Млинці з лівером і грибна юшка

Страви на вогні, з незвичними інгредієнтами або по забутих рецептах – зможуть прочитати, а при бажанні й повторити наші читачі.
Ми відновлюємо рубрику «Смачного» на сторінках газети та сайті. Готувати для вас буде наш журналіст, а по сумісництву місцевий політик, співавтор та ведучий телепередачі «Депутатська кухня» Андрій Шкула.
Страви з ліверу – популярні в галицькій кухні. Особливо в сільській місцевості, де люди утримують домашню худобу і, природно, смачно готують з усіх її частин. Але серце, печінку, легені, нирки зараз можна придбати чи не в кожному супермаркеті. Комусь такі продукти не смакують та й естетики в них – не багато. Але при правильній підготовці та приготуванні страви з лівером можуть бути смачнішими за м’ясні. Крім того, субпродукти в декілька разів дешевші від м’яса, містять менше жиру та холестерину, що також доволі вагомий аргумент на їхню користь.
— Пригадайте смак смажених пиріжків з лівером… пригадали? Захотіли? Надто калорійно? Ну гаразд, можна обійтись без дріжджового тіста і зробити млинці, — каже пан Андрій. – Не всі готують подібні страви, бо потрібно трохи «побавитись», але воно того варте. На додачу до основної страви зробимо грибну юшку по дуже-дуже простому рецепту «нашвидкуруч», який точно може згодитися.
Найскладніший в обробці продукт – легені. У млинцях можна обійтися без них, що власне ми і зробили.
— Основою наших млинців буде серце, — каже пан Андрій. – В ідеалі – яловиче, але простіше знайти і купити свиняче. Цей продукт ідеальний замінник м’яса. Якщо добре вимочити і проварити — можна потім смажити, тушкувати, фарш робити і навіть шашлики готувати. Основне, що потрібно пам’ятати в роботі з субпродуктами – вони потребують вимочування в холодній воді та мінімум двох замін води при відварюванні. А якщо ми про нирки говоримо, які сьогодні не використовуємо, але які також можна давати в млинці чи пиріжки, то краще і три рази змінювати воду.
Усі етапи приготування ми покажемо в підписах до фотографій, але готувати будемо з уже відварених субпродуктів. Тому тут окремо наголосимо – вимочуйте ці продукти не менше трьох годин у холодній воді, тричі змінюючи її. Відварюйте півтори години, також змінюючи воду. Обов’язково соліть і додавайте лавровий лист та спеції. А на етапі подрібнення в фарш чи просто дрібними шматками – вирізайте хрящі, прожилки, крупні судини.
Фото 1
Готуємо одразу дві страви, а тому й інгредієнтів більше, ніж зазвичай. Що потрібно — видно на фото. Субпродукти, наголошуємо, вже відварені
Фото 2
Мелемо або дрібно нарізаємо серце та печінку. Також цибулю й часник. Усе притушковуємо на сковороді 15 хвилин
Фото 3
Аби млинці були добре просмаженими і не прилипали до сковороди – смажимо на високій температурі і після кожного млинця змащуємо сковороду салом
Фото 4
В окріп, де уже є сіль та спеції, кладемо терту моркву та пошинковану цибулю, а також відварені і промиті гриби. Бажано лісові. Варимо все 45 хвилин
Фото 5
Підсмажуємо та охолоджуємо столову ложку борошна. Збиваємо його зі склянкою води чи юшки, що варимо. Додаємо 150 г вершків чи сметани. За 15-20 хв — готово
Фото 6
Такі страви є добрим пригощенням для гостей або ж просто, щоб гастрономічно потішити себе.
Читайте також:
Гречаники з капустою та сметанним соусом
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.