НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ СТАНОМ НА 20:00 26 БЕРЕЗНЯ – 24 ВИПАДКИ COVID-19, повідомили у штабі. О 20:15 стало відомо про ще два випадки, тож загалом є 26 хворих.
СОVID-19 підтверджено в одинадцятирічної дитини та її мами з Монастириського району, які перебувають в Тернопільській міській дитячій лікарні, а також в 9 - медиків з Монастириського району
Всю інформацію про діяльність штабу можна отримати на сторінці штабу у соцмережах.
Фейсбук сторінка Гуманітарного штабу Тернопільського району доя боротьби з COVID-19: https://facebook.com/Tern.raion.ShtabCOVID
• Спільнота в вайбері для небайдужих мешканців Тернопільського району: https://invite.viber.com/…
• Інстаграм сторінка Гуманітарного штабу Тернопільського району для боротьби з COVID-19: https://www.instagram.com/tern.raion.shtab.covid19/
• Телеграм канал: Захист медиків Тернопільського р-ну від COVID-19
https://t.me/zahystymoMedykivTernRaion
"Вночі ми очікуємо із Південної Кореї літак, який має доставити 100 тисяч тест-систем ПЛР. Завтра - чекаємо прибуття з Китаю близько двохсот тисяч спеціальних медичних респіраторів, захисні костюми для лікарів, сто тисяч ПЛР-тестів, апарати Штучної вентиляції легень, велику кількість масок для аптек, - зазначиа Зеленський у відеозверненні.
Перевезення у трамваях, тролейбусах, автобусах, маршрутних таксі дозволяється кількості пасажирів, яка одночасно не перевищує половини кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах.
Повний текст постанови Уряду - читайте ТУТ.
Мешканці можуть переглядати оперативну статистику та дані про захворювання на коронавірус і його поширення в Тернополі та області, аптечні установи, графіки роботи спеціального транспорту, робота продуктових магазинів, медичних закладів, поліклінік тощо.
Ознайомитися з інформацією можна у рубриці «Електронні сервіси» або за лінком https://bit.ly/2wCnfug
У штабі для боротьби з коронавірусом нагадують, кожен громадянин, хто повернувся із закордону або іншого населеного пункту, де спостерігається поширення COVID–19, зобов’язаний перебувати у самоізоляції щонайменше 14 днів.
Якщо вам відомі випадки, коли громадяни повернулися з інших країн і умисне уникають заходів самоізоляції, просимо заповнити анкету – https://cutt.ly/RtmR86Q.
Також інформацію про такі випадки можна надавати на гарячу лінію міської ради: 1580 (зі стаціонарних телефонів) або +38 (067) 351-57-10 (з мобільних телефонів).
В області зареєстрували 71 підозру на інфікування COVID-19.
При Міністерстві охорони здоров’я розпочав роботу цілодобовий оперативний штаб з протидії поширенню коронавірусу в Україні. Про це повідомила представниця пресслужби Міністерства охорони здоров’я, яку цитує "Укрінформ".
"Сьогодні вранці відбулося розгортання штабу. Віктор Ляшко провів вранці перше засідання та призначив керівника штабу, дав доручення до 16:00 всім головам ОДА створити такі штаби в областях, організувати їх роботу та призначити керівників".
У Житомирі збільшили дозволену кількість пасажирів у транспорті та дозволили торгувати магазинам біля ринків, з посиланням на Житомир.info повідомляє "Українська правда".
Виконавчий комітет Житомирської міської ради 26 березня вніс зміни в рішення про обмежувальні заходи щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на території Житомирської міської ОТГ.
Щодо громадського транспортуто то міськвконком погодив кількість пасажирів для кожного виду транспорту. Встановлені норми: в міському електротранспорті (тролейбус, трамвай) – до 20 пасажирів, на великогабаритних автобусах (загальною пасажиромісткістю 40 та більше пасажирів) – 15 пасажирів, на малогабаритних автобусах – до 10 пасажирів.
Ось оптимістичні повідомлення, які можна було не помітити в цунамі сумних історій про пандемію, повідомляє BBC News Україна.
Стефанія Підгірна, головний лікар Монастириської райлікарні, повідомила про сімох медиків району, в яких підтвердили коронавірус. Це четверо лікарів і троє медпрацівників. Одна медсестра, у якої COVID-19 виявили першою – у реанімації. Наразі вона - у важкому стані, перебуває на апараті концентрату кисню. Решта медиків – на самоізоляції.
Більше про те, як забезпечена лікарня в епіцентрі зараження - читайте ТУТ
Нагадаємо, вчора Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що під час засідання Комісії з надзвичайних ситуацій було прийнято рішення примусово госпіталізувати громадян, які інфіковані коронавірусом і відмовляються від дотримання ізоляції та лікування.
Тепер за рішенням санітарного лікаря, поліція, у разі необхідності, забезпечить примусову госпіталізацію інфікованих громадян
- ...в ніч з п’ятниці на суботу воно (авіасполучення - прим. ред.) буде припинено. Президент давав час на повернення додому, однак, дехто хотів ще полежати на пляжі. Тепер ці громадяни хочуть за рахунок держави повернутися додому. В Києві, наприклад, з 34 інфікованих, 31 - це туристи, які повернулися з інших країн. Але якщо ви прийшли пішки або приїхали на власному авто – вас пустять і будуть раді, ніхто не притискатиме конституційних прав громадянина України», - сказав Арсен Аваков.
Також міністр внутрішніх справ зазначив, що громадяни які прибувають чартерними літаками із зони потенційної активності вірусу перевіряються лікарями.
«Всі хто прибував, і ще буде прибувати, всі перевіряються лікарями – візуально, температурний скринінг та швидкі тести. Але тут ми мусимо казати, що швидкі тести не дають повної картини. Якщо людина заражена щойно, то цей тест нічого не покаже. Він показує активність на п’ятий-десятий день. Таким чином ми все одно ризикуємо. Кожен з тих, хто прилетів має йти в самоізоляцію або обсервацію. Так як це багато тисяч людей, кожен з них підписує зобов'язання знаходитись в самоізоляції», - сказав Арсен Аваков.
Очільник МВС також підкреслив, що адреси цих громадян передаються в поліцію: «Зараз поліція переключається на те, що має контролювати, що кожна людина окрім власної свідомості має бути дисциплінована. На це в нас є відповідні механізми адміністративного впливу – штрафи і протоколи».
Замовили ще кілька апаратів, їх везуть за кордону, чекають на доставку, повідомляє міський штаб боротьби з коронавірусом.
Зараз місто замовляє додатково захисні костюми, аби мати запас, повідомляє Тернопільський штаб для боротьби з коронавірусом.
Тернопільська область отримала 24 тонни гіпохлорит натрію – це висококонцентрований розчин для дезінфекції. Розчин розподілять пропорційно між Тернополем та районами (кожен район отримає по 1 куб. м.). Отриманої кількості розчину достатньо, щоб провести дезінфекцію в усіх населених пунктах області.
На Тернопільщині 15 випадків коронавірусної інфекції, повідомляє Тернопільський штаб для боротьби з коронавірусом.
За даними ЦГЗ, станом на 10:00 26 березня в Україні 156 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 5 летальних, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні.
За добу було зафіксовано 43 нові випадки. Інфікованих уперше виявили у Вінницькій, Луганській та Херсонській областях. Без жодного встановленого хворого лишилося 8 областей.
Наразі коронавірусна хвороба виявлена:
▪️Вінницька область — 1 випадок;
▪️Волинська область — 2 випадки;
▪️Дніпропетровська область — 2 випадки;
▪️Донецька область — 1 випадок;
▪️Запорізька область — 7 випадків;
▪️Житомирська область — 2 (1 летальний) випадки;
▪️Івано-Франківська область — 16 (2 летальні) випадків;
▪️м. Київ — 34 випадки;
▪️Київська область — 24 випадки;
▪️Львівська область — 2 випадки;
▪️Луганська область — 1;
▪️Одеська область — 4;
▪️Тернопільська область — 15 випадків (1 летальний;
▪️Херсонська область — 1 випадок;
▪️Чернівецька область — 42 (1 летальний) випадки;
▪️Черкаська область — 2 випадки.
Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 26 березня 2020 року до Центру надійшло 183 повідомлення про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 1124 повідомлення про підозру на COVID-19.
Італія та Іспанія випередили Китай за кількістю смертей від COVID-19.
Від коронавірусної хвороби померли 21 276 осіб, одужали – 114 012. Усього зареєстровано 470 973 випадки зараження COVID-19. Такі дані центру Джона Гопкінса, який регулярно оновлює статистику зареєстрованих випадків по країнах і світу
За добу в Італії від ускладнень, спричинених COVID-19, померли 683 людини. В Іспанії за цей час зареєстрували 656 летальних випадків. Сполучені Штати за вказаний період підтвердили 247 смертей від коронавірусу, Франція – 231, Іран – 143, Нідерланди – 80, Бельгія – 56, Німеччина – 47, Велика Британія – 43.
З часу поширення короновірусної хвороби в Італії від неї померли 7503 людини, в Іспанії – 3647, Китаї – 3287, Ірані – 2077, Франція – 1331 та 1027 випадків у США.
Не враховуючи Китай, лідером за кількістю осіб, що одужали, є Іран – 9625 людей. За ним слідує Італія (9362), Іспанія (5367), Франція (3900), Південна Корея (3730) та Німеччина (3547).
У США за весь час нарахували 66 782 випадки зараження. Побороли хворобу лише 394 людини, повідомляє "Українська правда".
В Україні запровадили режим надзвичаної ситуації. Карантин продовжили до 24 квітня.
Згідно з даними ДУ "Тернопільський ОЛЦ МОЗ України", станом на 22 год.45 хв. 25 березня в області зареєстрували 15 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. 1 чоловік помер – житель села Ковалівка Монастириського району. Чоловікові було 68 років.
За результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії ЦГЗ України та обласних лабораторних центрів загалом підтверджено 145 випадків COVID-19. Протягом дня підтверджено 32 нових випадки. Нові області, де виявили хворих на коронавірус - Вінницька, Луганська та Херсонська.
Загалом вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України дослідила більше 1 000 зразків. Крім того, діагностику здійснюють і обласні лабораторні центри. Лабораторії досліджують не лише зразки людей, яким встановлено підозру, а й контактних осіб.
Медики закликають дотримуватися усіх правил карантину, особистої гігієни та залишатися вдома, адже дуже важливим є стримувати поширення вірусу.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер