З підвалу на БАМі жеківці винесли причіп непотребу

З підвалу на БАМі жеківці винесли причіп непотребу
  • "Якось соромно стало за свинство сусідів. Навіщо те все там складати? Для чого? А як горітиме?", обурюються мешканці
  • "Іноді буває таке, що ми прибираємо, а мешканці відразу після цього сміття заносять назад у підвал", кажуть в жеку.
  • Відповідальність за порушення несуть балансоутримувачі. Штраф смішний – 37-150 грн.

Чоловік, каже, розпитав – хто це і що роблять. Йому відповіли – працівники жеку розгрібають завали у підвалі житлового будинку. Вивозитимуть на сміттярки те, чим люди захаращують свої підвали.

  • Я був шокований, - каже пан Андрій. – В тому підвалі коридорчик маленький. Там толком розвернутись ніде. А жеківці вже накидали мало не пів великого причіпу. Якось соромно стало за свинство сусідів. Навіщо те все там складати? Для чого?

Старі рами від вікон, непотрібні трухляві двері, мотлох, папір, обгортки – чого тільки нам не було. Биті банки, скло, дерев’яні палиці та покручені залізяки. За хвилин 40 роботи двірники назбирали причеп непотребу. Навіщо це все тримати ще й в загальному проході підвалу? А як якась пожежа? Через цей непотріб вогонь може  моментально перекинутися на квартири, нарікає чоловік.    

Відео дня

Комунальники, кажуть, - прибирають підвальні приміщення. Зазвичай санітарне очищення підвалів здійснюють двічі на рік, повідомили в управлінні ЖКГ міськради.

Директор підприємства «Східний масив» Михайло Дереворіз розповідає, що у підвалах мотлох накопичується постійно, бо людям просто шкода викидати те, що згодом може знадобитися. Та зараз не час шкодувати за непотрібними речами, а варто задуматися над власною безпекою.

- Іноді буває таке, що ми прибираємо, а мешканці відразу після цього сміття заносять назад у підвал. Тим не менше, двічі на рік кожне підприємство, яке обслуговує житловий фонд, береться за прибирання підвальних приміщень. Безпека не буває зайвою. Відтак, просимо тернополян не перешкоджати роботі комунальників, а при можливості – допомагати їм звільняти підвали від великогабаритних та побутових відходів, – каже Михайло Дереворіз.

Протягом дня працівники очищають два-три підвали, з яких вивозять на звалище декілька вантажівок відходів. Зазвичай прибиранням у підвальних приміщеннях займаються комунальники, та не зайвим буде і мешканцям багатоповерхівок оглянути їх на предмет можливості знайти там захист від небезпеки.

  • Є чимало проблем і з «нічийними» підвалами, які часто стають звалищами, - нарікають в обслуговуючих підприємствах. - Люди мають нести відповідальність і розуміти, що це спільне майно. Хтось котів підгодовує – ті блохи скакатимуть по всіх. Хтось мішок гнилої картоплі викинув – смердітиме усім. Не чекати прибирання жеком, а винести непотріб на смітник.

Коментар

Сергій ДАНІЛІН, 33 р., керівник прес-служби управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області:

- У підвальних та цокольних поверхах, згідно з чинним законодавством, не допускається влаштування вибухонебезпечних приміщень. А також зберігання легкозаймистих, вибухових речовин, балонів з газами, карбіду кальцію та інших речовин і матеріалів, що мають підвищену вибухопожежну небезпеку.

Заборонено використовувати горища, технічні поверхи й приміщення (у тому числі вентиляційні камери, електрощитові) не за призначенням, розміщувати в них виробничі і складські дільниці, засмічувати та захаращувати їх сторонніми предметами. Двері горищ, технічних поверхів, вентиляційних камер, електрощитових, підвалів повинні утримуватися зачиненими. На дверях слід вказувати місце зберігання ключів. Вікна таких приміщень повинні бути засклені.

Відповідальність за порушення несуть власники або орендарі будівель – це балансоутримувачі. Штраф за порушення – мінімальний 37 грн. Максимальний – 170 грн, згідно з Кодексом про адмінпорушення.  

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Марія Романюк
    Чи передбачено  перевірки держслужбою з надзвичайних ситуацій

    підвальних приміщень багатоповерхових житлових будинків? І хто є відповідальним за захаращення підвалів: мешканці? А хто КОНКРЕТНО, адеж мешканців є багато...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Нові правила оплати лікарняних: що треба знати працівникам 21:01 Музика – моє світло у темряві: 13-річна слабозора тернополянка презентувала дебютні пісні 20:00 «Я змогла відчути себе вільною». Десять жінок у Збаразькій виправній колонії здобули фах перукаря photo_camera 19:00 У жителя Кременеччини вилучили гранати та набої Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 17:45 Довічне ув'язнення отримав житель Чортківщини, який убив матір та брата, який став на її захист 17:30 Ватикан оголосив дату офіційного вступу Лева XIV на престол 17:03 Можуть бути затори: на Дружбі облаштовують постійний кільцевий рух photo_camera 16:10 Біля видавництва «Збруч» встановлюють нові бордюри та укладають бруківку: на Торговиці ремонтують тротуар photo_camera 15:35 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 10-11 травня 15:00 Тернополянка викопала 100 кущів в парку, щоб обсадити дачу — поліція 14:03 «Ми Є»: в Українському домі музикою відзначили День Європи та підтримали ЗСУ photo_camera 13:15 Хто такий Лев XIV: ЗМІ дізналися цікаві факти про нового Папу Римського 13:02 «Діти кричали – наш Олежик повернувся!» З полону визволили 23-річного Олега Семчишина 12:17 43-річному чоловікові, який зберігав дитячу порнографію, оголосили про підозру 11:53 Частково ускладнений рух на дорозі регіонального значення у Шумську 11:20 Під час екстреного гальмування тролейбуса травмувалася жінка 10:35 Визначили перевізників на міських автобусних маршрутах у Тернополі — список 10:00 На території новобудови в Тернополі виявили 30 снарядів минулої війни 09:35 Жителька Золотого Потоку відзначила 100-літній ювілей і поділилася секретом довголіття play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up