- Тернополяни скаржаться, що ввечері нереально дочекатись тролейбус чи маршрутку, а система detransport відверто обманює. Навіщо її створювали, обурюються читачі.
- Чому некоректно працює detransport, скільки маршруток і тролейбусів їздить у вечірній час та куди можна звертатись зі скаргами – читайте у матеріалі.
- Перед виборами розповідають, що кожен зробить після виборів. Навіщо чекати? Робіть! Кажете, що розвиваєте інфраструктуру міста? Тоді зробіть нормальне транспортне сполучення і рух громадського транспорту точно не до 20 год! – таке повідомлення зі скаргою на роботу громадського транспорту у вечірній час з’явилось в одній з тернопільських груп у Фейсбук.
Навіщо створювали програму detransport? Навіщо вказувати неточний час прибуття транспорту? Чому дістатись у вечірній час в будь-який район Тернополя – величезна проблема? – цікавляться тернополяни.
- До прикладу, з автовокзалу у вечірні години від 20.00 і до 22.00, взагалі нереально добратися на «Східний» чи на БАМ, - пише тернополянка Тетяна Климович. - Як дістатись з тренування після 20.30 з Живова? 29 жовтня від 20.40 до 21.30 не було жодного автобусу №18. Це нормально? Згідно з графіком, він мав бути о 20.55-21.00. Detransport показав, що №18 буде через 5 хв, а потім через 30 хв. Де подівся перевізник?
Люди їдуть з роботи, з тренувань, як їм дістатись додому? Досить того, що карантин і діють обмеження, то ще й перевізники не дотримуються графіку, обурюються пасажири.
- Я навела лише один конкретний приклад, а їх багато, - скаржиться пані Тетяна. - Безлад - по всіх районах Тернополя.
Не є винятком і робота тролейбусу №9. Це і постійні відхилення від графіку detransportу.
Згадуючи минулі часи, можна було дістатись навіть о 23 годині у будь-який масив. А тепер за щастя, коли о 21 можна сісти хоч в якийсь транспорт.
- Я працюю до 22-00, - відписав у коментарях Андрій Біньковський. – На зупинку біля Філармонії прихожу близько 22.20. Останнім часом маршрутка будь-яка на БАМ у цій порі - велика рідкість. Стою до 22-50 - і немає нічого.
Чому б не стежити за тим, як курсують маршрутки? Якщо навіть і поламався автобус, дати інший на його графік. У розкладі є, а по факту - дуже рідко буває. Хоч би до 23-00 з центру їхали з інтервалом 10-15 хвилин у всі райони.
Усі скарги читачів ми адресували до Олега Вітрука, начальника Управління транспортних мереж та зв'язку міськради.
- Веб-сторінка «Транспорт Тернополя» (detransport.com.ua) відображає рух транспорту в реальному часі, - пояснив Олег Вітрук. - Причинами невідображення окремих одиниць транспорту в системі може бути несправність трекера чи збій в роботі оператора мобільного зв’язку. Причиною запізнення транспортного засобу, відносно інформації вказаної в detransport.com.ua і відповідно до розкладу руху, також можуть бути корки на дорогах міста.
Щодо маршруток і тролейбусів, які працюють у вечірній час, зокрема, після 20.00, Олег Вітрук запевнив: всі виходять на лінії, згідно з графіком.
- Згідно з фактичними даними Оператора електронних систем, після 20:00, зокрема 30 вересня, на маршрутах міста здійснювалась валідація квитків в наступних транспортних засобах: тролейбуси №5 та №11 – 5 од. – Це орієнтовно 11% від усіх тролейбусів на маршрутах.
У вечірній час 30 вересня містом курсували 30 автобусів №№5, 6А, 13, 15, 16, 18, 19 . Це 19% від усіх автобусів, задіяних до роботи на маршрутах міста протягом дня.
Пан Вітрук також запевнив «20 хвилин», що останнім часом скарг на негативну роботу громадського транспорту у вечірній час не надходило.
Довідка
Куди можна поскаржитись на роботу громадського транспорту:
- Управління транспортних мереж та зв'язку. Тел: 52-15-14, 52-69-41, 52-58-55
- Довідка міськради 15-80. Тел.: 067 351 57 10.
А у вас виникали проблеми з транспортом у вечірній час? Напишіть про це у коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.