Андрій Грицишин: «Антикорупційний суд потрібен країні! Це питання не можна далі відкладати»

Андрій Грицишин: «Антикорупційний суд потрібен країні! Це питання не можна далі відкладати»

В Україні знову актуалізувалися розмови на рівні Президента про Антикорупційний суд. Минулого тижня Петро Порошенко висловив упевненість, що процес створення Антикорупційного суду буде завершено найближчим часом. Однак, це не перша подібна заява Президента, а віз і далі там.

Партія «Об’єднання «Самопоміч», є послідовними прихильниками створення Антикорупційного суду в Україні, стверджує Андрій Грицишин, голова міської «Самопомочі». «Минулого тижня, делегація народних депутатів від нашої партії відвідала з робочим візитом Вашингтон, – розповідає він, – Провівши зустрічі із представниками Міжнародного валютного фонду та представниками американського уряду делегати прийшли до висновку, що міжнародні партнери України одностайні, у питанні необхідності незалежного антикорупційного суду для нашої країни і ця позиція є незмінною. Адже на Заході, так само як і в середні країни, бачать, що в сьогоднішньої парламентської більшості не вистачає політичної волі, прийняти необхідні рішення».

У партії «Об’єднання «Самопоміч» вважають, що складні рішення українському парламенту вдавалося ухвалювати лише тоді, коли те ядро незалежних депутатів, які є в парламенті, мало підтримку суспільства, і у співпраці із міжнародними організаціями одночасно всі зусилля сфокусовували на необхідних змінах.

Суспільний запит на створення Антикорупційного суду однаково високий по всій країні: як в столиці так і на місцевому рівні, тому влада неповинна його й далі ігнорувати. «Антикорупційний суд потрібен країні! – подовжує Андрій Грицишин, – І це питання не можна далі відкладати. За результатами минулого року, Україна посіла 130 місце зі 180 країн за «Індексом Сприйняття Корупції», за версією Transparency International. Це достатньо поганий результат. Окрім того, ми бачимо фактичне падіння динаміки зростання вдвічі порівняно з 2016 роком. Це пояснюється такими обставинами, як брак політичної волі керівництва країни до рішучої боротьби з корупцією та низький рівень довіри до українських судів та прокуратури. До того ж, ми пам’ятаємо деякі законодавчі ініціативи парламенту, які взагалі загрожують, вже існуючій антикорупційній інфраструктурі. Як результат – корупція залишається для бізнесу та звичайних громадян однією з головних проблем».

Відео дня

Як стверджує віце-спікер парламенту Оксана Сироїд, зараз в процесі прийняття закону є два основних каменя протирічь: по-перше – це остаточне право ухвалювати рішення щодо суддів номінаційною комісією, яка буде складатися із міжнародних експертів. Тобто, це означає не допустити до роботи недоброчесних суддів, базуючись на висновках саме міжнародних експертів. По-друге – це юрисдикція суду: не дозволити, щоби маленькими справами «завалили» роботу антикорупційного суду. Представники Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді впевнені, що після прийняття цих важливих доповнень, процес прийняття закону зрушиться з мертвої точки.

«Якщо парламентський більшості, бракує мотивації і їм знову необхідна «підтримка вулиці», то я впевнений, що і в Києві і в Тернополі, і в інших містах є достатньо людей з чіткою громадянською позицією. І ці люди вийдуть на мирні протести з вимогами до влади. І ми як депутати, обов’язково їх підтримаємо. Але я, все ж таки, сподіваюсь, що парламент візьметься за голову та дослухається до міжнародних партнерів і власного народу. В будь-якому разі, Антикорупційний суд в Україні буде! Це лише питання часу» – стверджує Грицишин.

Нагадуємо, що на початку року МВФ розкритикувала президентський проект закону про Антикорупційний суд. Зокрема у заяві МВФ відзначалося, що у законопроекті відсутні положення, які б дозволили оперативно запустити роботу суду. Навпаки, окремі його норми штучно затягують цей процес та відкладають початок роботи суду на кілька років. У своїх вимогах МВФ висловив необхідність прийняти переглянутий законопроект, що був би приведений у відповідність до міжнародних зобов’язань України та рекомендацій Венеціанської комісії. Вочевидь, що цей закон є вирішальним у перемовинах про майбутню співпрацю з МВФ.

Підготував Василь Шевчук

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:05 «Краще сяду, але нікуди не поїду». Як суди на Тернопільщині карають тих, хто відмовляється служити 18:17 В Україну повернули 277 звільнених з полону Захисників photo_camera 18:00 Тернопільська «Нива» поступилася «Маріуполь-Феніксу» 17:00 Тернопільські школярі передали великодні листівки та обереги для воїнів ЗСУ photo_camera Від читача 16:05 Поліція Києва та СБУ повідомили про підозру заступнику голови КМДА в організації схеми переправлення призовників через держкордон України 16:00 У Тернополі одружилися військові 15:00 Тернополянка втратила майже 400 тисяч гривень — шахрай представився працівником банку 14:02 У Тернополі освячують великодні кошики (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) play_circle_filled photo_camera 13:00 Плащаницю зі святих місць Зарваниці привезли на передову play_circle_filled 12:00 9-річний хлопчик кілька разів викликав поліцію для розваги play_circle_filled 11:03 Втратив документи, коли поранили. Чи можуть переслати паспорт, який замовив в іншому місті? 10:00 Готуємо мариновані яйця та імбир 09:15 Масштабна пожежа біля Тернополя: вогонь знищив частину Чистилівського орнітологічного заказника 09:00 На війні загинули Захисники Ігор Синенький з Теребовлі та Іван Щебивлок з Тернополя 22:00 Поліцейські застерігають від квартирних крадіжок напередодні Великодніх свят 20:45 Короткочасні дощі і грози: якою буде погода 19-21 квітня 20:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 19-20 квітня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up