Годувати дитину можна всюди: на вулиці, в транспорті, в ресторані

Годувати дитину можна всюди: на вулиці, в транспорті, в ресторані
Тут і вже - єдина реальність для немовлят. Вони ще не мріють про іграшки, гроші чи роботу. А сприймають речі такими, як вони є: просто і безумовно, каже лікар-психотерапевт міської лікарні №2,  член української спілки психотерапевтів, голова ТОГО “Центр щасливого батьківства та материнства”, координатор проекту для вагітних “Школа щасливого материнства св. Анни” Марія Хомів.

Сприймають маму через груди
Коли дитина з'являється на світ, її викладають матері на груди. Обійнявши немовля руками, жінка частково повертає його до попередніх умов існування. Материнське тепло, серцебиття і дихання заспокоюють маля. Так виникає психоемоційний зв’язок між мамою і дитиною, зароджуються теплі люблячі стосунки. “Ефект довіри”, - так ще називають грудне годування.
Після народження дитини починаються перші спроби годування, - каже психотерапевт. - Так мама не лише дає їй ідеальну їжу і пиття, а й прикладає до серця у повному сенсі цього слова.
Довга історія пізнання один одного у мами і дитини розпочинається в утробі, ще задовго до народження малечі. Жінка ділиться своїм теплом, серцебиттям. Після народження дитя знайомиться з запахом мами.
- Дитина, яку одразу, на першу вимогу, прикладають до грудей, миттю заспокоюється. Адже розуміє що мама - поруч. Більше їй нічого не потрібно, - наголошує Марія Хомів.
Діти, за твердженням Зигмунда Фрейда, тривалий час сприймають маму тільки через її груди. Молочна залоза для малюка - це цілий всесвіт, світ, який його приймає, турбується про нього і задовольняє всі бажання.
- Ви коли-небудь зустрічали немовлят, які можуть трохи зачекати, перш ніж мама розпочне їх годувати? Ні. Навіть тварини, яких ми вважаємо нижчими за нас у розвитку, дають дітям молоко, як тільки ті попросять і стільки, скільки необхідно, - веде далі лікар.
Жінок інколи критикують
Останнім часом суттєво змінилися підходи до грудного годування.
- Лікарі з усього світу довели, що мамі уже не потрібно догодовувати малюка, без потреби зціджувати молоко, засікати три години між годуваннями, мучити дитину нічним утриманням від їжі, - розповідає психотерапевт.
Єдине, що потрібно, - це до шестимісячного віку не давати маляті нічого, крім грудей. Адже материнське молоко - найкраща їжа: натуральна, стерильна і тепла. Вона засвоюється дуже легко і є “природним щепленням” дитини - добре захищає від інфекцій, алергії і хвороб.
Мамі потрібно слухати  і довіряти “біологічному”  годиннику немовляти. Він - дуже точний і ніколи не підводить, - продовжує Марія Хомів.
Прикладаючи малечу до грудей, щойно та цього захоче, жінка дає їй відчуття психологічного комфорту й оптимізму. Дитина знає, що її сприймають такою, як вона є, з усіма бажаннями і потребами.
Втім, всі ці всі зміни і повернення до природи нині, як не прикро, викликають не зовсім адекватну реакцію у багатьох людей. Особливо, в тих, хто виріс за Радянському союзі, - додає лікар.
Жінок, які довго годують немовлят, нерідко критикують і не розуміють. А грудне вигодовування в людних місцях стає приводом для підвищеної уваги, тикання пальцем і образливих коментарів.
Наші люди ще до такого не звикли, - зауважує Марія Хомів. - Одних це дивує, інших - лякає. Можливо, через відчуття провини перед своїми дітьми.
Ніхто не годує “на показ”
Жінка може виконувати свою материнську функцію, де завгодно. Адже вона, перш за все, мати.
У супермаркетах, торгових центрах, ресторанах, лікарнях та інших громадських місцях повинні бути спеціально відведені місця для годування. Такі ж, які подекуди можна знайти для пеленання, - каже психотерапевт. - Але питання в іншому: чи встигне туди жінка? Та й чи завжди це можливо і потрібно? Невже вигляд чверті молочної залози може травмувати чиюсь психіку? Та й чи встигне хтось із перехожих її роздивитись? А як щодо модних напівоголених дівчат на телебаченні, в журналах?
Нині для мам є спеціальний одяг, слінги. Вони дозволяють годувати дитину в будь-якому місці, причому майже непомітно.
Люди повинні зрозуміти, що соромитися грудного годування не треба. Адже це правильно і нормально, - наголошує лікар. - Та й у вигляді жінки, яка годує, нічого вульгарного немає. Навпаки.
Жодна жінка не годує малюка “на показ”. А щоб дитина була задоволена і сита. Тож інколи це відбувається на людях.
Не варто давати дитині “дурака” чи пляшечку тільки тому, що комусь неприємно бути свідком процесу годування, - радить співрозмовниця.
Якщо навколо - багато людей, жінка може просто запитати, чи ніхто не буде проти, якщо вона погодує маля.
Після 1,5 рочків маля може зачекати
- Коли малюку більше, ніж 1,5 рочки, він вдарився чи дуже сильно хоче пити і ви знає, що він швидше заспокоїться біля грудей, прикладайте, - продовжує фахівець.
Якщо ж дитина безцеремонно при всіх дістає груди, варто “переключити” її увагу на щось інше. Або сказати: “Мама дасть цицю вдома”.
У такому віці дитина уже все добре розуміє. Тому, почувши такі слова, знатиме, що мама їй не відмовляє. Просто просить трохи зачекати, - каже психотерапевт.
Не раз на адресу матерів можна почути  образливі коментарі. Мовляв, якщо дитина  після року на грудному молоці, то вона погано вихована, а годування на людях свідчить про невихованість мами.
- Тоді є два варіанти: чемно мовчати й вислуховувати всі коментарі “небайдужих”, або щоб не піднімати гвалт і не тривожити дитину, повернутись і піти, - веде далі Марія Хомів. - Давайте думати логічно: як це не дати дитині їсти? І чому? Тому, що комусь неприємно, як ваш малюк їсть?
Здивовані погляди, перешіптування і тикання пальцем свідчить про низьку культуру наших людей.
Грудне годування - не що інше, як звичайний прийом їжі. Те саме, що з'їсти морозиво або шматок пиріжка на вулиці. Це природньо. Хіба в цьому є щось погане? Можна підійти до цього з гумором. Наприклад, для особливо надокучливих людей одягнути майку з написом: “Годувала, годую і буду годувати! Якщо вам не подобається, накрийте голову ковдрою.”
Головне - не заважати
Грудне годування для малюка - неповторні хвилини радості, щастя і захисту.
- Мабуть, ви зауважували особливість цього тихого і спокійного моменту. Він сповнений справжньої гармонії та краси, коли груди є справжнім призначенням жінки, Божим даром, з допомогою якого дитинка розвивається і росте, - зауважує лікар. - Всі ми через це пройшли. Одних годували декілька днів, інших - декілька місяців чи років. То хіба можна грудне годування називати ненормальним, вульгарним чи неестетичним?
Жінка, яка годує грудьми, потребує особливої підтримки й розуміння.
 Тож давайте усвідомимо цю цінність, цей природній досвід і дамо жінкам радісні усмішки, любов, а головне - не будемо їм заважати, - підсумовує Марія Хомів. - Тривале годування материнським молоком — одна з неодмінних умов повноцінного розвитку і здоров’я маляти не тільки впродовж перших 12 місяців, а й у наступні роки життя. Про це повинен знати і батько дитини, рідні і друзі, і навіть сторонні люди.

Отримати більше інформації можна на сайті: mamusi.org.ua

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (8)
  • Anonymous
    це точно!!! і не лише можна годувати всюди а й потрібно!!! І якомога довше!!! і нехай порадником кожної молодої матусі буде її дитинка!!!
    Anonymous reply Anonymous
    Ви всі праві. Моя дружина вже 2 діток наших вигодувала. Але! Матусі, все-таки не потрібно в людних місцях показувати всю грудь, а особливо є й такі, які не стараються прикрити сосок і ареолу, коли дитинка на певний час перестала ссати. Давайте будемо взаємотолерантними! Є люди, яким неприємно на це дивитись(безплідним, в кого померла дитинка і т. д....)
  • Anonymous
    Годую свого малюка вже більше 10 місяців усюди де він тільки попросить. Була проблема тільки, коли приїхали на Україну. Таке враження, що всім соромно окрім мене за те, що я виставляю грудь для дитини....Довелося годувати навіть на ринку, дякую одній жіночці, що дозволила присісти на її стільчик, бо так склалося, що він вже не витримував, а я просто несла по базарі колихала і дала йому цицю. Годуйте своїх малюків, це найдорожчі моменти в житті кожної мами, що потім не повернуться ніколи.... За кордоногм є спеціально облаштовані кімнати матері і дитини, де можна підійріти їжу, погодувати в зручних кріслах, перебрати дитину. Нам ще далеко до цього, але люди, хоч не соромте тих мам, що хочуть дати дитині необхідне
  • Anonymous
    Я годую грудьми дитинку і в парку, і на вулиці, і в інших людних місцях, але ще жодного разу мені ніхто не зробив зауваження та не сказав поганого слова.
  • Anonymous
    молодчинка,супер стаття. Сама була в дикретній відпустці 6 років, а годувала до року майже,без 24 днів.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:00 Позбавлений права керування на 7 років знову сів за кермо — інцидент на Шумщині 13:00 Музей в Тернополі отримав цінну ікону, яку намагалися незаконно вивезти з України 12:00 Укрзалізниця розширює перелік поїздів із жіночими купе 11:15 Одружився захисник «Азовсталі» Михайло Діанов Від читача 09:00 Просимо всіх не байдужих,підписати петицію нашому Герою(посмертно) 10:00 Готуємо чізкейки з ягодами: класичні рецепти і без випічки 09:00 Хвилина мовчання на честь тернополянина Григорія Сипка 21:40 На Тернопільщині зустріли звільненого з полону бійця Олега Кравця 20:00 Оголосили конкурси на заміщення посади директора у двох дитсадках — №9 та №32 19:03 Як змінювався парк Сопільче у Тернополі: дивіться відео! 18:00 У парках Тернополя відбуватимуться спортивні заходи 17:00 Флорбол, доджбол, регбі-5 та інші — 10 безкоштовних спортивних локацій у парку Сопільче 16:00 Просять запровадити щоденну хвилину мовчання через систему оповіщення — створили петицію 15:00 Де безпечно купатися на Тернопільщині та в інших областях: перелік
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up