Зі зміною погоди волосся може стати сухим та ламким, особливо на кінчиках, — зауважує перукар міжнародного класу Ольга Гондз. — В приміщенні працюють обігрівачі та кондиціонери, надворі дує холодний вітер. Шкіра голови пересихає, а кінчики волосся починають сіктися.
Лупа: суха та жирна
Шкіра голови в холодну пору року потребує більшого зволоження. Якщо його немає або недостатньо, то вона пересихає. З’являється дрібна суха лупа.
Ми звикли регулярно змащувати руки кремом, наносити його на обличчя. А шкіра голови чим гірша? Їй теж бракує зволоження. Причому догляд взимку має бути більш ретельним, — продовжує перукар. — Підійдуть спеціальні олійки або бальзам, який наносять на корені волосся. Ці засоби підживлять шкіру голови, і зникне лупа.
Олійку Ольга Гондз радить наносити хоча б за півгодини до миття голови. Розподілити рівномірно по шкірі, потримати так і змити. Результат не забариться.
Крім сухої, буває ще жирна лупа, позбутися якої значно важче. Вона не дрібненька, як перша, а клаптями, — каже жінка. — Це вже не перукарська, а косметична проблема, що виникла через внутрішні чинники. Тут олійки та бальзами не зарадять.
Масло “склеїть” кінчики
Волосся взимку росте повільніше, а кінчики більше січуться. Особливо потерпають ті, хто ходить без шапки. Їхнє волосся не захищене від холоду та вітру.
Щоб волосся не сіклося, можна скористатися маслами таких фірм, як “Сенко” чи “Фармезі”. Дія цих засобів дуже проста. Масло “заклеює” кінчики і не дає волоссю сіктися, — розповідає перукар.
Маленької баночки вистачає надовго. Адже, щоб “склеїти” всі кінчики, достатньо однієї краплі. Масло наносять на мокре волосся. І то лише на кінчики, інакше голова почне швидко жирніти.
Час від часу волосся потрібно зрізати. Тоді воно не буде так сіктися і стане краще рости.
Якщо за місяць волосся виростає на сантиметр, то за два місяці – на два, — продовжує Ольга Гондз. — Якщо зрізати раз на два місяці півсантиметра, то півтори все одно залишиться! Так, завдяки ножицям, у волосся відкриється “друге” дихання.
Шампунь — без перламутру
“Бабусині” рецепти для волосся не такі вже й корисні. Деякі можуть навіть зашкодити.
Найнебезпечніші – продукти розпаду. Для прикладу, яйця. Яких тільки “чудодійних” засобів домашнього приготування з них не роблять! — каже перукар. — А цього робити не можна! Бо яйця розкладаються в волоссі.
Коли волосся пофарбоване або посічене, його лусочки відкриті. Продукти розпаду у них заходять дуже легко.
Вони залишаються в лусочках, бо повністю не вимиваються водою і ще більше псують волосся, — зауважує Ольга Гондз. — Тому якщо один зі складників рецепту — яйця, то він волоссю точно не підійде.
Різні трав’яні настої діють на шкіру голови, а не на кінчики волосся. Лусочок вони не закривають.
— Якщо волосся пофарбоване або з посіченими кінчиками, то мити голову треба шампунем не для фарбованого волосся, а для пошкодженого, — розповідає перукар. — Він має лікувальну дію. Тоді як вміст шампунів для фарбованого волосся просто не дозволяє вимивати колір.
Шампунь має бути прозорим, без перламутру. Він добре вимиє голову. Зате бальзам, навпаки, з перламутром.
Шампунь “2 в 1” підходить тільки як дорожній варіант. Він не займає в рюкзаку багато місця, — каже Ольга Гондз. — В решті ж випадків це далеко не універсальний засіб. Шампунь та бальзам мають бути окремо, а не в одному флаконі.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер