Паломництво – мандрівка, що веселить тіло і очищає душу (новини компаній)

Паломництво – мандрівка, що веселить тіло і очищає душу (новини компаній)
Про паломництво як спосіб побачити світ та очистити душу, про те, як цікаво та дешево подорожувати, про принади мандрівок Європою та християнські святині світу ми спілкувались із керівником паломницького центру "Іхтіс" Ігорем Прокопишиним.

Я завжди любив подорожувати та вести активний спосіб життя. На початку це були подорожі по Україні на автобусах, поїздах та електричках і, звичайно, автостопом. Багато людей говорить, що в Україні автостоп не дієвий, але це не так. Досить часто на трасі проїжджають далекобійники, яким хочеться просто поговорити або колишні «автостопщики», які вже помандрували світом, тому неодмінно хтось вам зупиниться, щоб підвезти. Якщо пощастить, то за один день можна доїхати і до Одеси. Пізніше були подорожі до Західної Європи. В одній з них я домовився зі знайомими, які організували групу до Фатіми, що заплачу тільки певну частину суми, але спати буду не в готелях так, як всі, а де знайду собі місце. В такий спосіб за прийнятну вартість я зміг дістатися до Португалії та побачити майже всю Європу. Іншим разом я з друзями поїхав до Меджугор’я (Боснія і Герцеговина), де кожного дня вже 34 роки являється Діва Марія. Для мене Меджугор’є – це небо на землі. Жодна людина, яка там побувала, не повертається такою, якою їхала туди. Всі приїжджають наповнені радістю, силою та з величезним внутрішнім миром у серці. Також в Меджугор’є відбувається незліченна кількість чуд— найперше у людських душах, але також і в тілі. Документально зафіксовано близько 1000 зцілень на зразок: зцілився від раку останньої стадії, зцілився від туберкульозу, встав з інвалідного візка і т. д. Наприклад, минулого літа з нами їздив чоловік з Тернополя, який зцілився у Меджугор’є від раку головного мозку. Меджугор’є повністю змінило моє життя. Я почав кожного року повертатися туди на реколекції «Піст, молитва, тиша»,  і в той час працював у християнських організаціях. Спочатку в благодійному фонді „Карітас” працював психологом на проекті „Діти вулиці”, де ми надавали психологічну та матеріальну допомогу бездомним дітям, або дітям з неблагополучних сімей. Пізніше працював в християнській мультимедійній студії „Свічадо”, де ми трудились над створенням християнської відео- та аудіо- продукції. Згодом вирішив поєднати моє захоплення подорожами та служіння Богу і перекваліфікуватися (сміється - авт.) з паломника на організатора паломництв. Так виник паломницький центр „Іхтіс”.

Зі своєю дружиною Оксаною я познайомився, організовуючи паломництво до Меджугор’я. Перебував у своїх друзів в приміщенні комісії у справах молоді Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ. Оксана також прийшла в комісію до своєї подруги. Я запропонував їй поїхати до Меджугор’я зі знижкою за  умови, що вона допоможе мені підготувати документи всієї групи для консульства на відкриття віз (сміється - авт.). Погодилася. Через п’ять днів ми почали зустрічатися. Зараз виховуємо синочка Луку-Франциска, який в свої два з половиною роки вже п’ять разів встиг побувати у Меджугор’є.

- Пане Ігор, чим же відрізняється паломництво від звичайної туристичної поїздки, та з ким краще їхати в паломництво??

- Паломництво – це не така собі звичайна туристична поїздка, де за свої гроші турист очікує побачити якнайбільше міст та місць, відомих своїми музеями, архітектурними пам’ятками, парками чи природою… Паломництво – це пошук Бога у собі. Це подорож по святих місцях, для того, аби відволікшись від буденності та рутини, які займають наші думки та справи, - нарешті заглибитись в себе, очиститись, відчути особливу Божу присутність. Зазвичай паломники в подорожах дисципліновані та організовані. Вони захоплені перспективою відвідин святих місць і згодом із світлим захватом згадують мандрівки. Дуже важливо їхати в паломницькі подорожі саме з паломницькими центрами тому, що ми піклуємося особливо ретельно про духовну складову подорожі, детально вивчаємо склад групи і наперед пропрацьовуємо можливі неприємні сценарії для уникнення конфліктних ситуацій. Завжди використовуємо індивідуальний підхід до кожного паломника та його потреб. І навпаки, якщо їхати в паломництво з якоюсь туристичною агенцією, де у групі половина паломників, а половина туристів, то дуже часто через це можуть виникати якісь конфлікти інтересів щодо програми подорожі. Кажу це не для реклами (сміється - авт.), а як воно насправді буває. Для паломників завжди на першому місці паломництво, а вже потім хороша можливість побачити світ.

- Яка атмосфера панує зазвичай у паломницькому колективі?

- Паломництво – це 7 -12 днів у товаристві людей, що розділяють інтереси та прагнення, є однодумцями. Паломництво – це завжди як одна велика родина. Але вона з’являється не відразу. Ми прикладаємо багато зусиль для цього. Також в нас дуже багато різних спільних елементів програми, що сприяє об’єднанню групи та особливо є потрібним для тих паломників, які без компанії вирушили в подорож і переймаються, що нікого не знають. Духівник та керівник групи завжди стараються бути не тільки відкритими до кожного паломника, але й ставати справжніми друзями для кожного. Зазвичай вже десь після третього дня подорожі група починає функціонувати як єдиний організм. Люди разом проживають в готелі, моляться, перебувають на спільних екскурсіях, відвідують святі місця та слухають духовні науки. Тут знаходять друзів, часто і коханих. Немало моїх знайомих пар познайомились саме під час паломницької поїздки. В туристичних мандрівках (а ми такі також організовуємо) в силу різних обставин всі поділені по компаніях або парах. Звичайно, що і там завжди є цікаві знайомства, але вони не такі глибокі і не в такій кількості, як в паломницьких групах.

Також, часто в паломництво їдуть люди, які не до кінця усвідомлюють, що вони тут роблять. Хтось поїхав, бо родичі чи знайомі порадили; хтось їде, бо отримав подорож в подарунок від друзів; хтось, бо дешевше, ніж туристичні тури з метою побачити Париж, Рим, Відень чи, наприклад, Венецію, а ще інші взагалі потрапляють до нас за «загадкових» обставин (сміється - авт.). Бог кожного кличе по-різному і завжди оригінально. Часто люди їдуть взагалі невіруючі, сумні та злі, а повертаються з миром у серці та посмішкою.

- Куди найохочіше прямують паломники?

- На це питання неможливо відповісти однозначно. Багато людей мріють про якесь конкретне місце паломництва і коли знайдуть час та можливість, то обов’язково їдуть саме туди. Це може бути пов’язане з порадою друзів або священика, чи, наприклад, з прочитанням якоїсь гарної книжки саме про це місце. Основні місця паломництв, куди ми подорожуємо — це Меджугор’є (Боснія і Герцеговина), Свята Земля (Ізраїль), Фатіма (Португалія), Люрд (Франція), Рим та Ватикан в Італії, а також Греція, Грузія, Мексика та ще багато інших чудових місць.

- Меджугор’є – це особливе місце, яке за неповні 34 роки відвідало вже близько 60 млн. паломників з усього світу. Сюди приїзджають діти, студенти,  молоді подружжя, люди середнього віку, та хто вже на заслуженому трудовому відпочинку. Кожен приїжджає з певними намірами: молодші – помолитися за добру долю; старші – подякувати за все та помолитися за дітей і внуків. Як я вже вище казав – це місце є особливим тому, що там досі кожного дня тривають об’явлення Богородиці, а також тут завжди по-особливому відчувається Божа присутність. По дорозі до Меджугор’я ми залежно від подорожі та пори року будуємо свій маршрут так, щоб побувати ще в Будапешті, Відні, Сараєво чи поплавати в кристально-чистих водах Адріатичного моря у хорватському місті Спліт. Наприклад, цього року у нас в липні буде подорож, в якій ми відпочиватимемо 5 днів на морі в Макарській Рів’єрі (Хорватія), а потім ще на 4 дні поїдемо у Меджугор’є. Багато людей, що побували в Меджугор’є хоча б один раз, повертаються туди щороку.

- Європейські зустрічі молоді Тезе. Сюди їдуть наші молоді паломники, в основному студенти, але не тільки. Кожного року такі зустрічі організовує екуменічна спільнота Тезе з Франції. Вони відбувається в різних великих європейських містах і об’єднує в середньому 50 000 молодих сердець з усієї Європи. Люди знайомляться між собою, діляться переживаннями та знаходять хороших друзів зі всього світу. Молитви тут відбуваються в оригінальних декораціях і супроводжуються дуже чудовими короткими піснями-канонами. Наступна зустріч Нового року (2016) зі спільнотою Тезе відбудеться в іспанській Валенсії.

- Свята Земля (Ізраїль) – це те місце, де мріє побувати кожен хоча б раз в своєму житті. Люди хочуть побачити ті місця, де народився Спаситель, по яких Він ходив та проповідував, а потім був розіп’ятий. Хочуть доторкнутися до Гробу Господнього, ходити стежками та місцями, де перебував та ходив сам Ісус. Коли ми не були на Святій Землі, то завжди уявляємо собі місця зі Святого Письма, а коли ми побували там самі, то все воно стає нам якесь реальніше, ближче та рідніше. Тому, коли ми вже після приїзду читаємо Біблію або слухаємо про євангельські місця, то вже не уявляємо собі як це було, а переживаємо своїм розумом та серцем. Паломництва до Ізраїлю здійснюються протягом цілого року. Наймасовіша (а заодно і найдешевша) подорож відбувається кожного року у вересні-жовтні і співпадає з приїздом хасидів в Україну до м. Умань. Насправді різниця не така і суттєва в ціні між вересневим паломництвом і паломництвами протягом року, тому якщо питання вартості не стоїть на першому місці, то ми рекомендуємо їхати до Ізраїлю в менш жаркий та завантажений паломниками період.

- Паломництво до Італії завжди величне, захоплююче та динамічне. Звичайно, основне місце, куди ми прямуємо в Італії, це місто-держава Ватикан, який є колискою християнства в Європі. Він вже протягом двох тисяч років є резиденцією всіх римських пап. Велична Базиліка Святого Петра, яка знаходиться у Ватикані, є головним католицьким храмом світу, а також однією з головних визначних пам'яток Риму та Італії. Також вражають руїни та пам’ятки Древнього Риму. Окрім Риму та Ватикану, в Італії є величезна кількість місць, як паломницьких, так і туристичних, в яких варто побувати. Взагалі Італія – це музей під відкритим небом. Майже завжди, коли я подорожую там приватно, без групи, то потрапляю в якісь маловідомі місця, де здавалось би нічого цікавого бути не може, але, на своє здивування, без яскравих вражень ніколи не обходиться. Завжди, навіть в останній момент,знайдеш в будь-якому містечку щось неймовірне та захоплююче. Серед найвідоміших паломницьких місць Італії — Сан-Джовані-Ротондо, де жив св. Отець Піо; Ассізі, де жив та служив св. Франциск Ассизський, засновник найбільшого чернечого ордену в Католицькій Церкві; Падуя, де зберігаються мощі св. Антонія Падевського; Барі – місце паломництва як католиків, так і православних християн, там знаходяться мощі всім нам відомого св. Миколая Чудотворця. Цей список можна продовжувати дуже довго.

- Ще одним цікавим напрямком є християнський відпочинок на Адріатичному морі в Хорватії. Це не зовсім паломницька подорож, але організована в тому ж таки християнському дусі. Ми відпочиваємо на морі, п’ємо пиво, засмагаємо, як і всі туристи, але попри те кожного дня всі, хто має бажання, можуть побути на Святій Літургії та в неформальній обстановці поспілкуватися зі священиком по тих питаннях, які є для них важливими чи незрозумілими. Це відкриває людей і багато хто в таких подорожах також сповідається та виявляє бажання поїхати з нами кудись в паломництво.

- Також є вже запланований тур в Мексику – до найбільшої святині Латинської Америки – Матері Божої Гваделупської. Плануємо здійснити його в недалекому майбутньому – чекаємо на заявки від тих, кому цікаві не лише європейські християнські святині.

- А чи є якісь моменти в "житті" святинь та паломницьких місць, на які ви радили би спробувати потрапити паломникам?

- Завжди цікавою є для паломників зустріч з Папою у Ватикані на недільній Святій Літургії, коли він уділяє своє Апостольське благословення для усіх вірних. Також перед святом Пасхи на Святій Землі у храмі Гробу Господнього, що в Єрусалимі відбувається очевидне диво – сходження Благодатного вогню. Свідками цієї події стають тисячі вірних, які у той час перебувають в храмі. Кожної першої п’ятниці місяця у Нотр-Дам де Парі (Собор Паризької Богоматері) в Парижі відбувається винесення Тернового вінця Ісуса Христа, де він постійно зберігається. Наприклад, коли ми здійснюємо паломництво до Люрду, то обов’язково плануємо поїздку так, щоб саме в такі дні бути в Парижі і відвідати цю святиню. Цього року на півночі Італії в місті Турин з 19 квітня по 24 червня відбудеться виставлення Туринської плащаниці з нагоди 200-ї річниці від народження Святого Отця Івана Боско. Тобто практично кожне паломництво  пов’язане з якоюсь конкретною подією.

- А що ви можете сказати щодо комфорту у паломницьких подорожах?

- Ми пропонуємо цілком розумні по вартості мандрівки. Умови практично ніколи не передбачають п’ятизіркових готелів, але люди завжди можуть розраховувати на комфортні та затишні номери в чотири- та тризіркових готелях чи пансіонах. Ви знаєте, бували випадки коли ми жили в паломництва в надзвичайно шикарних умовах, і я дуже неоднозначно ставлюся до цього. Особисто мені краще молитися, коли немає надмірності в комфорті, тому що тоді вже думаєш не так про духовне, як про тілесний відпочинок. Знаючи, наскільки важко мандрувати в автобусах за маршрутами, де заплановано багато нічних переїздів, ми будуємо свої подорожі так, щоб їх практично не було. Ідеально, це один-два нічних переїзди по Європі.

- Що потрібно взяти з собою у паломницьку поїздку?

- Зазвичай перелік потрібних речей, які необхідні в конкретне паломництво, ми розміщуємо на нашому сайті, а також додатково нагадуємо своїм туристам вже по телефону або на офісі. Бажано взяти небагато одягу, але зручного. Завжди потрібно мати по дві одиниці основних речей гардеробу (наприклад, на випадок дощу). Практично у всіх паломництвах стане в нагоді туристичний килимок (каримат) – з ним ми набагато мобільніші, а Біблія та вервиця є неодмінно присутні майже в кожного паломника. Коли ми їдемо до Меджугор’я, то ще беремо завжди з собою ліхтарики – так ми матимемо можливість піднятися на гору об’явлень приватно чи з групою в будь-який час доби.

- Що ви можете сказати загалом про доцільність обрання саме паломницької поїздки?

- Я особисто був неодноразово і в туристичних мандрівках, і у паломницьких. Після першої повертаєшся втомленим і з безліччю фото та вражень. Із паломництва – просто новою людиною, повною вражень і прагнень діяти, змінювати світ і себе. Паломництво міняє душу, дає силу, при цьому людина ще й збагачується культурно та емоційно, як і в туристичній мандрівці. Хоча б раз в житті здійснити паломництво до святих місць – моральний обов’язок кожного християнина.

Довідка.

Паломницький центр Іхтіс заснований з метою організації паломницьких, паломницько-екскурсійних та відпочинкових турів для духовного і культурного збагачення, відкриття для себе нових місць та вражень, знайомства з християнськими традиціями нашого та інших народів. Кожного року з паломницьким центром «ІХТІС» подорожує більше тисячі людей. Нагадаємо, що паломництва здійснюються до Меджугор’я (Боснія і Герцеговина), Святої Землі (Ізраїлю), Фатіми (Португалія), Люрду (Франція), Риму, Ватикану, Греції, Грузії, Мексики та багатьох інших чудових місць, де ви відпочинете душею та тілом, отримаєте унікальну можливість доторкнутись до живого Божого діяння та пережити Його чудотворну присутність! Усі подорожі  сповнені сприятливої атмосфери відпочинку та віднови духовних сил.

Паломницький центр Іхтіс,

м. Тернопіль, вул. Руська, 25 (біля ЦУМу)

тел.: (098) 000 33 55, (066) 480 66 33, (0352) 42 02 42

Наш сайт: www.ihtis.com.ua

Сторінка в Facebook: www.facebook.com/ihtistour

Група в ВКонтакті: www.vk.com/ihtistour

Електронна адреса: [email protected]

Коментарі (7)
  • Любов Працовнік
    Відпочивали в Хорватії вперше літом 2018.Райський куточок на землі. Готель Адріа знаходиться на першій лінії.У нас був сімейний номер з невеликою кухнею затишний та комфортний.Харчування смачне.До пляжу два кроки.Море неймовірного кольору та чистоти.В розлогих соснах на пляжі можна сховатися від пекучого сонця.Тому морем можна насолоджуватися в любий час.
    Дякуємо ПЦ ІХТІС за чудову організацію нашого відпочинку,за екскурсію в Дубровнік,за паломництво в Меджугор'є,за ваші зусилля та турботу!За людяність та добрі серця.Дякую власникам готеля Адріаі і керівнику ПЦ ІХТІС Ігору Прокопишину за виявлену мені допомогу і турботу в непередбачуваній ситуації!!!❤Мене вночі завезли в лікарню,де надали кваліфіковану допомогу,оформили страховий випадок,а вже по приїзді додому Страхова компанія відшкодувала згідно страховки витрачені на лікарню кошти.
    Задоволені поїздкою!Було чудово!Відпочинок для душі!
    Божого вам благословіння!🕊
  • Olha Skovronska
    Відпочивали з ІХТІСом в Хорватії, пансіон Адріа вже 4 рази. І їдемо вп'яте. Саме це місце- це рай для нас. І ніби домівка. Задоволені всім. Звичайно, любителям турецьких оллінклюзів з безкоштовним алкоголем не раджу ))) а якщо вам підходить затишне місце , смачна здорова їжа, ідеально-чисте море і пляж, безпека без злодіїв і відсутність росіян- то Вам туди
  • Владислав Ткачук
    Дуже класний відпочинок в Хорватії! Я в захваті! Готель за 3 метри від моря, пляж в соснах. Цілий день відпочиваєш на морі, не потрібно втікати від палючого сонця, лежиш під соснами, вдихаєш приємний аромат. Я дуже відпочив! І готель теж дуже класний, хороше харчування!
  • Igor Prokopyshyn

    Ще раз посилання на фотоальбом: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1605199802834492&type=1&l=04f418d4c0

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:30 Як перевести пенсію з Укрпошти на банківський рахунок 09:00 Хвилина мовчання: у Великих Бірках вшанували пам'ять Героя Євгена Сиротюка в річницю його загибелі photo_camera 08:00 Медзаклади штрафуватимуть по-новому за порушення умов договору із НСЗУ 21:03 Яким було кафе «Поплавок» у Тернополі: дивіться відео! play_circle_filled Від читача 15:56 Нацполіція проводить понад 200 обшуків у рамках спецоперації з ліквідації наркобізнесу в Україні 20:20 «Другий день народження» — це уже буденність: війна очима артилериста 20:01 На проспекті Бандери збили 16-річного мотоцикліста 19:00 Нове будівництво біля храму на Київській. Що там буде — секрет? 18:00 12 гектарів землі біля Почаєва повернули у власність громади, бо орендар не сплатив 24 тисячі 17:50 Аварія на Об'їзній: зіштовхнулися чотири автівки 17:20 «На щиті» повертаються Герої Іван Безкоровайний, Петро Каськів та Тарас Малюк 16:47 Чоловік з Тернопільщини, який отримав повістку, але відмовився від посади діловода в тилу, отримав вирок 16:10 Вишиті картини полеглого воїна Ярослава Кондришина представили до Дня вишиванки 15:40 Вишиванки у подарунок отримали малюки, які народились 15 травня у Тернополі photo_camera 15:10 Помер ветеран пожежної охорони з Тернопільщини Михайло Сушко 14:40 У вишитих сорочках та з портретами Героїв: в Українському домі фестиваль вишиванок photo_camera 14:07 У Парку Здоров’я затримали чоловіка з пилою: зрізував клени та сосни 13:30 Учень тернопільської гімназії Станіслав Дем’янчук переміг у Всеукраїнській олімпіаді з астрономії 12:50 Тернополяни у соцмережах хваляться вишиванками і вітають зі святом photo_camera 12:15 Тернопіль у вишиванках: містяни святкували попри негоду photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up