— Я живу на вул. Коновальця і вже тиждень вечорами з крану тече бруд. Вода не прозора, а жовто-коричневого кольору, — розповідає тернополянка Оксана.
За інформацією від читачів, така ж ситуація у деяких будинках мікрорайонів "БАМ", "Центр" та Центральний ринок.
У соцмережах щодо якості води море коментарів. Скаржаться мешканці і масиву Дружба.
— Я мила колову у каві еспрессо, терапія голови. Стид і срам. Які ціна на комунальні послуги? Чи ви б хотіли мати чай і сніданок з такої води? Мені і туалет шкода змити такою водою, — пише тернополянка Леся Стетська.
Це фото в редакцію надіслати читачі з вуоиці Вербицького. Така вода була у них вдома 22 квітня.
У соцмережах "жовті води" з кранів стали приводом насмішок. Лише на сторінці нашого видання у Facebook десятки коментарів.
— А воно вам тре, чиста вода?!!! Яку воду заслужили таку і маємо. Хоть кілка теши, до кого тільки не жалійся. У них все добре і це все вигадки, — пише тернополянка Галина.
Хтось скаржиться: у такій воді нереально прати одяг.
— Митися,то люди подумають,що приїхала з Єгипту,а от прати білі речі,то хіба красити в ржавий колір, — пише Любов Наумчик.
На тарифи скраржиться Світлана Александрович. Вона жартує, що за таку ціну, з крана має текти мінімум мінеральна вода.
За коментарем ми звернулись у пресслужбу КП "Тернопільводоканал".
— У 2020 році через карантинні обмеження ми не проводили традиційних промивань водопровідних мереж навесні та восени, — пояснє прессекретар КП «Тернопільводоканал» Наталка Федорців. — Через це на внутрішніх стінках водопровідних труб назбиралась критична кількість осаду заліза, яка при нестандартних навантаженнях на мережу може вимиватися через крани споживачів. При нормальній роботі мережі (рівномірному руху води) такого вимивання не спостерігається. Тому водоканал планує після Великодніх свят, приблизно всередині травня (завчасно попередивши споживачів), провести традиційне промивання міських водопровідних мереж, що суттєво зменшить ризики виникнення подібних проблем у майбутньому. Великі надії у найближчій перспективі також покладаємо на станцію знезалізнення води, інтенсивне будівництво якої триває.
Також у пресслужбі Водоканалу ми запитали, чи чекати такої води аж до середини травня і чи буде підприємство переглядати тарифи, у зв'язку з тим, що послуги надають неякісно. Наразі на відповідь очікуємо.
Якщо ви маєте скарги на якість води — можете звертатись зі скаргою в Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.
— Спеціалістами Тернопільського міського управління ГУ Держпродспоживслужби здійснюється контроль якості питної води на території міста. Централізоване водопостачання в Тернополі здійснює КП "Тернопільводоканал". Оскільки це підприємство відноситься до об'єктів високого ступеню ризику, то воно підлягає перевірці раз у два роки. Такі перевірки відбуваються на предмет дотримання вимог санітарного законодавства, — коментує начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Тернопільського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Галина Чайкіна.
Востаннє таку перевірку провели у квітні цього року. Перевіряли водозабори. Порушень не виявили.
У травні цього року планують провести лабораторні дослідження взірців води зі свердловин та резервуарів чистої води на виході в місто для санітарно-хімічними, мікробіологічними та радіологічними показниками.
Юристка, з якою "20 хвилин" консультувалась щодо можливих відшкодувань за «каву» з кранів, каже: їх отримати практично нереально. Адже для цього потрібно провести не одну експертизу, а вони є дороговартісними. Та й зробити їх практично нереально.
— Це проблемне питання, адже щоб не платити за неякісну воду чи вимагати відшкодування — потрібно довести, що саме водоканал винен, — каже юрист Олена Степанова. — Натомість водоканал надасть 10 експертиз, що в них з водою все добре. А от як споживач візьме воду на експертизу на вході до внутрішньобудинкових мереж — питання відкрите. Тому, на жаль, вважаю, що це марна трата часу.
Отож, судячи з цього, виходить, тернополянам доведеться терпіти?
Яка ситуація із водою у вас вдома? Задоволені її якістю води. Пишіть відповідь у коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 21 від 24 травня 2023
Читати номер
Читач52
Читач36
Ірина Макарець
Serhii Kuzmychov