Взимку Україна може бути без світла від 4 до 18 годин на добу: доповідь в ООН
За прогнозами експертів, яких опитала Моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй з прав людини в Україні (ММПЛУ), узимку відключення електроенергії триватимуть від 4 до 18 годин щодня.
Про це йдеться в відповідній доповіді спостерігачів, передає Економічна Правда.
— Ця зима буде дуже складною. Люди, ймовірно, зіткнуться з регулярними відключеннями електроенергії по всій країні. Будь-які нові атаки, що призведуть до триваліших відключень, можуть мати катастрофічні наслідки, — заявила керівниця моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белл.
Белл заявила, що наслідки атак будуть тривалими і потребують комплексного підходу.
— Національні та міжнародні партнери мають об'єднати зусилля із відновлення критично важливої інфраструктури та притягнення до відповідальності винних за завдані збитки, — сказала вона.
Може бути ще більше руйнувань
У доповіді, що ґрунтується на результатах візитів на місця, інтерв'ю з технічними експертами, представниками енергетичних компаній, місцевими жителями та чиновниками, описано далекосяжні наслідки російських атак.
Наголошується, що взимку наслідки руйнації енергосистеми можуть бути ще серйознішими, ніж літом, через низьку температуру. За прогнозами експертів, опитаних ММПЛУ, через дефіцит генерації взимку відключення електроенергії триватимуть від 4 до 18 годин щодня.
Станом на червень 73% теплових електростанцій країни було виведено з ладу. Якщо взимку 2022-2023 років атаки здебільшого спрямовували на об'єкти електропередачі, то з березня 2024 року основною мішенню стали об'єкти генерації.
За даними однієї з великих енергетичних компаній, на яку посилається доповідь, унаслідок атак 2024 року було пошкоджено втричі більше енергоблоків, ніж узимку 2022-2023 року.
Ситуація зі світлом в області
Після двох тижнів стабілізаційних відключень з 7 вересня світло знову подають безперебійно. Енергетики закликають використовувати його економно.
Аби зменшити тривалість відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Це важливо для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання.
- Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00).
- Промислових споживачів просимо максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми.
Раніше журналісти «20 хвилин» розповідали про прилади, які споживають найбільше електроенергії у вашому домі.
Як заощаджувати
Для того щоб економити гроші на витратах за електроенергію – можна перейти на багатозонний облік та рахувати витрати струму за різними тарифами протягом доби.
Наразі багатозонним обліком електроенергії користуються понад 31 000 жителів Тернопільщини, з них двозонним – 30 964. Вони економлять на щомісячних витратах за комунальні послуги. Адже при двозонному обліку нічний тариф на 50% менший порівняно з денним. При тризонному обліку нічна енергія може бути 2,5 рази дешевшою за денну.
– Такий лічильник рахує не лише обсяг використаної електроенергії, а й час споживання. Наприклад, для двозонного тарифу вартість електроенергії, спожитої у певний проміжок часу, множиться на спеціальний понижуючий коефіцієнт. Таким чином, людей стимулюють споживати електроенергію саме в цей час, – розповідає заступник комерційного директора «Тернопільобленерго» Андрій Курило.
Для тих, хто обирає двозонний тариф, то використана електроенергія рахуватиметься так:
- з 23-ї години до сьомої години ранку – 0,5 тарифу;
- з сьомої години ранку до 23-ї години – повний тариф.
Для тих, хто обирає тризонний тариф, то у цьому випадку система трохи інша:
- 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з восьмої до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години);
- повний тариф у напівпіковий період (з сьомої до восьмої години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
- 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до сьомої години).
Як саме перейти на багатозонний тариф та що для цього потрібно – читайте у нашому матеріалі за посиланням.
Читайте також:
Графік відключення світла в Тернополі та області
«Генератори, свічки вже маємо»: тернополяни розповіли, як готуються до можливих блекаутів
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
This is HIM
Роман
Слава Голда
Anna
Ihor reply Anna