Сонцезахисні окуляри з ринку небезпечні для наших очей

Сонцезахисні окуляри з ринку небезпечні для наших очей
Краще обирати сонцезахисні окуляри в оптиках чи спеціальних магазинах, адже там аксесуари мають відповідний сертифікат якості, - говорить консультант Ірина Слота (36 р.)
У розпал сонячних днів дуже важливо правильно вибрати сонцезахисні окуляри, які без шкоди для здоров’я очей захищали б їх від яскравого світла, а головне – небезпечного ультрафіолетового випромінювання.

Сонцезахисні окуляри повинні бути не просто стильним аксесуаром. Адже основне їхнє призначення – усунути шкідливий вплив ультрафіолету на людське око.

Тернополянка Світлана Ханас розповідає, що має у своїй колекції понад 50 видів цього аксесуару. Це – сонцезахисні окуляри різного кольору, форми та розмірів. Більшість із них купувала у різних бутиках як у Тернополі, так і у Львові та Києві. Окуляри дівчина вдягає до різного вбрання та залежно від настрою. У неї навіть є окуляри, які вона носить узимку. Адже, каже співрозмовниця, прочитала, що відблиски на поверхні снігу також потрапляють в очі.

На питання, чи мають окуляри сертифікати якості чи паспорт, Світлана каже, що не всі. Є кілька екземплярів, які вона купувала в оптиці. За яким принципом варто вибирати сонцезахисні окуляри? На що потрібно звертати увагу в першу чергу?

Відео дня

Ультрафіолет викликає катаракту

Як розповідає лікар-офтальмолог Людмила Дмитрийчук, природа наділила людей здатністю захищатися від ультрафіолетового випромінювання: для цього в нас є брови і вії, ми вміємо мружити очі. Через це наші зіниці звужуються. Коли ж ми одягаємо темні окуляри, зіниця, навпаки, починає розширюватися. Тому важливо одразу розставити всі крапки над «і»: темні та сонцезахисні окуляри – це різні речі. Темні окуляри лише захищають від видимого світла, а хімічний склад матеріалу лінз та покриття сонцезахисних окулярів відповідають саме за захист від ультрафіолету.

- Якщо лінзи темних окулярів неякісні, вони пропускають ультрафіолетові промені, ті безперешкодно потрапляють на рогівку, кришталик та сітківку ока. Зрештою, такі фальшиві лінзи вкрай небезпечні. Краще не мати ніяких окулярів, ніж такі.

Помилковою є думка про те, що сонцезахисні окуляри потрібно носити лише влітку. Насправді їх варто вдягати цілорічно. Якщо влітку від піску на пляжі, скажімо, відбивається у середньому 9-17% ультрафіолетового випромінювання, то сніг відбиває аж 85%.

- Результати медичних досліджень чітко підтверджують взаємозв’язок між впливом ультрафіолетових променів і захворюваннями очей, - наголошує офтальмолог. – Особливо небезпечне таке випромінювання для дітей, людей похилого віку і тих, хто приймає певні препарати (нейтралізатори, антидіабетичні медикаменти тощо). Приблизно 10% випадків захворювання катаракти пов’язані з тривалим впливом ультрафіолету.

Сонцезахисні окуляри, за словами лікаря, краще купувати у спеціалізованих магазинах і салонах оптики, де кожен екземпляр цих аксесуарів має ярлик і спеціальне маркування, а кожна партія має супровідні документи, у яких вказані всі властивості товару. У кожну пару справжніх сонцезахисних окулярів вкладають ще й сертифікат виробника, де вказані категорія фільтра, країна-виробник, марка, правила користування.

Варто зважати на рівень затемнення

- Для того, щоб правильно вибрати окуляри, потрібно пам’ятати: вони не повинні пропускати ультрафіолет (стандарт UV 400), - продовжує пані Людмила. – Також важливо вибрати правильну форму: окуляри повинні мати обтікаючу форму. Тоді вони захищають від проникнення світла між оправою і лінзами.

Інший важливий параметр окулярів – рівень затемнення. Відповідно до європейських стандартів, сонцезахисні окуляри за категоріями фільтру діляться на п’ять груп. Нульова група – незатемнені окуляри, які захищають від ультрафіолету, що пробивається крізь хмари у похмуру погоду (пропускають світло на 80-100%).

- У першій групі – окуляри, призначені для неактивного сонця (пропускають світло на 43-80%), - продовжує пані Людмила. – Для сонячної погоди в середній смузі потрібна уже друга група (18-43%). При активному літньому сонці не обійтися без окулярів, які належать до третьої групи затемнення (8-18%). Для відпочинку на гірському чи водному курорті, де промені відображаються від водної чи снігової поверхні, краще використовувати окуляри з фільтром затемнення четвертої групи (3-8%). Через високий ступінь затемнення вони категорично протипоказані водіям.

Досить поширена думка, що скляні лінзи кращі, ніж пластикові. Втім, це не зовсім так. Як зауважує Людмила Дмитрийчук, скляні лінзи мають хороші оптичні властивості та стійкість до зношення, але пластик набагато міцніший і витриваліший до ударів, його оптичні властивості нічим не поступаються скляним лінзам.

- Існує особлива категорія сонцезахисних окулярів, які рекомендовані водіям, шанувальникам водних і зимових видів спорту – це окуляри з поляризованими лінзами, - додає спеціаліст. – Адже, окрім ультрафіолету, вони нейтралізують відблиски на поверхні мокрої дороги, снігу чи воді.

Слід уважно поставитися і до вибору кольору лінз: великі відхилення від природного небажані для очей. Так, червоні лінзи блокують зелений колір, а зелені – червоний, тому і ті, й інші не підходять водіям. Жовті, помаранчеві лінзи збуджують нервову систему, а сині і блакитні стомлюють очі. Для щоденного використання найкраще підійдуть лінзи коричневого, сірого і сіро-зеленого кольорів. Вони не спотворюють кольори, а лише приглушують їх.

Головне ж – сонцезахисні окуляри повинні виконувати не тільки декоративну функцію, а й захисну. Сучасний витончений дизайн повинен поєднуватися із надійним захистом від ультрафіолетового випромінювання. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Україна запустила глобальний флешмоб #СвітНаЇїПлечах до Євробачення-2024 21:26 На дачах у Тернополі знайшли труп людини 21:00 Мегазбір на комплекс розвідки БПЛА для 44-ї артбригади оголосили тернопільські волонтери 20:00 Тернопільщина втратила захисників Ігоря Войцехівського, Євгенія Мещерякова та Івана Ружила Від читача 17:10 Проект Брама вступив у боротьбу за чистоту медіа-простору 18:25 Лікар-хірург Роман Кохан отримав почесну грамоту Верховної Ради України (новини компаній) 18:04 У крові 2, 5 проміле алкоголю: загинула жінка, а водій відбувся умовним терміном 17:05 В аварії в Кременці травмувалися двоє дітей 16:10 Підробила медвисновок військовозобов’язаному: що сказав суд на Бережанщині? 15:45 Зеленський вніс до Ради законопроєкти про продовження мобілізації і воєнного стану 15:01 Спортсмени з Тернополя здобули перемогу на Кубку світу у Туреччині 14:10 На Великдень син поранив ножем свою маму — поліція 13:10 Рух транспорту відновили в районі вулиць Купчинського—Сахарова 12:35 На Тернопільщині водій тікав від поліції і скоїв ДТП 12:10 У Тернополі з багатоповерхівки випав чоловік 11:20 Загинув військовослужбовець з Козови Василь Височан 10:40 Скільки транспорту курсуватиме до кладовищ на Великодні свята і Провідну неділю 10:00 6 травня у парку Сопільче проведуть гаївки 09:01 Сьогодні Світлий або Обливаний Понеділок: звичаї та традиції свята 08:01 Війна забрала життя Героя Олега Курися, який народився в Чортківській громаді
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up