Партнер рубрики Події

Як інспектори раптово уцінили коропа, якого виловили браконьєри

Як інспектори раптово уцінили коропа, якого виловили браконьєри
Короп, якого бракон’єри виловили на Тернопільському ставі, дивним чином «подешевшав». Замість порахованої суми збитків, яку оцінили в 35 тисяч гривень, екоінспекція (вона має захищати природу від нищення – прим. ред.) тепер афішує лише 19 тисяч, і то неповних.

Нагадаємо, що вночі з 2 на 3 вересня на головній пристані поблизу "Дального пляжу" представники „Тернопільрибоохорони” та рибалки упіймали правопорушників, які виловлювали запущених у Став коропів та червонокнижну рибу. Загалом у браконьєрські сітки потрапило 32 кг риби. Сума збитків, яку тоді нарахували представники рибохорони, – 35 тисяч гривень. За фактом злочину проти порушників відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України.

Неоднорозово ходять браконьєри

 – Неодноразово на цьому ж місці серед білого дня активісти знімали сітки, – розповів тоді начальник відділу охорони водних біоресурсів „Тернопільрибоохорони” та громадський активіст Андрій Об’єщик. – Одного разу ми знімали, іншого – «Правий сектор». Спочатку ми "вчепились" до людей, які мешкають поруч із пристанню. Тому що сітки були поруч із ними. Почали "копати". З'ясували, що на пристань часто виходять браконьєри із сітками.
Уранці 3 вересня активісти почали шукати незаконно закинуті у Став сітки. Андрій Об'єщик разом з іншими рибалками знайшли три порядки змотаної до купи сітки, у яких було 32 кг риби.

Відео дня

За словами пана Андрія, слідчий відділ звернувся до Державної екологічної інспекції з проханням нарахувати збитки, завдані браконьєрами. Свідомо чи ні, але екологи замість раніше озвученої суми 35 тисяч гривень у документах задекларували лише 19, додає активіст.

 – Екологи чомусь зарахували коропа до інших, дешевших видів риби, – пояснює він. – Насправді є Постанова Кабміну від 21 листопада 2011 року №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконого добування, збирання або знищення цінних видів риби водних біоресурсів». Виходячи з цього, розраховують суму збитків, завданих порушниками.

Короп, або сазан – це риба родини коропових, роду сазани. В експертному висновку щодо застосування назви аборигенного представника іхтіофауни України, який дають науковці, чітко описані зовнішні характеристики цього різновиду риби. За словами пана Андрія, цей опис збігається з тим, який стосується незаконного улову вночі з 2 на 3 вересня.

 – У середньому сума збитків від ловлі одного такого коропа мала б становити 600 гривень. Натомість екоінспекція чомусь порахувала лише по 30 грн за кожну особину, – додає він. – Тож і сума збитків вийшла меншою.

Справу передали до суду

Тернопільські активісти звернулись до слідчого управління Головного управління поліції в Тернопільській області щодо неправильного проведення Державною екологічною інспекцією розрахунку завданих громаді Тернополя збитків унаслідок незаконного вилову риби.
У відповідь слідче управління зазначило, що 5 січня поточного року у даному кримінальному провадженні склало обвинувальний акт, який затвердив прокурор Тернопільської міської прокуратури, та відповідно до ст. 291 КПК України, спрямований на розгляд до Тернопільського міськрайонного суду.

Журналіст «RIA плюс» звернулась до Державної екологічної інспекції в області за роз'ясненнями. Заступник начальника установи – заступник головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Едуард Ференц  розповів, що працівники слідчого відділу звернулись до екоінспекції 25 вересня з проханням провести розрахунки завданих збитків унаслідок незаконного вилову риби вночі з 2 на 3 вересня.

– Ми попросили слідчих надати докладну характеристику та вказати точну назву риби, аби ми могли нарахувати розмір заподіяної шкоди, – говорить пан Ференц. – У листі від 6 жовтня слідчі скерували нам ще один лист, де було точно зазначено, скільки особин і якого виду риб спіймали браконьєри. Загалом провели розрахунки щодо 113 рибин. Ми порахували, і сума збитків склала 18909 гривень.

Пан Ференц, за його словами, не розуміє, чому активісти мають претензії. Адже вони самі викликали працівників поліції. І саме активісти мали простежити, аби види риб були вказані точно, щоб правильно нарахувати розмір заподіяної громаді міста шкоди.

Прокурор Тернопільської міської прокуратури Роман Березовський розповів, що матеріали справи передали до міськрайонного суду. Усі докази, у тому числі надані активістами, долучили до кримінального провадження. Решту інформації, у тому числі точну суму нарахованих збитків, пан Березовський відмовився називати, мотивуючи це таємницею слідства.

Вочевидь, більше дізнатися про те, чим закінчилась справа з браконьєрами та незаконним уловом, зможемо після засідання суду.

ДОВІДКА

Ст. 249 КК України «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом», якщо воно заподіяло істотну шкоду, карається штрафом до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі діяння, якщо вони вчинені способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, караються штрафом від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Діонісій

    от таке запитання, оцінили, то одне, а хтось плате ці штрафи ?  знаю, що хлопці багато браків затримали минулого року, нараховано було купа збитків, а потім що ? суд, виконавча служба, а по факту хтось заплатив штраф ? маєте таку інформацію ?

    Дякую !

    Анонім reply Діонісій

    Як правило, такі справи перекладаються з шухляди у шухляду лише "рідкісний птах долетить до середини Дніпра" тобто до суду.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
13:30 До смерті побив знайомого: підозрюють 36-річного тернополянина 13:03 На Страсну П'ятницю у храмах Тернополя провели обряди винесення Плащаниці: як усе відбувалося photo_camera 12:27 На Тернопільщині до 10 років ув’язнення засуджено батька, який зґвалтував неповнолітню дочку 12:03 Чи є черги у Тернополі до ТЦК та до коли чоловіки мають оновити дані Від читача 17:08 Кіберполіція запустила проєкт "Чатові онлайн" 11:00 Дружина священника із Чорткова потребує допомоги на лікування 10:30 Понад тисячу дітей писанкували в рамках «Великодньої веселки» від «Контінентал» (новини компаній) 10:06 Митрополит Василій Семенюк омив ноги священникам photo_camera 09:30 У Теребовлі до Великодня облаштували святкові фотозони 09:05 На Тернопільщині 3-4 травня — надзвичайний рівень пожежної небезпеки 08:00 Як і коли буде працювати електронний кабінет військовозобов'язаного, пояснили в Міноборони 22:00 На фронті загинув відомий волонтер Едуард Хатмуллін. Прощатимуться з воїном у Шумську 21:00 Біля Катедри на Великдень відбудуться гаївки 20:01 З фісташками, трояндами та позолотою: скільки коштують авторські паски та де придбати 19:00 Як відбуватимуться богослужіння на Великдень у тернопільських церквах 18:10 Підтвердили загибель військовослужбовця з Підволочиської громади 17:06 «Діду, рятуй, бо бабуся б'є маму»: засудили за те, що, розбороняючи, вдарив сусідку 16:05 Аварія на Замонастирській — рух транспорту ускладнений 15:35 200 доларів і 500 гривень: жителя Тернопільського району підозрюють у підкупі працівників поліції 15:03 Скуповують м’ясо та паски: як тернополяни готуються до Великодня photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up