Із 1 червня іногородні мають платити за садок під дві тисячі. Батьки готуються йти до суду

Із 1 червня іногородні мають платити за садок під дві тисячі. Батьки готуються йти до суду
 • Я буду боротись до кінця. Виключать дитину – позиватимусь до суду.
 • Чому новий наказ про оплату не оприлюднено на сайті управління? І чи виключать з садка бодай одну дитину, чиї батьки не оплатять цих 1215 грн – на ці питання очільниця освітян містя Ольга Похиляк не дала нам відповіді.  

 

З новим наказом, підписаним головною освітянкою міста Ольгою Похиляк, за яким з 1 червня мають сплачувати 1215 грн плюс за харчування, ознайомили 4 червня батьків «не тернопільських» дошкільнят (фотокопію наказу розміщено в кінці матеріалу - прим. авт).

Ті категорично відмовляються оплачувати такі кошти, а в разі, якби дитину виключили із садка, позиватимуться до суду. Батьки називають себе заручниками невмілості представників органів місцевого самоврядування вирішити нарешті конфліктне питання, адже мають зробити це, не перекидаючи всі проблеми на плечі батьків.

Активісти вже написали заяви до Генеральної прокуратури. Після виходу наказу, датованого 30 травня, пишуть скарги до Міністерства освіти та Кабміну, аби розглянули доцільність перебування на посаді головного освітянина Ольги Похиляк, яка, за їхнім твердженням, видає накази, що суперечать законодавству.

В управлінні освіти поки мовчать. Офіційно документ на сайті не оприлюднили, його лишень розіслали садочками та ознайомлюють батьків.    

 • Я категорично відмовляюсь платити 1 215 грн, це непідйомна сума для нас, - розповіла мати трьох дітей Тетяна Алтьор. Двоє з її діток вже школярі. Одна – відвідує садок. – Водитиму дитину і надалі. Вихователі кажуть нам писати заяви, що ми згідні оплатити. Писати такої не буду, адже категорично проти. Нам наголошують: в наказі є пункт, що за несплату дитину можуть виключити з садка. Але він суперечить законодавству! За харчування я оплатила. Кошти на потреби групи – також. Про яку несплату йдеться?

Це проблема не батьків, а влади

Пільги як для багатодітної матері – відмінили, нарікає пані Тетяна. І якщо раніше за своє дошкільнят платила близько 120 грн, тепер щомісяця – 460.

 • Я буду боротись до кінця, - стверджує Тетяна Алтьор. - Підписувати ніяких заяв не буду. Виключать дитину – позиватимусь до суду. У мене просто немає іншого виходу. Я виросла в Тернополі. В силу сімейних обставин переїхали. Прописатись тут не маю змоги. Проживаю у гуртожитку. Чоловік сидить за кордоном, щоб прогодувати нас. Бо інакше не виживемо.  

Тетяна Остап’юк – теж мати трьох дітей. Донедавна садочок відвідували двоє її дітей. Донька – цьогорічна випускниця, наймолодший син - у ясельках. Через примушування батьків платити непідйомні суми, усіх дітей пані Тетяна зараз відправила до  родичів у село. Не було б вимагань – обоє діток відвідували б садок і були б біля мами.

 • Я категорично не платитиму ці 1 215 грн, - каже Тетяна Остап’юк. - Але ходити молодший син до садка буде. Забирати його звідти не збираюсь. Чому взагалі ці питання мають стосуватись батьків? Це справа органів місцевого самоврядування. А через їхню невмілість чи небажання вирішити конфліктну ситуацію, ми, батьки, стали заручниками.

Краще затвердили б на законодавчому рівні, щоб гроші «йшли за дитиною» - тобто, щоб кошти поступали на кількість дітей, які відвідують садки і школи, переконана пані Тетяна.

- Сума – непідйомна, бо під дві тисячі ми не в змозі платити, - каже мама трьох діток. - І це не батьки мають вирішувати ці проблеми. А владні мужі, які вже стільки часу не можуть між собою розібратись.

Якесь подвійне оподаткування. Що вони витворяють?

Мати двох діток Ірина Сумчій каже, що незрозумілим для неї виглядає перелік тих, хто не платитиме 1 215 грн.

 • Мене найбільше, як маму двох дошкільнят, цікавить перелік категорій, які не платять – а він чітко не виписаний, - каже Ірина Сумчій. - Чомусь не беруть до уваги багатодітних. Навіть атовців. Не сплачувати можуть власники приватних підприємств. Але їхні офіційно оформлені працівники – платитимуть. Чому так – не розумію.

Чоловік пані Ірини працює на державному підприємстві. Це - юридична особа, яка зареєстрована в Тернополі. Зарплата – лише «біла», тобто, тисячі податків офіційно сплачуються до міського бюджету.

 • Він приніс довідку з роботи, що офіційно платить гроші до місцевого бюджету – таку довідку до уваги не взяли, - каже пані Ірина. - Я не розумію логіки. Люди платять податок в міський бюджет! А потім з них додатково стягують на управління освіти. Виходить якесь подвійне оподаткування? Що вони витворяють?

Складу злочину не бачить. Може, через конфлікт інтересів…

Мами вже написали заяву до Генпрокуратури та місцевої прокуратури, що з них вимагають гроші. Ці структури, відповідно, «опустили» звернення тернопільських батьків на місця – тобто, в Тернопіль. А точніше – до міського відділу поліції. Тернопільська місцева прокуратура також дійшла висновку, що поліції треба провести досудове розслідування з цього приводу, розповів активіст Тернопільського осередку ВО «Автомайдан» Павло Іванечко.

 • Наскільки нам відомо, до Єдиного реєстру досудових розслідувань ці факти не вносили, - каже Павло Іванечко. – Начальник міськвідділу, який за сумісництвом є ще членом виконкому міськради, відписав, що порушень немає, і він не вбачає складу злочину. Ми зі свого боку написали заяву до столичної внутрішньої безпеки, щоб перевірили діяльність пана Гаврилюка стосовно цієї події. Адже тут вбачаємо конфлікт інтересів. Тому що питання стосується порушень міськрадою і виконкомом, членом якої пан Гаврилюк є. Відповідь нам поки не надходила.

Нараховувати плату за освітні послуги (про що йдеться в «свіжому» наказі, підписаному О. Похиляк – прим. авт.) – безглуздя, бо в нас дошкільна освіта безкоштовна, вважають активісти.

Юристи: оплата є неправомірною

Вони посилаються на рішення сесії і на угоди. З ким не підписали «трансфер» - батьки мають платити самостійно. Це повна нісенітниця! – переконаний Павло Іванечко, який не раз в судах різних інстанцій відстоював право на освіту для тернопільських, але без прописки, дошкільнят.

Сьогодні, 5 червня, батьки спільно з Автомайданом направлять листи до Міністерства освіти і науки та до Кабміну. Аби звернулись до відповідних структур в межах своїх повноважень, щоб керівництво міста звільнило з посади Ольгу Похиляк за видання наказів, які суперечать чинному законодавству.

Звертатимуться активісти спільно з батьками і до управління з боротьби з економічними злочинами. Адже, стверджують, йдеться про вимагання коштів з батьків і тиск на них. А це – злочин.

 • Оцей тиск триває вже не один місяць, і нам відомі випадки, що заяву про сплату 1 215 грн таки писали, - каже активіст. – Декого просто зламали. Але наші юристи весь час проводять консультації та наголошують: оплата є неправомірною. І в жодному випадку платити не треба! Ми розіслали всім керівникам садків листи з інформацією, що за вимагання існує кримінальні відповідальність. Застерігали стосовно цього і управління освіти. Але…

Чому не хоче говорити Ольга Похиляк

Журналісти намагались почути думку Ольги Похиляк з приводу нового наказу. Зокрема, задати два питання головній освітянці міста: чому новий наказ про оплату 1215 грн не оприлюднено на офіційному сайті управління? І чи виключать з садка бодай одну дитину, чиї батьки не оплатять цих 1215 грн.

Кілька разі чиновниця не брала слухавку. Врешті, коли вдалось таки дотелефонуватись і журналіст озвучила питання – пані Похиляк відмовилась коментувати їх. Щоправда, уточнила, що не коментуватиме телефоном. Для цього потрібно зустрітись, і вона готова сказати все «в очі». Врешті, кількахвилинне з’ясовування, коли і де ми можемо зустрітись, позитивного результату не дало. Ми пропонували підійти на конкурс, де буде присутня чиновниця, чи на засідання виконкому, яке має відбутись 6 червня, однак підтвердження так і не отримали.

Переадресували ці ж питання ми і до прес-служби міськради. Там надали коментар. Щоправда, коментарем офіційної структури, враховуючи буквально критичну ситуацію із оплатою садочків для іногородніх, це назвати важко. Тому цитуємо з посиланням на речника начальника прес-служби міськради Мар’яну Зварич: «Усі рішення оприлюднені, відповідно до вимог чинного законодавства і всі подальші дії теж вчинятимуться у правовому полі».

Коментарі (21)
 • Корінний ТЕРНОПОЛЯНИ

  Надал, схаменись! Ми тернополяни і наші діти, онуки. які живуть з нами в місті Тернополі мають такіж права, як усі діти які живуть в місті. Відсутність прописки - не може позбавити мене чи мою дитину називати себе ТЕРНОПОЛЯНИНОМ! А ти Сережа щур, який не дбає про нас!
 • Каріна

  Дорогенькі! Надал тут ні до чого!! Це закон який стосується децентралізації!!!!! Труба було думати коли до глуші приєднувались! Але в нас так є, шо спершу роблю, а потім думаю... Нехай голова вашого ОТГ платить за вас... Тепер всі питання до нього. А садіки то ше пів біди, ви ше будете шоковані, як Надал зробить так, щоб сільський транспорт їздив тільки до першої міської зупинки. О тоді задумаються всі решта сіл до якої ОТГ їм приєднатись, чи все ж таки приєднатись до міста.

  Оля Гурин reply Каріна

  Чомусь така "децентралізація"  стосується тільки Тернополя! Ніде по Україні такого нема.

  Марія reply Оля Гурин

  Поцікався! А тоді говори!

  Корінний ТЕРНОПОЛЯНИ reply Каріна

  Мер мав би дбати про жителів м.Тернополя, незалежно чи в нього в паспорті стоїть штамп з реєстрацією. Все життя живу в Тернополі, але прописаний в Збаражі, так склалось що потрібно, бо наші чиновники не можуть оформити спдщину. Одночасно в двох місцях прописатись не можу. То що я уже не ТЕРНОПОЛЯНИН? Мер дбає за свій карман, а не за жителів Тернополя!!!
 • Совість

  Працівники прокуратури просніться? Бо потім будете казати що нічого не бачили!!!

  Герасимчук Ростислав reply Совість

  То все одна банда.
 • Совість

  Конституцію України "пишуть" в Тернополі, нам усім напевно є чим пишатись ? Сережа зупинись !!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

15:41 У Тернополі сусіди завадили викрасти автомобіль 15:22 У Тернополі відбудеться поминальна служба за загиблим полковником СБУ Русланом Муляром 15:18 Відсьогодні у Тернополі частково перекрита вулиця Весела: у які дні будуть обмежувати проїзд 15:01 "Заради добра треба не просто йти, а бігти": у Тернополі відбудеться благодійний марафон play_circle_filled photo_camera Від читача 07:27 Літак – демонтувати. Встановити пам’ятник учасникам АТО. 14:29 Вимагав гроші, погрожував зброєю: у Тернополі шукають підозрюваного у злочині 14:01 3,5 млн не додали із держбюджету на інсулін. Міська влада звертатиметься до президента 13:30 На «Канаді» приробили ноги люку: вже понад 10 днів з дірки посеред дороги стирчить гілля 13:00 Степан Барна порадив Зеленському якнайшвидше призначити нового голову ОДА play_circle_filled 12:20 На Тернопольщині п'яний молодик побив поліцейського на зупинці громадського транспорту 12:01 У Тернополі відбудеться урочиста хода у вишиванках 11:41 Де у Тернополі можна безкоштовно вакцинуватись від кору та зробити тест на антитіла play_circle_filled 11:07 "Я розпускаю Верховну Раду", - Зеленський 10:30 Аптеки інсуліну в кредит для міста більше не дають. Їм заборгували майже 1,5 млн 09:57 Інавгурація Володимира Зеленського. Трансляція play_circle_filled 09:40 Розрахунок за харчування учнівськими «Картками тернополянина» тестують у кількох школах Тернополя 09:16 Чи будуть тернополяни дивитися інавгурацію Володимира Зеленського (опитування) 09:01 НБУ підвищив офіційний курс долара, а знизив курс євро 08:01 Сьогодні, 20 травня: День банківських працівників України 07:01 Погода на 20 травня: дощі, грози
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up