З підвалу на БАМі жеківці винесли причіп непотребу

З підвалу на БАМі жеківці винесли причіп непотребу
  • "Якось соромно стало за свинство сусідів. Навіщо те все там складати? Для чого? А як горітиме?", обурюються мешканці
  • "Іноді буває таке, що ми прибираємо, а мешканці відразу після цього сміття заносять назад у підвал", кажуть в жеку.
  • Відповідальність за порушення несуть балансоутримувачі. Штраф смішний – 37-150 грн.

Чоловік, каже, розпитав – хто це і що роблять. Йому відповіли – працівники жеку розгрібають завали у підвалі житлового будинку. Вивозитимуть на сміттярки те, чим люди захаращують свої підвали.

  • Я був шокований, - каже пан Андрій. – В тому підвалі коридорчик маленький. Там толком розвернутись ніде. А жеківці вже накидали мало не пів великого причіпу. Якось соромно стало за свинство сусідів. Навіщо те все там складати? Для чого?

Старі рами від вікон, непотрібні трухляві двері, мотлох, папір, обгортки – чого тільки нам не було. Биті банки, скло, дерев’яні палиці та покручені залізяки. За хвилин 40 роботи двірники назбирали причеп непотребу. Навіщо це все тримати ще й в загальному проході підвалу? А як якась пожежа? Через цей непотріб вогонь може  моментально перекинутися на квартири, нарікає чоловік.    

Відео дня

Комунальники, кажуть, - прибирають підвальні приміщення. Зазвичай санітарне очищення підвалів здійснюють двічі на рік, повідомили в управлінні ЖКГ міськради.

Директор підприємства «Східний масив» Михайло Дереворіз розповідає, що у підвалах мотлох накопичується постійно, бо людям просто шкода викидати те, що згодом може знадобитися. Та зараз не час шкодувати за непотрібними речами, а варто задуматися над власною безпекою.

- Іноді буває таке, що ми прибираємо, а мешканці відразу після цього сміття заносять назад у підвал. Тим не менше, двічі на рік кожне підприємство, яке обслуговує житловий фонд, береться за прибирання підвальних приміщень. Безпека не буває зайвою. Відтак, просимо тернополян не перешкоджати роботі комунальників, а при можливості – допомагати їм звільняти підвали від великогабаритних та побутових відходів, – каже Михайло Дереворіз.

Протягом дня працівники очищають два-три підвали, з яких вивозять на звалище декілька вантажівок відходів. Зазвичай прибиранням у підвальних приміщеннях займаються комунальники, та не зайвим буде і мешканцям багатоповерхівок оглянути їх на предмет можливості знайти там захист від небезпеки.

  • Є чимало проблем і з «нічийними» підвалами, які часто стають звалищами, - нарікають в обслуговуючих підприємствах. - Люди мають нести відповідальність і розуміти, що це спільне майно. Хтось котів підгодовує – ті блохи скакатимуть по всіх. Хтось мішок гнилої картоплі викинув – смердітиме усім. Не чекати прибирання жеком, а винести непотріб на смітник.

Коментар

Сергій ДАНІЛІН, 33 р., керівник прес-служби управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області:

- У підвальних та цокольних поверхах, згідно з чинним законодавством, не допускається влаштування вибухонебезпечних приміщень. А також зберігання легкозаймистих, вибухових речовин, балонів з газами, карбіду кальцію та інших речовин і матеріалів, що мають підвищену вибухопожежну небезпеку.

Заборонено використовувати горища, технічні поверхи й приміщення (у тому числі вентиляційні камери, електрощитові) не за призначенням, розміщувати в них виробничі і складські дільниці, засмічувати та захаращувати їх сторонніми предметами. Двері горищ, технічних поверхів, вентиляційних камер, електрощитових, підвалів повинні утримуватися зачиненими. На дверях слід вказувати місце зберігання ключів. Вікна таких приміщень повинні бути засклені.

Відповідальність за порушення несуть власники або орендарі будівель – це балансоутримувачі. Штраф за порушення – мінімальний 37 грн. Максимальний – 170 грн, згідно з Кодексом про адмінпорушення.  

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Марія Романюк
    Чи передбачено  перевірки держслужбою з надзвичайних ситуацій

    підвальних приміщень багатоповерхових житлових будинків? І хто є відповідальним за захаращення підвалів: мешканці? А хто КОНКРЕТНО, адеж мешканців є багато...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
17:03 На проспекті Бандери зіштовхнулися два автомобілі: рух транспорту ускладнений play_circle_filled 17:00 В Україні продовжили термін добровільного повернення військових після СЗЧ 16:23 Тривають дебати у справі Михайла Головка про хабар 16:23 Шукаєш роботу? Актуальні вакансії, які варто переглянути (оновлено 30 квітня) Від читача 13:03 Робота є! На Тернопільщині потрібні продавці 16:03 У Домі печалі встановлять кондиціонери: скільки грошей планують витратити photo_camera 15:53 Хочеш знати правду? Унікальне відеозвернення Сил спеціальних операцій ЗСУ (соціальна реклама) 15:40 У парку «Сопільче» запрацював зоокуток photo_camera 15:20 Історії захисників з Тернопільщини, які після поранень пішли служити в поліцію 14:50 У травні в Тернополі відбудуться турніри з дворового мініфутболу для дітей 14:05 Аварія біля Шляхтинців: травми отримали троє людей 13:50 Ще одну ділянку біля парку планують передати інвестору для забудови 13:11 У 105 бригаді Тероборони розпочала роботу служба супроводу 12:40 За смертельну аварію в Смиківцях судитимуть водія вантажівки 12:15 На Тернопільщині працювала протиповітряна оборона: що відомо 12:00 На зупинці громадського транспорту «Дендропарк» демонтують продуктовий магазин 11:30 Штрафи UA запустили «Антиборг» — сервіс, що запобігає блокуванню рахунків через борги 11:00 На Галицькій розпочинають ремонт дороги – рух транспорту обмежать на місяць 10:45 Змінили місце проведення сільськогосподарського ярмарку на Дружбі 10:15 Приватні медзаклади та медичні виші долучаться до проєкту з підготовки фахівців з реабілітації
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up