До чого призводить надмірне вживання солі:
підвищення артеріального тиску, ризики серцево-судинних захворювань і інсульту. Також надлишок солі збільшує навантаження на нирки, затримує воду в тканинах, а це — призводить до підвищення ваги.
За даними дослідження STEPS у 2019 році, у середньому українці споживали 12,6 г солі на добу. Це більш ніж удвічі перевищує максимальний рекомендований рівень — 5 г на добу. Лише 13% населення споживали солі менше цього рівня.
Основним джерелом солі є харчові продукти, що пройшли технологічну обробку. Це можуть бути готові страви, м’ясо, що пройшло технологічну обробку, як-то бекон, шинка та ковбаси, сир, солоні закуски та локшина швидкого приготування. Сіль також додають у їжу під час приготування (бульйон і бульйонні кубики) або за столом (соєвий соус, рибний соус, кухонна сіль тощо).
Знадобиться час, щоби ваші смакові рецептори пристосувалися до меншої кількості солі. Але як тільки ви звикнете, ви отримуватимете більше задоволення від їжі та звертатимете увагу на ширший діапазон смаків. Та головне — отримаєте багато переваг на користь свого здоров’я.
Як знизити споживання солі та зробити свою їжу смачнішою та кориснішою — дивіться в інфографіці
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер