир Кузьма. - А для підземної води характерна наявність високого вмісту заліза. Така проблема не лише у Тернополі, а й у Луцьку, Львові, Хмельницькому, Сумах, Рівному, Полтаві. Адже ці міста теж  отримують воду з підземних джерел. Як відомо, залізо при реагуванні з киснем окиснюється і випадає у вигляді бурого осаду. Вода збирається на внутрішніх стінках труб і при інтенсивному водорозборі цей осад вимивається.

За словами пана Кузьми проблеми з водою немає у тих районах, у які подається вода з тернопільського водозабору.

- Це район Нового світу, Центр, район Старого парку і суміжні мікрорайони, - коментує директор КП "Тернопільводоканал". - В інших частинах міста є проблема наявності заліза у воді, адже її подають з  Верхньоівачівського водозабору, і вона не проходить станції повного очищення. Відповідно, ми двічі на рік проводимо зупинку насосних станцій і промивання мереж, щоб мінімізувати негативний вплив заліза.

"Тернопільводоканал" бере участь у програмі “Розвиток міської інфраструктури UA”, яка фінансується за кошти світового банку. Один з компонентів цієї програми - будівництво станції знезалізнення для води, яка подається з Верхньоівачівського водозабору.

Нагадаємо, що якраз 2 жовтня КП "Тернопільводоканал" оприлюднив показники якості води. От вам і якість - дивіться на фото. 

 

Довідка

Телефон аварійної служби КП "Тернопільводоканал" - 0352 - 525 - 117.

 

А яка вода тече з ваших кранів? Пишіть у коментарях. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 В Україні вперше встановлять ліміти для гравців азартних ігор 21:00 Військові вже можуть подати рапорт на зміну місця служби між ЗСУ і Нацгвардією через Армія+ 19:20 На Тернопільщині немає вакцини проти грипу. А чи можна щепитися від ковіду? 19:00 Графіки відключень світла 25 жовтня діятимуть в окремих областях Від читача 13:24 Офісу "Зроблено в Україні" у Тернополі - 1 рік! 18:02 Вкусив поліцейського, бо той сказав, що він в розшуку і має з ним поїхати в ТЦК 17:35 Суд зобов’язав міськраду Теребовлі укласти охоронний договір щодо історичної пам’ятки 16:30 Показав середній палець і поїхав на червоне: поліція не змогла встановити порушника на єврономерах play_circle_filled 16:10 На Тернопільщині зіткнулися Audi A4 і трактор: потерпілих госпіталізували 15:35 Внесли зміни до бюджету Тернопільської громади на 2025-й рік 15:00 47 випадків булінгу у школах на Тернопільщині задокументувала поліція 14:20 Синоптики попереджають про посилення вітру на Тернопільщині і похолодання 13:40 У Тернополі вперше запроваджують Інклюзивний шкільний громадський бюджет 13:00 Під колеса авто на переході протрапила 12-річна тернополянка 12:25 П'яний водій збив жінку на Лановеччині і втік 11:30 Звання «Почесний громадянин міста Тернополя» посмертно присвоїли ще 17 Героям 11:03 Мати Василя Гнатюка, якого звинувачують у вбивстві, заявляє про тиск. У прокуратурі кажуть — це маніпуляції 10:45 На Листопадовій тимчасово не можна буде паркувати автомобілі 10:05 Екстрадований з Іспанії учасник тернопільської банди постане перед судом за розбій 09:00 Тернопільщина прощатиметься із захисниками Віталієм Саніцьким, Вадимом Нагорнюком і Петром Микуляком
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up