Із цією ж метою використовують ягоди полуниці, суниці, смородини. Їх накладають на обличчя на 20-30 хвилин, а потім змивають водою.
- Для того, щоб шкіра стала світлішою, її протирають настоєм петрушки, - додає співрозмовниця. - Дві столових ложки нарізаної петрушки заливають склянкою окропу, настоюють протягом трьох годин, потім проціджують. Цей настій можна заморозити і протирати шкіру шматочком льоду.
Ефективні у боротьбі із пігментаціями також ефірні олійки – з лимона, грейпфрута, апельсина, ромашки. Ними можна збагачувати креми і маски, а також наносити в чистому вигляді на плями, пояснює лікар-дерматовенеролог.
До речі, вмиваючись водою з водогону, ви піддаєте свою шкіру сильному шкідливого впливу. Шкіра стягується і стає сухою. Для того, щоб зробити таку воду м'якшою можна використовувати соду: на склянку води - 1 л. соди, довести до кипіння і охолодити. Для подальшого застосування потрібно розвести у пропорції ¼ склянки води із содою на 0,5 л - звичайної.
- Своєму обличчю ви повинні приділяти всього 10-15 хвилин на день, але систематично, - додає лікар. - Тоді результати не змусять на себе чекати. У комплекс входять: очищення, підживлення і захист від різних зовнішніх факторів. При цьому не варто забувати, що наша шкіра потребує таких корисних процедур, як компреси, парові ванночки, гімнастика, масаж.
Кілька порад до часу!
- Людям з жирною шкірою лікарі радять не вмиватися гарячою водою, а сполоснути шкіру спочатку теплою, а потім холодною водою, або ж використовувати воду кімнатної температури. Рекомендується також кілька разів на тиждень проводити пілінг шкіри - він відлущує ороговілі лусочки шкіри. АЛЕ якщо на обличчі є прищі - робити пілінг не можна!
- Підживлюйте шкіру масками. Процес нанесення маски теж дуже важливий: цю процедуру краще проводити, якщо є де розслабитися, лягти, не змінювати міміку. Наносити масу на обличчя потрібно круговими масажними рухами, залишаючи зону навколо очей для іншого крему або для компресу з трав: петрушка, ромашка, липа.
- Не можна обмежувати шкіру в живильному кремі, оскільки в його склад входить безліч добавок, корисних для клітин шкіри: екстракти рослин, вітаміни, масло фруктових кісточок, бджолиний віск, вітаміни.
- Якщо у вас суха чи нормальна шкіра, не застосовуйте спиртові лосьйони. Такі засоби краще замінити на тоніки, збагачені вітамінами і біодобавками. Навіть у домашніх умовах такий засіб може зробити кожен: потрібно змішати 1 жовток яєчний з лимонним соком (1 лимон), потім додати 1 стол. ложку горілки і півсклянки вершків.
- Нерідко під очима з'являються почервоніння або подразнення. У таких випадках можна робити примочки з чаю, розчином борної кислоти або ромашки.
- Найголовніше - щодня протирайте обличчя трав'яним настоєм (вранці та ввечері). Ватку потрібно змочити в настої і протирати шкіру доти, поки вона повністю не очиститься. Потім слід нанести будь-який живильний крем. Дуже корисно вмиватися шматочком льоду на трав'яному відварі. Зробити його дуже просто: береться липа, ромашка або м'ята, потім відвар заливається в спеціальні ємності для льоду і заморожується. Після процедури потрібно насухо витерти обличчя і змастити живильним кремом.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер