Отримати власне житло можна, скориставшись програмою кредитування від держави або ж отримати кредит в банку, пояснює голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (далі Держмолодьжитло - ред.) Сергій Комнатний. В першому випадку слід звернутись в Держмолодьжитло, який сьогодні реалізує кілька програм держпідтримки для придбання житла.
- А суть програми в тому, що держава задекларувала, що вона готова безповоротно оплатити до 30% вартості житла нормативної площі сім'ям, які мають можливість придбати житло, - каже пан Комнатний.
Батько трьох дітей Іван Боднар сьогодні приїхав отримувати сертифікат усією сім’єю. Чоловік розповідає, що очікували вони на квартиру вісім років. Тому для них – це величезне щастя. Отримала сімя 3-кімнатну квартиру на Дружбі.
- Ми проста сім'я, живемо у Зборові в приватному будинку, - каже пан Іван. - Будемо збирати гроші, щоб зробити ремонт у новій квартирі, але головне, що ми її отримали.
Чоловік розповідає, що нічого важкого для реєстрації у цій програмі немає. Дізнався чоловік про цю програму у Зборівській міській раді, подав документи і просто чекав на свою чергу.
За програмою будівництва житла для молоді передбачені пільги для учасників АТО та сім’ям внутрішньо переміщених осіб - оплата здійснюється 50/50. Для участі в зазначеній програмі слід написати заяву та принести визначений пакет документів, пояснює переселенка Оксана Волотова, яка отримала сертифікат на однокімнатну квартиру.
- Якщо все гаразд з документами, то працівник регіонального управління реєструє вас, і кожна людина може відстежувати себе за списками у живій черзі, - пояснює пані Оксана. - Основне - сім'я має підтвердити, що не має у власності житла, а також принести пакет документів. Середньомісячний грошовий дохід разом із доходом членів сім'ї має бути не більше 5-кратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні.
Оксана Волотова переїхала до Тернополя з Донецька у 2014 році, зараз проживає у орендованій квартирі. Розповідає, що дізналася про цю програму зі ЗМІ і їй пощастило зареєструвати однією з перших у Тернопільській області. Тому довго очікувати на житло не довелося.
Ольга Полікарпова також є внутрішньо переміщеною особою з Донецька. Дізналася про цю програму дуже давно і стежила за її розвитком. А коли почала реєстрація, то у числі перших жінка подала документи. Чекала на однокімнатну квартиру з 2014 року і тепер там житиме разом з сином.
- Зараз ми живемо у гуртожитку від економічного університету, - каже пані Ольга. – Ми були з сином надзвичайно щасливі, коли зрозуміли, що нарешті матимемо власне житло.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер