— Є скептики, котрі говорять, що проблема ВІЛ-СНІДу — надумана і штучно “розкручена”. Мовляв, той же туберкульоз — набагато більша біда, — зауважує головний лікар Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Володимир Носко. — Але слід розуміти, що туберкульоз і СНІД — абсолютно різні патології. Відрізняються вони насамперед шляхами передачі. Туберкульоз сьогодні — виліковна хвороба. Людей із відкритою формою недуги лікують у стаціонарі. Натомість ВІЛ-інфікованих не ізолюють, адже така інфекція ні повітряно-крапельним шляхом, ні в побуті не передається. Але за важкістю перебігу СНІД із туберкульозом не порівняти.
Власне, від самої ВІЛ-інфекції рідко хто помирає. Однак вона знищує імунну систему. Тоді людина не має опірності до того ж туберкульозу та інших інфекцій. Такий хворий може померти від банального нежитю.
— Епідемії туберкульозу і СНІДу набирають обертів паралельно, — продовжує заввідділом обласної санепідемстанції Тамара Буртняк. — Збудник туберкульозу — агресивний. Туберкульозна паличка стійкіша у зовнішньому середовищі. Для дезінфекції цього збудника необхідне кип’ятіння тривалістю не менше ніж три години.
Вірус СНІДу — нестійкий. У зовнішньому середовищі він гине впродовж 20-30 хв. при температурі 50-60 град. Отже, ймовірність підхопити туберкульоз, з першого погляду, — вища. Та з іншого боку, ВІЛ-інфіковані набагато більше ризикують отримати ще одну інфекцію — туберкульоз. Тому поширення ВІЛ-інфекції сприяє зростанню кількості хворих на цю недугу.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер