Перекриття дороги у Тернополі в 2018 році стало для жителів міста одним із способів вирішення проблем. Такий вид акцій не є порушенням закону, тому люди, щоб привернути увагу влади, виходили на проїжджу частину - перекривали рух.
Ми зібрали найбільш гучні протести на дорогах Тернополя.
Одні з перших працівники ринку "Мотор" розпочали вирішувати проблеми за допомогою такого виду акцій, як перекриття дороги. Працівники перекривали дорогу на Будного.
- Біля ринку "Мотор" йде забудова дороги, - кажуть працівники ринку. - А це дорога міжнародного значення. У нас є документи, згідно з якими будова йде за "червоною лінією". Хто будується - не знаємо. Працівники приходять ввечері та вночі, коли на ринку нікого немає. Ми звертались в різні інстанції, але ніхто нічого не знає. Таке враження, що сьогодні вони почали з цієї дороги, завтра залізуть на ринок, а післязавтра - до нас додому.
Противники ще одного будівництва на Довженка перекривали Гаївське перехрестя, аби влада почула про їхню проблему. Люди протестували проти будівництва автомийки під їхніми вікнами. Протестувальники виходили на акції перекриття дороги цілими сім’ями, разом із дітьми. Зараз будівництво автомийки продовжується, хоч протестувальники вважають, що там порушені усі норми. І хотіли, щоб у міській раді створили нову незалежну комісію, яка би переглянула рішення. Але у відповіді від міськради написано, що таку комісію створювати недоцільно.
Ще однією проблемою, яка тягнеться й досі, є боротьба проти торф'яних котелень. Їй передувало скасування судом тимчасової заборони на будівництво торф'яної котельні на Київській, 3с та заяви про те, що уже невдовзі відновляться роботи. Спершу жителі — потенційні сусіди котельні на Київській зібрались на збори перед входом у котельню, а згодом, обговоривши ситуацію, вирішили усі дружно іти на пішохідний перехід, аби привернути увагу до проблеми. Так мітингувальники продовжували перекривати дороги на протязі тижня. Зараз боротьба противників торф'яних котелень перекочувала остаточно із вулиць у суди. Наразі активісти намагаються оскаржити ухвалу про скасування тимчасової заборони на будівництво котельні на вул. Київській.
Не менш наполегливо та цілеспрямовано тернополяни протестували проти підвищення тарифів на проїзд.
Протести проти нових тарифів на проїзд у громадському транспорті Тернополя тривали у місті не один день. Активісти перекривали дорогу у трьох місцях на вулиці Руській. Зазначимо, що на Театральному майдані відбувалось транспортне віче. Одразу після протесту близько сотні тернополян пішли перекривати дорогу.
Працівники облавтодору теж неодноразово блокували дороги у Тернополі. Більше сотні працівників районних філій облавтодору у жилетах ходили по пішохідному переході навпроти тернопільського аеропорту. Люди вигукували: "Зарплату! Зарплату!" Працівники вже кілька місяців не отримують зароблених коштів. Перше перекриття дороги нічого не змінило, і дорожники вийшли перекривати дорогу у Центрі міста. На перекритті дороги протестувальники пропускали лише машини Швидкої допомоги, маршрутки об'їджали вулицю Руську, а тролейбуси стояли у заторі.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер