Про них розповів під час засідання прес-клубу 25 жовтня заступник начальника обласної міліції Руслан Балик.
Він зауважує, що на кожній дільниці чергує працівник міліції і станом на 10.45 вже було зафіксовано вісім повідомлень.
Зокрема, це видача двох бюлетенів у Бережанському районі. Один з виборців, під час голосування взяв лишній бюлетень та зайшов до кабінки для голосування. Однак не використав його та повернув виборчій комісії. Бюлетень визнано зіпсованим, - каже Руслан Балик. - У Тернополі спостерігач однієї з політичних сил виявив, що неправильно були розкладені по столах списки виборців. А одній громадянці видали бюлетень і не звірили її паспортних даних.
У Зборівському районі стався казус із громадянином, який балотується сільським головою і також повідомив, що хоче обиратися депутатом сільради.
- Але згідно закону про місцеві вибори йому відмовили у цьому. А він сказав, що його про це ніхто не повідомляв і на емоціях свій бюлетень порвав, - каже пан Балик.
- Ще один порваний бюлетень є у Тернополі. Є повідомлення, що у Борщівському районі члени комісій не перевіряють документів. Останнє повідомлення щодо Монастириського району про те, що громадянка винесла бюлетень за межі виборчої дільниці.
Ставалися і інциденти з ключами. Так, у Тернополі перед відкриттям виборчої комісії голова відкривала сейф і поламала ключ, розповідає Руслан Балик. Але до початку голосування сейф відчинили і вибори розпочалися вчасно.
До слова, ще один казус з ключем трапився у селі Вишгородок на Лановеччині. Там голова комісії загубила ключ від дільниці, відтак вона розпочала свою роботу зі спізненням, повідомляє координатор виборчих програм громадянської мережі "Опора" в Тернопільській області Ігор Процик.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер