Перехід на зимовий час: як зменшити стрес для організму

Перехід на зимовий час: як зменшити стрес для організму

Перехід на літній і зимовий час здійснюється загалом у багатьох країнах світу, зокрема і в європейських державах. Таким чином окремі країни підлаштовуються під зміну початку та закінчення світлового дня в різні сезони.

Перехід на зимовий час, як і на літній – часто непросте випробування для організму людини. Адже, звикнувши до одного режиму дня, й зокрема сну, багатьом людям складно швидко перелаштуватися на інший розпорядок.

Як повідомляє Тернопільський центр контролю профілактики хвороб, переведення годинників, зокрема, може викликати дратівливість, перепади настрою, а також депресію, порушення сну, може з'явитися нездужання і почуття надмірної втоми.

У людей, які страждають від серцево-судинних і хронічних хвороб, можуть загостритися проблеми зі здоров’ям. Оскільки за вихідні дні людина не встигає адаптуватися до нового режиму, до переходу на зимовий час треба підготуватись хоч би за тиждень.

Відео дня

Як зменшити стрес для організму

Щоб перехід на зимовий час був менш болісним і стресовим, слід більше часу проводити на свіжому повітрі. Спробуйте добиратись на роботу і з роботи пішки — в Тернополі в таку пору року гарно пройтись по наших парках та скверах.

За тиждень до переведення часу варто почати лягати спати трохи раніше. Спробуйте йти спати на 15 хвилин раніше, а потім, кожні два дні «зсувати» графік ще на 15 хвилин, готуючи організм до майбутніх змін.

Дорослій людині для повноцінного відпочинку треба не менш ніж 8-9 годин сну, для дітей — 9-10 годин. Повноцінний сон — це гарний настрій, добре здоров’я і вдалий робочий день.

Протягом дня провітрюйте приміщення в якому перебуваєте та зберігайте його в чистоті.

Спробуйте також обмежити споживання кофеїну та алкоголю, менше вживайте жирної та калорійної їжі, наполягайте на овочі та фрукти, рибу, бобові, молочні продукти. Дотримуйтесь водного балансу.

Потрібно стежити за загальним станом організму протягом дня і виконувати рекомендації свого сімейного лікаря, якщо у вас є хронічні захворювання.

Тільки дотримання здорового способу життя, раціональне і збалансоване харчування, режим праці та відпочинку, позитивні емоції, екологічні думки та вчинки допоможуть Вам бути здоровими і щасливими та швидко адаптуватись до зимового часу.

 Читайте також:

Шість порад про те, як і що їсти, щоби завжди бути повними сил та енергії

Вплив погоди на самопочуття: що таке метеозалежність і як з нею боротися (ТЕСТ)

Рак може бути корисним? Що кажуть ті, хто борються і перемогли онкозахворювання (ЕКСКЛЮЗИВ)

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up