Нагадаємо, історія з забудовою парку Нацвідродження тягнеться вже декілька років. Ще у 2014 там хотіли звести екоготель із закладом громадського харчування. Почати будівництво не дозволила громадськість. Вже через два роки, у 2016, з’явились документи на будівництво соціально-спортивного центру «Вулична академія». Та на акції протесту знову вийшли громадські активісти. Сутички тривали кілька місяців. Врешті будівництво відновили, а активісти подалися до суду.
Далі так звана “Вулична академія”, будувалась шаленими темпами. Зараз вона вже виросла на шість поверхів. Тернополяни ж намагалися довести незаконність її будівництва.
І от у соцмережі Facebook активістка Юлія Мамчак опублікувала пост у якому поділилась перемогою.
“Ми домоглися скасування містобудівних умов та обмежень для готелю "Вуличної академії" в парку Національного відродження. Жодні будівельні роботи на вказаному об'єкті вестися не можуть. Прошу поліцію взяти до уваги цей доказ. Окремо готуються документи по чиновниках ТМР, що підписують незаконні дозвільні документи. Далі буде.”, - написала Юлія на своїй сторінці і додала фото рішення у якому йдеться про скасування. Скасував містобудівні умови та обмеження “Вуличної академії” в парку Нацвідродження Держархбудконтроль області.
- Ми подали скаргу із агрументацією порушень в відділ архбудконтролю обласної ради для проведення перевірки вказаних звернень і фактів, - розповідає Юлія Мамчак. - Після проведеної перевірки ми отримали висновок про скасування містобудівних умов та обмежень на основі вказаних у заяві порушень. Вони підтвердились.
Рішення прийняли 20 листопада. Експерти встановлювали відповідність об’єкта будування до документації проектів, яку подавали забудовники.
- Зараз не мають права будувати, оскільки містобудівні умови та обмеження - основний документ на підставі якого виробляється абсолютно вся проектна документація, - додає співрозмовниця. - Більше того була подана заява про скасування декларації на будівельні роботи в орган Архбудінспекції міста. Я вважаю це перемогою, оскільки доведена неправомірні видачі дозвільних документів управління містобудування за очільництвом Василя Бесаги. Чи будуть оскаржувати, звичайно, вгадати не можемо. Подивимось, як вирішить контролюючий орган. Проте я сподіваюсь, що тепер міська рада має на руках документи, де конкретно вказано, що КП “Тернопільбудінвестзамовник” неправомірно вчинив. На місці юридичного відділу міської ради я б зараз скасувала всі дозвільні документи через неналежні договірні відносини з КП і третьою стороною.
У коментарях до фото рішення у соцмережі тернополяни вітають активістів із перемогою.
- Звичайно, що це не остаточна перемога, але найсуттєвіша за останні два роки. Тепер разом з висновками незалежної експертизи буде значно легше довести в судах правду і добитися демонтажу даної будівлі. Парк повинен залишитися парком, - пише активіст Олег Синовець.
У міській раді пояснюють, містобудівні умови - лише на проектування, а будівництво регламентується іншими документами.
- У Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності» зазначено, що містобудівні умови та обмеження є складовою вихідних даних для проектування об’єктів містобудування, - коментує прес-секретар Мар’яна Зварич. - Згідно цього ж Закону, право на виконання будівельних робіт в замовника виникає після подання відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю про початок виконання будівельних робіт та її відповідної реєстрації.
Коментар юриста
Ростислав Небельський:
- Так, це рішення є чинним. І поки що не має здійснюватись будівництво на цій території. Проте це рішення міська рада може обійти. Вони можуть оскаржувати і суд може швидко його скасувати. До слова, це рішення досить таки не конкретне, воно б мало бути більш вмотивованим. Проте до моменту визначення напрямку подальший дій - жодного будівництва вестись не може. Зараз міська рада б мала звернутись у Держбудінспекцію за роз’ясненням подальших дій.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер