- У актовому залі ПК «Березіль» у середу, 10 травня, відбулись чергові збори мешканців із сусідніх з "Березолем" будинків та представників забудовника.
- Той, нагадаємо, збирається побудувати багатоповерхівку біля палацу культури. А люди - проти.
- Домовитись сторонам не вдалося.
Мешканці обурюються, що їхньої думки щодо будівництва ніхто не питав і не проводив громадських слухань. Вони бояться, що через роботи постраждають їхні будинки, зникнуть зелені насадження і що новобудова «відкусить» їхні прибудинкові території. А представники забудовника наполягають, що їхня будова не несе для мешканців жодних небезпек і через неї зелених насаджень не нищитимуть.
Нагадаємо, про будівництво біля БК «Березіль» культурно-мистецького центру "RIA плюс" писала у 2014 р. в статті - "Біля "Березолю" хочуть багатоповерхівку". Зокрема йшлось про те, що ініціативу щодо будівництва подав сам директор ПК. Чоловік у листопаді 2013 звернувся у міськраду з проханням оголосити конкурс з пошуку інвестора під будівництво культурно-мистецького центру з приміщеннями громадського призначення, підземним паркінгом та житловим будинком на земельній ділянці ПК.
Причому, земельну ділянку – 1,2 гектара "Березіль" отримав в постійне користування за рік до того. Тим не менше, виконком відразу ж відреагував на прохання директора і уже у грудні 2013 на сайті міськради з'явилося оголошення про пошуки інвестора для будівництва такого культурно-мистецького центру.
Цьогоріч же з'ясувалось, що інвестор у них таки знайшовся. Ним є ПП «Еверест-Тер», а роботи проводитиме ПП «Тернопільська будівельна компанія». До слова, керівник і засновник першого підприємства - Погорелов Василь. А серед засновників другого – Юрій Данилевич і Андрій Шило. Пан Шило - депутат міськради попередньої каденції і сьогодні – помічник на громадських засадах нардепа.
Але, як тільки почались перші приготування до робіт, мешканці забили на сполох. Люди не вірять, що будова "виросте" на запланованому місці без шкоди для їхніх будинків і без зазіхань на їхні зручності.
Про те, що такі побоювання – не безпідставні, розповіла і присутня на зборах, 10 травня, громадська діячка, юрист Олена Степанова.
- Я спілкувалась з архітекторами, фахівцями, - каже Олена Степанова. - Будівництво в тому місці, де планується, може нести небезпеку для будинків. Тому, напевне, власне через це ні забудовник, ні інвестор до вас не підходили і не організовували громадських слухань. Тому що нема жодної експертизи, яка би підтвердила, що будівництво саме в такому місці не буде шкодити будинкам навколо. На сьогодні, я більш як переконана, жодних геологорозвідувальних робіт стосовно цієї частини земельної ділянки проведено не було. Відтак поки таких проведено не буде, мови про будівництво також не може бути.
Також вона критично оцінила і саму затію з інвест-угодою. І нагадала, що подібні тернопільські угоди неодноразово успішно оскаржувались у суді.
- Згідно з цим інвестиційний договором, який я вивчала, інвестиції місту, знаєте, які будуть?, - запитала вона. - В «Березілі» планують замінити оббивку на стільчиках і замінити стільчики в сесійній залі Тернопільської міської ради.
Натомість представники забудовника спробували переконати мешканців у протилежному і щодо безпеки будівництва, і щодо користі від угоди.
- Були в нас геологічні роботи і були усі розрахунки, - заявила представниця будівельної фірми. - Щодо будинку - будинок буде розташований за 16 метрів від підпірної стіни, будинок має бути двохпід’їзний, дев’ятиповерховий з паркуванням - і паркуванням наземним, заїзди будуть тільки ті, що є зараз. Тобто, з тієї сторони, що є зараз. Додаткових не буде. Ніхто не буде нічого чіпати – ні зелених насаджень. Ширина будинку – 14 метрів. Тут не буде ніякої руйнівної сили.
Утім мешканці заявили, що не хочуть будови і не вірять обіцянкам. Тож далі буде.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 1 від 8 січня 2025
Читати номер