Нам загрожує епідемія, про яку всі мовчать

Нам загрожує епідемія, про яку всі мовчать
Існує ще одна причина зберігати вірність своєму коханню. І просити лікарів використовувати стерильні інструменти.

Є дуже багато свідчень, що разом із ВІЛ/СНІД у нас поширюється ще одна епідемія. Її визнали глобальною небезпекою. Йдеться про зараження гепатитом В або С.
БРАКУЄ ГРОШЕЙ НА ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ
— Ситуація із захворюваністю на гепатит справді є досить гострою, — наголошує заслужений лікар України Євген Дутка. — Чому? Принаймні тому, що таких випадків у нас фіксують набагато більше, ніж СНІДу. І лікувати будь-який гепатит — дуже дорого. Причому наслідки, м’яко кажучи, не завжди бувають настільки позитивними, як розраховують і пацієнти, і медики.
Над тим, аби перемогти віруси гепатиту й ускладнення, котрими загрожує недуга, працює весь науковий світ. І хоч здобутки сучасної фармації останнім часом вражають, досягти помітних зрушень саме у подоланні наслідків впливу вірусу гепатиту ніяк не вдається.
— Гепатитів учені відкрили дуже багато різновидів, — додає чоловік. — Причому всіх їх об’єднує спільна риса — повинен бути контакт із кров’ю людини, котра є носієм недуги. Виходить, що і дуже кричати про це немає кому. І це — теж проблема, адже фактично ми тепер не можемо почуватися безпечно навіть у перукарні.
Звісно, як каже лікар, деякі кроки для профілактики поширення гепатитів в Україні роблять. Скажімо, донорську кров ретельно перевіряють. Крім того, медики, які часто контактують із хворими, а також їхньою кров’ю, зобов’язані щепитися від кількох найбільш поширених вірусів гепатиту.
— За великим рахунком, все у нашій державі нині наштовхується на брак грошей, — підсумовує пан Дутка. — Так, деякі сучасні препарати — дуже ефективні, але чи може їх собі дозволити кожен хворий? Скажімо, лікування виразкової хвороби нині “тягне” 180 грн щодня. А приймати препарати потрібно впродовж семи днів...
“НЕ ЗНАЮ, ЯК Я НА ЦЕ ЗАХВОРІВ...”
Тарас із Хмельницької області, молодий рудий худорлявий телемайстер лежить із крапельницею, під’єднаною до лівої руки. Торік, упевнений, що абсолютно здоровий, прийшов здати кров для хворої родички. Виявили гепатити В і С. Вже уражена печінка. Сергієві — 55. Сергій у лікарні — з літа минулого року. Як захворів — не знає.
— Піднявся цукор у крові, я зробив діагностику. Для себе. Отак дізнався, що маю гепатит В, — чоловік притискає ваткою місце уколу. — У сина також виявили вірус гепатиту В.
Підступність гепатиту в тому, що він протікає без симптомів. До відмови печінки. Тож без вжиття невідкладних заходів у найближчі 10-20 років, смертність від гепатиту С і його наслідків збільшиться у 2-3 рази і значно перевищить цей показник при ВІЛ-інфеції і СНІДі, стверджують фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
— Поширеність гепатиту С і гепатиту В в Україні насправді набула катастрофічних масштабів і є реальною загрозою для здоров’я нації, — писав натомість Інститут Громашевського у повідомленні до уряду. Це нас насторожило, і ми звернулися до Міністерства охорони здоров’я (МОЗ). Чи справді в Україні епідемія гепатитів?
Спочатку МОЗ надав таку довідку (див. табличку унизу, зліва — прим. ред). Цифри в ній стверджували, що на гепатит в Україні хворіє дуже мало людей.
Та наступне повідомлення здивувало: “Досить актуальною в Україні є проблема вірусного гепатиту В, що обумовлено значним поширенням, важким перебігом, схильністю до хронічного перебігу хвороби та розвитком ускладнень”. Завершувався лист визнанням загрози, котру заперечувала статистика МОЗ. Третя відповідь надійшла з департаменту розвитку медичної допомоги. Її суть — МОЗ хоче покращити облік, перевіряє на гепатит донорів крові та просить збільшити фінансування на лікування хвороби.
ЗВІДКИ Ж БЕРУТЬСЯ ЦИФРИ СТАТИСТИКИ?
Чому ж цифри суперечать тону відповідей МОЗу? Можливо, тому, що там усвідомлюють, звідки ті цифри беруться? Виявилося, на гепатит С — найнебезпечніший вірус — системно перевіряють лише тих, хто здає кров! Тобто гепатит виявляють у трьох випадках: коли вірус знаходять у донора, коли його виявляють у людини, яка вирішила обстежитися добровільно або коли хвороба вже перейшла у гостру форму.
При цьому медичні дослідження стверджують: на одну гостру форму гепатиту припадає 16 хронічних! Вони протікають без симптомів. Замкнуте коло: гепатитів не реєструють, бо на них не перевіряють, а на них не перевіряють, бо їх мало реєструють. Тож оцінити поширення гепатитів можна, наприклад, дізнавшись, скільки їх виявляють серед донорів крові. Дані, надані МОЗ, не залишають шансів: гепатити В і С знаходять у чотирьох зі 100 донорів крові! Звісно, кров перевіряють за допомогою тест-систем, які часто помиляються (див. публікацію на стор. 4 — прим. ред.). Її приходять здавати (і так заробляти) чимало хворих людей. Та все одно співвідношення вражає. Серед тієї категорії українців, яку обов’язково перевіряють на всі гепатити, їх виявляють у сім з половиною разів частіше, ніж ВІЛ-СНІД!

Олександр АКИМЕНКО,
для “RIA плюс”
Довідка
- Гепатит С — це захворювання печінки, спричинене вірусом гепатиту С (НCV). Вірус проникає в клітини печінки, використовує генетичні механізми клітин для відтворення власних копій, які потім заражають більше клітин. Приблизно в 15% випадків гепатит С перебігає у гострій формі. Переважно інфекція стає хронічною і поступово руйнує печінку. Із часом це призводить до цирозу і раку печінки. 
- Гепатит В — це інфекційне захворювання, яке характеризується важким ураженням печінки. Збудник — вірус В (ВГБ, HBV). Джерелом інфекції є хворі люди, навіть здорові носії. Великому ризику піддаються медики, які часто контактують з кров’ю. Вірус може передаватися від матері до дитини під час вагітності або при пологах.
- 45% інфікування гепатитом В відбувається статевим шляхом. На другому місці — ін’єкційне введення наркотиків. На третьому — медичні втручання. У гепатиту С переважає інфікування через ін’єкції наркотиків (37,6%). Такий же показник має і статевий шлях. На третьому місці — медичні втручання.
За інф. Інституту Громашевського та “Вікіпедії”
 

Лікарі радять усім обов’язково раз на рік обстежуватися
За експертними оцінками ВООЗ, вірусом гепатиту С у світі інфіковані від 500 до 700 млн людей, що дорівнює приблизно 10% населення планети. Тож можна констатувати пандемію гепатиту С, що за своїми масштабами у п’ять разів перевищує поширення ВІЛ-інфекції.
— Про СНІД люди більше знають, бо є пропаганда, — каже лікар Євген Дутка. — Втім, фахівці досі сперечаються, чи дійсно інфекція виникла лише у 80-х роках.
Звісно, лякатися не варто, але слід поберегтися. Мало того, що гепатити руйнують печінку, їх ще й лікувати дорого. Курс проти вірусного гепатиту В може коштувати до 10 тис. дол./рік, проти С — до 25-ти.
Як уберегтися? Гепатити передаються як ВІЛ — статеві стосунки, ін’єкції, операції (у т. ч. стоматологічні), відвідини манікюрного салону або ж перукарні. А ще — фахівці радять кожному з нас перевірятися хоча б раз на рік.

Відео дня

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (9)
  • Anonymous
    Манікюрні та педікюрні процедури - найперше, де можна підхопити гепатит С (якщо ви здорові). Насправдя хворих набагато більше, ніж говорить статистика. Знаю багатьох людей, котрі мають виявлений С, але нігде то не зафіксовано
  • Anonymous
    цитата: По данным последних социологических опросов, каждому второму россиянину врачи ставили ложный диагноз и назначали неправильное лечение. По мнению экспертов, это обусловлено не столько врачебными ошибками, сколько корыстолюбием медиков. Постановка ложного диагноза, назначение ненужных анализов и процедур, выписка дорогостоящих препаратов здоровому человеку – наиболее частые махинации недобросовестных врачей.
    Anonymous reply Anonymous
    В настоящее время бизнес путем обмана доверчивых граждан набирает все большие обороты по той причине, что найти управу на недобросовестных врачей практически невозможно. Предположим, у человека небольшие проблемы со здоровьем, которые можно устранить достаточно быстро и недорого. Однако врачи назначают серию анализов, за каждый из которых нужно платить. Анализы также нередко бывают поддельными. «Выявив» то или иное заболевание, врач обязательно назначает огромное количество дорогостоящих процедур и лекарств, которые нередко не только не лечат, но и подрывают здоровье пациента. Если анализы показывают, что заболевания как такового нет, врачи просто его придумывают. Выдуманные диагнозы наиболее распространены поскольку данные виды медицинских услуг оплачиваются наиболее дорого. Самое страшное, что в большинстве случаев пациенты не подозревают о том, что им лечат несуществующее заболевание.
    Anonymous reply Anonymous
    Очень часто врачи сотрудничают с фармакологическими компаниями, заинтересованными в увеличении продаж. За каждого пациента, которому назначен тот или иной препарат, врач получает от фармакологической компании дополнительную плату. Таким образом, в погоне за «легкими» деньгами врачи назначают «чудодейственные» препараты как абсолютно здоровым, так и неизлечимо больным пациентам.
    Anonymous reply Anonymous
    Ситуация осложняется еще и тем, что производитель услуг и их продавец – одно и то же лицо (лечащий врач). Разумеется, врачу, выгодно назначить как можно больше своей продукции. Это простая экономика, и ни о какой клятве Гиппократа здесь говорить не приходится.
    Anonymous reply Anonymous
    Лікарські помилки чи свідоме назначення лікарем препаратів-пустишок це одне- при потребі хорошого лікаря знайти ще можна. Проблема з вірусними гепатитами в тому що ефективного лікування просто не існує.
  • Anonymous
    Гірше всього те, що навіть при такій високій вартості лікування, помагає те лікування як мертвому припарка.
    Anonymous reply Anonymous
    Все о болезнях и как их избежать на сайте http://www.privivok.net.ua/
    Anonymous reply Anonymous
    P.S На сайте есть хорошие фильмы как никогда не болеть!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:00 «На щиті» повертається до рідного дому Захисник Андрій Жилан з Тернопільського району 22:00 Нові правила оплати лікарняних: що треба знати працівникам 21:01 Музика – моє світло у темряві: 13-річна слабозора тернополянка презентувала дебютні пісні 20:00 «Я змогла відчути себе вільною». Десять жінок у Збаразькій виправній колонії здобули фах перукаря photo_camera Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 19:00 У жителя Кременеччини вилучили гранати та набої 17:45 Довічне ув'язнення отримав житель Чортківщини, який убив матір та брата, який став на її захист 17:30 Ватикан оголосив дату офіційного вступу Лева XIV на престол 17:03 Можуть бути затори: на Дружбі облаштовують постійний кільцевий рух photo_camera 16:10 Біля видавництва «Збруч» встановлюють нові бордюри та укладають бруківку: на Торговиці ремонтують тротуар photo_camera 15:35 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 10-11 травня 15:00 Тернополянка викопала 100 кущів в парку, щоб обсадити дачу — поліція 14:03 «Ми Є»: в Українському домі музикою відзначили День Європи та підтримали ЗСУ photo_camera 13:15 Хто такий Лев XIV: ЗМІ дізналися цікаві факти про нового Папу Римського 13:02 «Діти кричали – наш Олежик повернувся!» З полону визволили 23-річного Олега Семчишина 12:17 43-річному чоловікові, який зберігав дитячу порнографію, оголосили про підозру 11:53 Частково ускладнений рух на дорозі регіонального значення у Шумську 11:20 Під час екстреного гальмування тролейбуса травмувалася жінка 10:35 Визначили перевізників на міських автобусних маршрутах у Тернополі — список 10:00 На території новобудови в Тернополі виявили 30 снарядів минулої війни
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up