"20 хвилин" спільно з управлінням Патрульної поліції Тернополя розпочинає проект "Знайомтесь – ваш коп", у рамках якого ми розповідатимемо цікаві історії про тернопільських патрульних. Найбільш неординарні історії публікуватимемо у газеті "RIA плюс".
Перша історія – про 30-річного тернополянина Миколу Хоронжука, який більше трьох років попрацював лікарем у виправній колонії. А згодом вирішив повʼязати своє життя з службою у патрульній поліції.
– Я вступив до ТДМУ у 2003 році і закінчив його у 2009-му, – розповідає патрульний Микола Хоронжук. – Тоді була така ситуація, що робочих місць не було. І я майже рік простояв на біржі. Там набирали медперсонал на роботу у тюрми.
Чоловік погодився на таку роботу і перший рік пропрацював лікарем-фтизіатром у Збаразькій виправній колонії №63. Після цього Миколу перевели у Копичинську виправну колонію № 112, де він два з половиною роки був начальником медчастини і паралельно виконував обовʼязки лікаря-фтизіатра.
– Працювати у таких умовах дуже складно, – продовжує співрозмовник, – оскільки там спецконтингент. Коли я тільки прийшов туди на роботу, то у колонії було близько півтори тисячі засуджених.
Пішов у поліцію, бо хоче змінити державу
Згідно зі ставкою, у медчастині мало бути біля 10 медиків, а через низьку зарплату половини персоналу завжди не вистачало.
– Аналогічна проблема була з фінансуванням, – каже Микола Хоронжук. – Згодом я звідти звільнився і пішов у поліцію. У мене завжди було бажання щось змінити у цій державі на краще. І якраз почалась реформа поліції і я вирішив, що щось таки можна змінити. Нові люди, нова реформа, усе з нуля.
У патрульній поліція пан Микола зараз має звання рядового, інспектора роти №4.
– У пенітенціарній системі я маю звання старшого лейтенанта, – каже чоловік. – Але наразі нам звання не повернули, у Києві ще вирішують це питання.
Викликають патрульних через "віруси"
Від початку роботи тернопільської патурльної поліції уже минуло майже півроку. За цей період у патрульних було чимало різних викликів та ситуацій.
– Із кумедних випадків – дуже багато є викликів, які взагалі не стосуються поліції, – каже тернополянин. – Був виклик, коли чоловік хотів, щоб ми приїхали, бо у нього на комп'ютері вірус, і він не міг нічого не робити.
Спочатку патрульні думали, що це розіграш. А за неправомірний виклик поліції громадянина можуть притягнути до відповідальності за статтею 183 Кодексу України про адмінправопорушення. Ще був варіант, що людина – у стані алкогольного спʼяніння. І копи поїхали перевірити, що ж трапилось.
– Зʼясували, що чоловік займається бізнесом, у нього всі дані на комп'ютері, і він перелякався, – сміється чоловік. – Ми йому пояснили, що зробити і все. Це не в нашій компетенції, але якщо вже приїхали перевірити, що трапилось, то заспокоїли людину.
Окрім таких курйозних випадків, Микола дуже здивований великою кількістю п'яних водіїв.
– Я особисто уже оформив чотирьох чи п'ятьох п'яних водіїв, – каже Микола Хоронжук. – Це дуже багато. Але загалом мені служба подобається і йти з поліції я точно не планую. Думаю, з наступного року вступати у Національну академію внутрішніх справ, отримувати профільну юридичну освіту і далі працювати у цій сфері.
А у вихідні дні, коли чоловік не патрулюює місто, проводить час із сімʼєю.
– Люблю піти з дружиною в театр чи кінотеатр, – розповідає Микола. – Ще займаюсь спортом, плаванням.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Тобі спочатку лапті потрібно зняти і дожувати пляцок з коровячого лайна ,а про вишиванки не тобі дзявкати переселенец