Спочатку люди пробували вирахувати власника машини серед мешканців, але результатів це не дало.
Нема закону — нема допомоги
Після години “вересків” автомобіля, кажуть мешканці обох будинків, нерви не витримали і вони поскаржилися в ДАІ, міліцію та МНСникам.
Усі служби відмовлялися допомогти нам, мотивуючи це тим, що немає відповідного закону, - розповідає мешканець будинку №5 Юрій Осінський.
Він каже, що реакція була лише збоку ДАІ, і то лише після того, як дізналися, що люди викликали кореспондента “20 хвилин”.
О 23.45 приїхали працівники ДАІ, вирвали захисну решітку та зупинили дикий гул, - згадує Юрій Осінський.
Його слова підтверджують мешканці будинку навпроти, які також спостерігали за діями автоінспекторів.
Коли вони приїхали, то залізли під решітку і обірвали дроти, - говорить мешканець будинку №3 Євген Галак.
Коли кореспондент прибув на проспект Злуки, то автомобіль уже не порушував тишу. Вирваної решітки чи інших видимих ознак втручання в автомобіль він не побачив.
Хто припинив гул — загадка
В автоінспекції говорять, що випадок з сигналізацією, який стався на Злуки, — в компетенції міліції, і саме вона мала приїхати на виклик людей.
Машина — приватна власність, сигналізація, яка “кричала” й заважала спати, — порушення громадського спокою, і займатися цим має міліція, - говорить старший інспектор обласної ДАІ Микола Лецкалюк.
Той факт, що автоінспекція зняла решітку і обрізала проводи, в ДАІ заперечують.
Працівники автоінспекції не мають права робити щось з чужими автомобілями, коли поряд нема власника, — зауважив пан Лецкалюк.
В пункті охорони громадського порядку на Злуки, 39, куди телефонували мешканці будинку, говорять, що дзвінків зі скаргами не отримували.
Можливо, хтось і телефонував, але нас не було на місці, - говорить працівник пункту охорони порядку Юрій Срібний. - Справа в тім, що ми кожного вечора перевіряємо “квартирозборища” - місця, де скупчуються підозрілі люди та “кримінальні елементи”.
Працівники опорного порадили в подібних випадках телефонувати в міліцію на “02”, або в міську раду по “080”.
Навіть якщо б ми і прийшли на місце, то без власника нічого б не зробили, - каже пан Срібний.
КОМЕНТАР ЕКСПЕРТА:
Василь Облещук, начальник відділу громадської безпеки:
- В подібних випадках, як із сигналізацією в машині на проспекті Злуки, потрібно викликати міліцію або дільничного. Ті в свою чергу повинні через базу даних ДАІ по номеру знайти власника машини й скласти протокол про правопорушення. Оскільки машина сигналізувала після 23.00 і заважала відпочинку людей, то дане порушення можна розглядати як “Порушення тиші”. Покарання за це передбачає попередження або сплату 5-15 неоподаткованих мінімумів.(На сьогодні один неоподаткований мінімум — 17 грн – автор.)
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер