Тернопільський дружинник Федір Приступа готується до фестивалю "Битва націй"

Тернопільський дружинник Федір Приступа готується до фестивалю "Битва націй"
27-річний Федір Приступа відчуває себе щасливою людиною. Він має улюблену роботу, про яку мріяв з дитинства. Окрім того, має цікаве хобі - він є учасником клубу історичної реконструкції “Галицька дружина”.

Активно бере участь у дорослих “битвах” під час середньовічних історичних фестивалів. А ще Федір - щасливий чоловік та батько. Його дружина Надія та шестирічний син Роман підтримують його у всіх починаннях та їздять з ним на фестивалі.
Зараз Федір Приступа готується до Міжнародного фестивалю історичної реконструкції Середньовіччя “Битва Націй”, який проходитиме у Хотині з 30 квітня до 3 травня. На нього поїдуть члени клубу “Галицька дружина” та його дружина із сином.

“Воював” з дитинства
- Чим запам'яталися тобі дитячі роки?

- Я жив у приватному будинку, тому багато часу проводив на вулиці. Я був дуже рухливим хлопчиком, тому постійно десь бігав. Але найулюбленішим моїм заняттям були ігри у “войнушки”.
У дитинстві мав такі ж іграшками, як усі - грався пластиковими солдатиками, машинками. Але часто уявляв себе середньовічним лицарем. Постійно робив із палок зброю. Пряма палка - це меч, крива - то шабля, або ятаган. У шкільні роки під час “боїв” ми почали вигадувати правила. Хтось ставав ватажком, хтось залишався “рядовим”. Цікаві були ігри!


- Дитячі забавки згодом переросли у дорослі ігри - лицарські поєдинки на фестивалях. Як ти знайшов однодумців під час навчання у вузі?
- Навчаючись у вузі, я почав цікавитись не тільки боями, а середньовічним побутом та культурою Давньої Русі. Один із моїх друзів, який знав про моє захоплення, познайомив мене з іншим хлопцем, який навчався у тому ж університеті, що і я. Я знав, що десь є клуб історичної реконструкції, але дуже здивувався, що так близько - у мене під носом.
Так я почав займатися історичною реконструкцію з другого курсу університету, у 2002 році. Будучи студентом, це заняття мені приносило особливе задоволення - я кайфував в оточенні своїх однодумців. Згодом відчув, що це стає невід’ємною частиною мого життя.
- Що для тебе це захоплення?
- Це змінює погляд на минуле та сучасне. Коли я з родиною та хлопцями вирушаємо на історичні фестивалі, то дотримуємося того життя, яким жили наші пращури. Одягаємо давній одяг, який шиємо по давніх взірцях з натуральних тканин. Готуємо просту їжу, яку готували пращури. А це каші та овочі, а не ковбаси та консерви. Усі ці моменти варто пережити та відчути, щоб навчитися бути у сучасному житті стриманішими та цінувати кожну мить.

Відео дня
>
- Ти навчався у вузі на Східній Україні. Хто там цікавиться історичними коренями “русичів”?
- Рух історичної реконструкції зараз поширений по всій Україні. Щороку коло його прихильників збільшується. Тут чимало людей із високим статусом - банкіри, науковці, директори фірм. Багато студентів та школярів старших класів. Кожен знаходить у клубі щось важливе для себе.
Озброєння важить 25 кг
- Чи дороге це задоволення?
- Не дешеве. Комплект простого обладунку коштує тисячу доларів, а може тягнути і більше. Він обов'язковий для кожного члена клубу, адже в ньому виступаємо на фестивалях. У мій комплект лицаря-дружинника, окрім одягу, входить шолом, наручі, кольчуга та кольчужні рукавиці.
- Скільки важить одяг лицаря-дружинника?
- Мій комплект із мечем та щитом - більше 25 кілограмів.
- Хто виготовляє обладунки?
- У нас у клубі немає свого коваля, тому ми замовляємо їх у львівських та харківських ковалів. Знаю чудових майстрів у Києві, Сімферополі, Дніпропетровську.
- Кожен учасник вибирає, яким напрямком реконструкції займатися?
- У нашому клубі є прив'язка до регіону. Ми - воїни Галицько-Волинського князівства XIII століття. Тому наш клуб називається “Галицька дружина”.
Усі учасники клубу повинні мати обладунок дружинника цієї епохи. Наш одяг, обладунки, зброя, яку ми виготовляємо, мають історичні аналоги.


- Коли заснували клуб і скільки у ньому учасників?
- Зареєстрували клуб у квітні минулого року. Зараз в ньому десять учасників. Тренування проводимо двічі в тиждень в україно-японському центрі “Дарума”. Там ми відпрацьовуємо техніку бою.
- Чи відрізняються ваші прийоми від тих, які в історичних фільмах?
- “Кіношні” прийоми - красиві, але не практичні. Їх рідко можна використати у конкретній ситуації чи на історичних фестивалях.
- Коли почали цікавитись історією?
- У першому класі моєю улюбленою книгою був підручник з історії середніх віків та історія давнього світу. Спочатку я там розглядав картинки, які мене причарували. А потім мріяв про машину часу, яка би мене перенесла у минуле.


- А ким мріяв стати у дитинстві?
- І льотчиком, і космонавтом. Якийсь період хотів стати архітектором. Коли закінчував школу і постало питання, куди поступати, то бажання працювати у будівельній сфері було найсильнішим. Тому пішов вчитися у Приазовський державний технічний університет на інженера-будівельника.
- Як поєднуєш роботу та заняття у клубі?
- Я досить рухливий (сміється - прим.ред.). Люблю, коли життя кидає мені виклик і виникають нові цілі. Життя не може бути простим, тому треба загартовуватись та сприймати виклик з високо піднятою головою. Я щасливий, що маю цікаву роботу та захоплення і встигаю всюди.
- Чи маєте амбітні плани щодо будівництва власного будинку? Можливо, бачите його химерним, у стилі Гауді?
- Не все, що гарно виглядає, може бути придатним для життя. Гарний будинок із великими кімнатами може гнітити, людина може почуватися маленькою комашкою. Будинок має бути придатним для життя та затишним для його мешканців.

Розмовляла Анеля ПРОТАСЕВИЧ, 0-68-105-76-32
Довідка
Федір Приступа народився 9 грудня 1983 р. у м. Маріуполі. Навчався у Приазовському державному технічному університеті за спеціальністю інженер-будівельник. Переїхав у Тернопіль в 2007 році. З 2008 р працює інженером-конструктором у ТОКП “Містобудівельник”. З 10 квітня 2010 р. - капітан клубу історичної реконструкції “Галицька дружина”.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Нові правила оплати лікарняних: що треба знати працівникам 21:01 Музика – моє світло у темряві: 13-річна слабозора тернополянка презентувала дебютні пісні 20:00 «Я змогла відчути себе вільною». Десять жінок у Збаразькій виправній колонії здобули фах перукаря photo_camera 19:00 У жителя Кременеччини вилучили гранати та набої Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 17:45 Довічне ув'язнення отримав житель Чортківщини, який убив матір та брата, який став на її захист 17:30 Ватикан оголосив дату офіційного вступу Лева XIV на престол 17:03 Можуть бути затори: на Дружбі облаштовують постійний кільцевий рух photo_camera 16:10 Біля видавництва «Збруч» встановлюють нові бордюри та укладають бруківку: на Торговиці ремонтують тротуар photo_camera 15:35 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 10-11 травня 15:00 Тернополянка викопала 100 кущів в парку, щоб обсадити дачу — поліція 14:03 «Ми Є»: в Українському домі музикою відзначили День Європи та підтримали ЗСУ photo_camera 13:15 Хто такий Лев XIV: ЗМІ дізналися цікаві факти про нового Папу Римського 13:02 «Діти кричали – наш Олежик повернувся!» З полону визволили 23-річного Олега Семчишина 12:17 43-річному чоловікові, який зберігав дитячу порнографію, оголосили про підозру 11:53 Частково ускладнений рух на дорозі регіонального значення у Шумську 11:20 Під час екстреного гальмування тролейбуса травмувалася жінка 10:35 Визначили перевізників на міських автобусних маршрутах у Тернополі — список 10:00 На території новобудови в Тернополі виявили 30 снарядів минулої війни 09:35 Жителька Золотого Потоку відзначила 100-літній ювілей і поділилася секретом довголіття play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up