З 2018 року вакцини “Пентаксим” в Україні не буде

Виробник, який постачає вакцину “Пентаксим” в Україну змінює умови договору, які на сьогодні в Україні не готова підписати, кажуть в Міністерстві охорони здоров'я нашому кореспонденту.

З 2018 року вакцини “Пентаксим” в Україні не буде

“Пентаксим” з нового року перестануть закуповувати, кажуть в Міністерстві охорони здоров'я України. Мовляв, організація, що постачає вакцину вимагає від України укласти новий договір. Однак Україна не може цього зробити.

Договір для постачальника - запорука надійності, - коментують в МОЗ нашому кореспонденту. - Сьогодні на “Пентаксим” зріс попит, відповідно виробник вимагає від України переукласти договір на декілька років наперед. Однак в силу певних обставин ми цього не можемо зробити.

Станом на сьогодні, в нашій області залишилося всього 772 вакцини зазначеного препарату. Ця вакцина призначена для дітей, яким виповнилося два/чотири місяці. До слова, Пентаксим (PENTAXIM) комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюка (ацелюлярний компонент), поліомієліту  та захворювань, спричиненої Haemophilus inflenzae типу b/суспензія для ін'єкцій у попередньо заповненому шприці по 0,5 мл.

Ніякої проблеми в цьому немає, тому що згідно заяв того ж МОЗ будуть використовуватися інші препарати, які замінять “Пентаксим”, - коментує завідувач відділу епіднагляду Тернопільського обласного лабораторного центру Марія Павельєва. - Ця п’ятикомпонентна вакцина хороша тим, що однією ін'єкцією вводилася одразу ж п'ять різних вакцин.

Епідеміолог каже, що тепер усі компоненти будуть вводитися окремо. До прикладу, лікарі будуть використовувати вакцини АКДП та інші. Усі необхідні вакцини є у наявності. 

За попередньою інформацією “Пентаксим” в Україні не буде до 2019 року, - продовжує вона. “Пентаксим” не так давно на нашому ринку. Ми вже подали необхідні заявки у МОЗ для того, аби нам представили необхідні препарати аби замінити “Пентаксим”. В графік щеплень дитини не включена безпосередньо ця вакцина, а включені препарати проти дифтерії, правця, кашлюку, поліеміліту і гемофільної інфекції. Колись не було Пентаксиму, ми використовували Фанрікс, АКДП тощо.

Фахівець зауважує, що батьки без зайвих проблем можуть купувати “Пентаксим” у аптечній мережі. Однак є відповідні умови його застосування. Зокрема вакцина має бути доставлена в певному температурному режимі (від +2 до +8 градусів - прим. ред). Окрім цього, на препарат мають бути усі супровідні документи на вакцину, що це за вакцина, її серія Також ця вакцина не пізніше двох годин повинна бути введена після придбання в аптечній мережі. До придбання дитина повинна бути оглянута лікарем.

 

Коментарі (5)
 • Таблеточка Екатерина

  Николаев есть в аптеках, бронировать можно https://www.tabletochka.ua/products/pentaksim/
 • Elena Sirik

  Житомир? Де купити?
 • Инна

  У Вінниці дe можна купити?
 • Irina Bondar

  Где можно найти или купить вакцину?
21:00 Тернопільські чорнобильці поділилися наболілим 20:00 Тернополянка стала призеркою чемпіонату України з шашок-64 19:32 Стало відомо, хто керуватиме ТНЕУ 19:00 Чому важливо бути щепленим від небезпечних інфекцій 18:41 Тернополянин «рішав» меддовідки на права і щоб відкосити від армії 18:14 Обізнана людина завжди зможе себе захистити – у вишах пишуть правовий диктант 18:00 На Тернопільщині стартує найбільша теренова гра України «Гурби – Антонівці» 17:25 Скільки платитимуть сімейним лікарям за немовлят, дітей, дорослих і літніх – рішення уряду 16:49 Отримали усне попередження, бо не погодили вигляд та місце контейнерів для сміття з владою 15:48 Тернополянин за медичні довідки вимагав та отримав 3750 грн хабара 15:20 Чоловік по місту розгулював з гранатами Ф1 14:40 На повороті поблизу "День і ніч" не розминулись "швидка" і автобус. Дорогу перекрили 14:30 Вниз чи догори – куди бігти у випадку пожежі

Практично усі травневі вихідні тернополяни та гості міста зможуть порозважатись на фестивалях. Будуть традиційні гастрономічні...

До кінця травня оброблять територію від кліщів, потім візьмуть аналізи води та піску, згодом рятувальна служба проведе...

"20 хвилин" вирішили запитати у тернополян, яку із сусідніх країн вважають найбільш дружньою до нашої держави.

Соціальний проект "Класний керівник" -  це можливість для вчителів розповісти про себе та свою діяльність,...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up