Вибори минули. Переможців оголосили. Та про плани на найближче майбутнє мало що відомо. Про свої перші кроки у Верховній Раді "20 хвилин" розповіли народні обранці по мажоритарних округах.
Протягом тижня після виборів журналісти "20 хвилин" намагалися зв'язатися із кожним із лідерів перегонів. Розмови ігнорували та переносили. Зрештою, із 5 мажоритарників про свої плани розповіли лише троє.
Спроби поговорити із представником із Тернополя Андрієм Богданцем, успіхом не увінчалися. Хоча писали йому щодня, номеру телефону нардеп так і не дав, журналістці не передзвонив та повідомлення ігнорував. Не вдалося поспілкуватися і з Миколою Люшняком. До речі, він вже вдруге потрапляє до Верховної Ради.
Якщо депутати виявлять бажання поспілкуватися, ми готові оприлюднити їх позицію. Усе-таки представлятимуть Тернопільщину та своїх виборців, зокрема.
Читайте також: Квартири, машини та рахунки: чим багаті депутати, які будуть представляти Тернопільщину у Верховній Рад.
Отже, про плани тих, хто знайшов час поспілкуватися зі ЗМІ.
- Найголовніше, що ми зараз усі прагнемо, - це збудувати справді правову державу, аби ні в кого не було сумнівів, що сила законів у нас справді велика. Ми хочемо, аби громадяни почувалися в безпеці. Аби люди мали захищені права у всіх сферах життя.
Забезпечення робочими місцями, розбудова інфраструктури – це також завдання, над якими вже потрібно працювати. Кардинальні зміни за малий проміжок часу – те, що будем намагатися реалізувати.
Якщо говорити конкретно по моєму округу, то роботи буде багато. Перш за все, треба відновити міст між містами Борщів та Заліщики. Він обвалився, тож люди змушені об’їжджати цю ділянку та долати при цьому багато кілометрів.
Створення якісної та комфортної інфраструктури – це питання номер два. У Товстому, звідки я родом, є відділення водолікування у лікарні. Дуже давно тут не оновлювали ні оснащення, ні проводили серйозних ремонтів.
Активно потрібно братися і за дороги. Якщо ще про великі траси хтось дбав, то дороги між містечками чи селами понищені та просто жахливі. Наше завдання – змінити ситуацію у кращу сторону.
Це лиш частка з тих викликів, які стоять перед нами. Роботи багато, усвідомлюю, деякі справи доведеться відсунути на другий план. Однак я свідомо йшов на вибори, тому готовий багато працювати, аби реалізувати якомога більше з того, що було в програмі.
- Є багато напрацювань, над якими ми працювали з активними людьми краю. Їх буду продовжувати і будучи нардепом.
Серед основних законодавчих ініціатив, які плануємо реалізувати найближчим часом, - це скасування депутатської недоторканності. Цього прагне все суспільство, це неодноразово обіцяли політики, але так і не взялися виконати.
Розвантажити антикорупційний суд, перезавантажити склад Національного агентства з питань запобігання корупції – кроки, які потрібно робити вже сьогодні.
Особисто я не хочу бути депутатом, який лобіюватиме інтереси лише людей зі свого округу. Жителі Тернопільщини однаково хочуть, аби їм було комфортно жити на рідній землі. Тому я не збираюся використовувати своє провладне становище у корисливих цілях. Як на мене, це є політична корупція.
Я тривалий час працював над створенням сучасної інфраструктури в області. Тому планую продовжувати працювати в цьому напрямку. У мене є бачення, як вирішити проблему реконструкції Гаївського моста. Важливою для нас є траса М-19 Тернопіль – Кременець – Дубно – важлива для нас, оскільки з’єднує Тернопіль із магістраллю Київ – Чоп. Маємо продовжити реформи у медичній сфері. Скільки змін не починай, якщо вони матеріально непідкріплені, нічого здійснити не вдасться.
Я готовий долучатися до роботи в комітетах, працювати над створенням гарних проектів, які можуть допомогти отримати кошти, що спрямують згодом життя кожного громадянина України. Я не хочу багато обіцяти, не робив цього навіть під час передвиборчої кампанії. Я буду старатися робити все для того, щоб люди жили краще, готовий працювати і в будні, і у вихідні дні, аби лишень Україна зміцнила свої позиції.
- Аграрна тема залишається мені близькою і важливою, тому буде в пріоритеті. Це пов’язано з продовольчою безпекою в державі, експортно-імпортними операціями сільгоспвиробників, відкриттям нових потенційних ринків та статусом українського чорнозему. Тому правила у земельних взаємовідносинах – це те, чому приділятимемо найбільше часу. Вони мають бути прозорі, однакові, зрозумілі всім, в тому числі і в частині оподаткування.
Що стосується мого округу, то головна теза, з якою ми йшли до виборців, стосується правил розвитку територій. Ми хочемо, щоби більше повноважень та фінансів залишалося на місцях, а люди у своїх населених пунктах відчували себе господарями. Тому те, як мають розвиватися території в Україні (в тому числі мій виборчий округ) буде другим за пріоритетністю напрямком роботи в Парламенті.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер