Електронні сигарети – не вихід для курців

Електронні сигарети – не вихід для курців
Електронні сигарети не підпадають ні під категорію медичних засобів, ні тютюнових виробів. Проте у деяких країнах повністю заборонили їх рекламу і продаж. Адже у складі деяких таких цигарок виявили небезпечні для здоров’я речовини. Та й від нікотинової залежності вони курців не звільняють

Два передніх зуба та шматочок язика - стільки коштувала жителю Флориди любов до сигарет. Чоловік якось вийшов по обіді на ганок покурити. А електронна сигарета, яка мала позбавити його шкідливої звички, несподівано вибухнула. Пожежники звинуватили в інциденті акумулятор.

Через нещастя, яке сталося з американцем, більше шести мільйонів жителів однієї арабської країни електронні сигарети тепер не куритимуть. Уряд Йорданії визнав: це небезпечно. Електронні цигарки потрапили під табу не лише у цій країні. Продавати чи рекламувати їх не можна також в Австралії, Канаді, Туреччині, Бразилії, Данії та Норвегії. В Україні про це ніхто не замислюється.

Хто має рацію?


„Кидай курити легко”, „Курити можна будь-де”, „Економія”, „Жодного неприємного запаху”, „Альтернатива курінню”, „Можна курити у ліжку”, - не втомлюються повторювати продавці девайсу з плакатів, білбордів та рекламних листівок.

- Це хороший подарунок! От дивіться, курити в кафе заборонять, тоді ви зможете дістати цю штуку, - кремезний хлопець переконує жіночку купити електронну сигарету як подарунок чоловікові. - Це ж майже ліки! Відчуття — наче курите, а здоров’я не псуєте, - А ви подумайте: це ще й економія - раз купив і забув.

Невпевнено, але жінка таки віддає хлопцеві 175 грн. Що ж вона принесе чоловікові?

Електронні сигарети почали виробляти у 2004 р. у Гонконгу. В Україну їх завезли в 2008-му. Електронний замінник зовні нагадує звичайну сигарету. Для відчуття справжності кінчик цигарки навіть світиться, коли робиш вдих. Уся відмінність — у комплектації. Щоб електронна сигарета працювала, до неї додають акумулятор, парогенератор та змінні картриджі з ароматизованою рідиною всередині.

До останніх медики мають запитання. Будь-яка штучно синтезована речовина не може бути на 100% чистою. Тому непокоять науковців домішки, які виробник додає до картриджів. Якщо говорити про справжню цигарку, то всередині неї є близько чотирьох тисяч хімічних сполук. 60 із них - здатні провокувати онкологічні захворювання.

На сайті одного з перших Інтернет-продавців електронних сигарет в Україні E-cigarette зазначається - всередині картриджів є п’ять головних компонентів. Пропіленгліколь, або Е1520, є прозорою солодкуватою на смак рідиною. Виробляють її з нафти. „Термінологічний словник-довідник харчових добавок и спецій” запевняє: для курця вона безпечна. Але й попереджає: вдихати навмисно не варто, бо може викликати алергію.

Далі продавці пишуть про гліцерин. Не той, що додають до косметики, а харчовий. Запах та смак ванілі, вишні, шоколаду та інші - все це дають ароматизатори. Вода — очищена і дистильована.

І головний складник - нікотин. Його видобувають із тютюнових рослин. Окрім усього, що ви про нього вже чули, ще варто знати, що власне через нього такі рослини не їдять жодні комахи. Інший важливий факт - щоб померти, людині достатньо 60 міліграмів нікотину. “У міру відвикання від традиційних сигарет частка нікотину в складі рідини зменшується аж до цілковитого її виключення”, - зазначають на сайті Е-cigarette. А це спростовує Всесвітня організація охорони здоров’я.

Що знайшли в електронних сигаретах

В останньому звіті ВООЗ зібрана нею група науковців констатувала: немає доказів того, що вживання цих виробів безпечне. Управління з контролю за продуктами харчування та ліками США (FDA) провело випробування електронних сигарет. Перевірили 18 різних на смак та вміст приладів.

Передусім науковці натрапили на диетиленгіколь. Його знайшли в одному картриджі. Зазвичай цю рідину заливають в авто, щоб взимку не замерзали вікна. Вчені стверджують, що ця речовина токсична для людського організму.
У половині обстежуваних картриджів також знайшли нітрозаміни. Це ще небезпечніші хімічні сполуки, що вражають печінку та викликають кровотечі. Можуть навіть провокувати рак. Окрім того, у тих картриджах, які позиціонували як безнікотинові, нікотин таки знайшли.

Однак найбільше здивувало вчених інше. Три електронні картриджі з однаковими позначками видавали відчутно різну кількість нікотину при кожній затяжці.

Звісно, якщо порівнювати зі звичайною сигаретою, то шкідливих речовин тут менше, каже очільник столичного центру здоров’я Отто Стойко. - Але шкода, можливо, ще більша. Справа в тому, що узвичайній сигареті рівень нікотину принаймні дозований. А от електронні сигарети не дають змоги його контролювати.

Лікар впевнений: це не вирішення проблеми курця, а самообман. Рятуючи легені від смол, людина наражає на небезпеку серце та судини.
Артем Ступаков, творець організації “Твереза Україна”, вважає, що електронні сигарети лише поглиблюють залежність. Викурюючи їх, людина знімає з себе відповідальність за своє здоров’я. Адже вона вірить, що все безпечно, каже він.

Тому відмовлятися від шкідливої звички і лікар, і Артем радять повністю.
Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що в Україні електронні сигарети не пройшли відповідних медичних випробувань і тому їх не можна розглядати як медичний виріб. Проте вони не підпадають і під категорію тютюнових виробів, що зумовлює їх поширення. Також МОЗ рекомендує утриматися від придбання та вживання так званих електронних сигарет, а ЗМІ - від реклами цих виробів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (10)
  • Анонім

    Мабуть найбільший вибір електронних сигарет в Тернополі

    https://e-cigareta-shop.com/offline-store-vape-shop/Ternopil

    на Дружбі

  • Аскольд Пасічний
    Маячня.

    Стаття не лише замовна що видно відразу, але і дуже неякісно і тупо написана.

    Те що там використано замість аргументів, може ввести в оману хіба що людину, яка ще глупіша від аффтара статті.
  • Аскольд Пасічний
    Маячня.

    Стаття не лише замовна що видно відразу, але і дуже неякісно і тупо написана.

    Те що там використано замість аргументів, може ввести в оману хіба що людину, яка ще глупіша від аффтара статті.
  • Аскольд Пасічний
    Маячня.

    Стаття не лише замовна що видно відразу, але і дуже неякісно і тупо написана.

    Те що там використано замість аргументів, може ввести в оману хіба що людину, яка ще глупіша від аффтара статті.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:00 На Тернопільщині київські спелеологи виявили нову печеру 15:00 У День матері поїзди Укрзалізниці курсують під іменами матерів захисників України 14:03 На Театральному майдані благодійний концерт до Дня матері: збирають гроші на аптечки для захисників photo_camera 13:03 Миру, любові та повернення синів: тернополяни вітають з Днем матері photo_camera Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 12:00 Залиште ці гроші для себе: як економити на енергоспоживанні 11:00 Тернополяни вітають матусь зі святом: підбірка з соцмереж play_circle_filled photo_camera 10:00 В Україні запрацювали зміни до діючих валютних обмежень 09:00 Війна забрала життя 34-річного Героя з Гермаківки на Тернопільщині Івана Тимківа 21:03 На Ставі біля Острівця закоханих оселилася родина лебедів: дивіться відео photo_camera 19:51 На Замковій горіла квартира: є загиблий 19:00 Кардинал з Тернополя розповів, як минув конклав та чи був він схожим на однойменний фільм 18:00 Комунальні пільги для військових – хто з родичів може подати заяву замість захисника 17:00 У Тернополі мама звинувачує студентку-няню в знущаннях над дворічною дитиною
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up