Що не варто робити, коли болить горло

Що не варто робити, коли болить горло

Біль у горлі — поширений симптом в таку погоду, як зараз. Зазвичай це пов’язано з бактеріальною або вірусною інфекцією.

Один із методів, який ми знаємо з дитинства, — полоскати горло розчинами солі, соди, фурациліну тощо. Що з цим не так — пояснили в Центрі громадського здоров'я України.

Біль у горлі виникає є наслідком захисної дії організму людини на збудника. Коли бактерія або вірус потрапляють у ротову порожнину та в клітини зокрема, запускається каскад реакцій імунної системи. У місце зараження прямують захисні клітини (лімфоцити, моноцити та інші), а інфіковані клітини передають сигнал організму, що час боротися зі збудником. Так розвивається запалення. І це цілком нормальна реакція організму.

У цей час промивати горло різними розчинами може бути навіть небезпечним. Сольовий розчин, наприклад, витягує з клітин воду. Клітини стають ще більш вразливими до бактерій. А розчин соди порушує кислотно-лужний баланс середовища, що теж може мати неприємні наслідки.

Відео дня

Чому фурацелін брати не варто

І окремо про фурацилін (інша назва — нітро-фуразон). Речовина дійсно має протимікробні властивості. Проте для того, щоб ефективна концентрація фурациліну потрапила в тканини, його потрібно ну дуже багато. А поверхневе полоскання горла може призвести лише до антибіотикорезистентності.

Довгий час препарат використовували локально при опіках та ранах для знезараження та швидшого загоєння. Проте ще 20 років тому дослідження на тваринах показали, що нітро-фуразон має канцерогенний та мутагенний вплив. У США його використання, наприклад, заборонено.

То що робити, коли болить горло?

Передусім йти до сімейного лікаря або лікарки, які зможуть виявити причини запалення. Полегшити симптом допоможе також горнятко теплої води або перевірені знеболювальні, якщо це порадив ваш сімейний лікар.

На зображенні може бути: текст «бережи себе платформа доказовой нформаци про здоров'я пịд час вйни мф: полоскання ефективне проти болю в горл факт: полоскання горла розчинами сол або фурацилну може нашкодити #чайзмалиною розвнчуемо мфи про здоров'я»

У коментарях читачі згадую, які народні способи лікування, доводилося пережити в минулому і коментують поради..

Лілія Міщенко написала: От чесно, я не знаю, як ми вижили. Нас лікували компресами з меду і горілки  і оця хустка колюча (найприємніше було вночі це всі здерти з себе), гірчичник, гаряча картопля і покривало, париння ніг, полоскання горла і оця "смакота" з меду, молока, соди і масла.... Мені здається що це якийсь садист придумав  а ми все одно вижили! Слава Богу зараз це все у минулому!

Людмила Гаркуша пригадала: А на початку ХХ сторіччя мого татуся та його братів від болю в горлі лікували сухою хлібною скоринкою... примушували її їсти

Олександра Борсук коментує: Нарешті, дякую. А полегшити симптоми допоможе не тепла вода, а морозиво. Так, дітям і взимку

Vadym Vinytskyi коментує: Якби ще лохторат відрізняв дискофорт у горлі, трахеї тощо, можна було б і сперечатись. А так — навіть смішно...

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про ТОП-5 фейків про презервативи, які корисно знати для захищеного сексу

Читайте також

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (10)
  • Люба Миронова
    Скільки пам'ятаю себе, варто переохолодитись і в мить горло боліти починає. Від полоскань ромашкою мені користі особливо немає. Потрібно доповнювати лікування Тонзилотреном, препарат ефективніший. І мені добре допомагає впоратися з цією довбаною ангіною.
  • Юлия Петренко
    Мені ще допомагають полоскання горла з відвару малинового листя та пігулки Тонзилотрен. У домашній аптечці їм завжди є місце. Вони лікують хворе горло та підвищують захисні функції організму.
  • Инна Гавриленко
    Полоскання не завжди допомагають. Мені особисто трохи прибирають почервоніння та все. Найкраще Тонзилотрен з ангіною справляється. Він і набряк прибирає запалення і больові відчуття.
  • Елена Бойко
    Хворіти завжди неприємно. У моєї доньки горло слабке місце. Тож проблеми з ним виникали часто. Востаннє був призначений Тонзилотрен. Дуже сподобалися ці пігулки для розсмоктування. Вони ефективно лікують усі неприємні симптоми (біль, запалення) та для профілактики частих ангін можна застосовувати.

keyboard_arrow_up