Попри лідера за популярністю серед тернополян - чорного крему тепер для взуття більше купують кольорові креми – руді, рожеві, блакитні, м’ятні, адже все більше взуття на весну-літо – світле і яскраве. Якісний крем і подряпини замаскує, і шкіру пом’якшить, оновить і освіжить загальний вигляд взуття.
- Вибираючи креми для взуття, звертайте увагу, чи до його складу входить спирт, - каже тернопільський підприємець, який уже 17 років займається гуртовим і роздрібним продажем засобів догляду за взуттям Іван Думанський. - Хоча вони дають миттєве очищення, але загалом „вбивають” взуття. Переважно - це турецькі креми. Хоча і серед турецьких засобів є непогані варіанти. Краще купувати чеські чи німецькі засоби. До речі, з останніми скоро можуть бути проблеми. Багато німецьких брендів виробляють у Росії, і через війну будуть проблеми з постачанням. І ціни з тієї ж причини постійно ростуть. Наприклад, з квітня поширений у місті відносно недорогий бренд Salton теж піднімає ціну.
Хороший крем для шкіри, за його словами, має містити силікон чи силіконове масло, парафін, ланолін, воски, тваринний жир, наприклад, норковий.
- Вибираючи крем, звертайте увагу, для якої шкіри він призначений, - зазначає менеджер магазину „Подіум” Галина. – Чи для шліфованої - замші, велюру і нубуку, гладкої чи лакованої. Для взуття, виготовленого за технологією Gore-tex (водостійкий мембранний матеріал – прим. ред.) будь-який крем не підійде. Потрібно вибирати засоби з позначкою tex-membrany.
Аби підготувати взуття до нового сезону, насамперед його потрібно очистити від бруду, пилу, плям, залишків старого крему.
- Для цього спочатку потрібно скористатися спеціальними щітками, наприклад, щітки для замші мають гумові ворсинки і жорсткіші, а також гумовий бік для очищення від сильних забруднень, - зазначає підприємець. - Якщо щітки недостатньо, вологе очищення варто провести з допомогою спеціальних пінок.
Ці засоби зазвичай є універсальними – для гладкої і шкіри з ворсом та текстилю. Оновити колір взуття можна за допомогою аерозолю. Для шкіряного взуття догляд завершиться кремом і поліруванням.
- Коли взуття висохне, можна наносити крем, - продовжує пан Думанський. – На щодень краще брати креми легшої консистенції. Немає різниці – літо чи зима. Догляд потрібен завжди і засоби залишаються ті самі. Лише якщо потрібен більший захист від вологи, то варто обирати креми більшої щільності. Зазвичай їх продають у круглих жерстяних банках. Такі креми мають у своєму складі воски, касторку, норковий жир, парафін, ланолін, силіконовий жир. Вони призначені не на щодень, а для підвищеного захисту від вологи й оновлення кольору. Наносити їх треба щіткою, а коли шкіра ввібрала крем, відполірувати взуття спеціальною рукавичкою.
Багато людей переконані, що на літо варто купувати рідкі креми, але пан Думанський каже, що постійно ними користуватися не варто. Час від час засіб слід змінювати і підживлювати шкіру традиційним кремом, а потім полірувати взуття.
- Рідкі креми популярніші влітку, бо відразу дають блиск, - каже він. – Засоби типу „блиск” мають у своєму складі бджолиний віск. Вони створюють на поверхні глянцеву плівку відразу після висихання і не вимагають полірування. Та найбільш поширений весняно-літній варіант догляду – це поролонові просочені спеціальними речовинами губки для взуття у футлярах. Вони є безколірні і чорні.
ДОВІДКА
Щітки для замшевого взуття – 15-35 грн
Щільний крем (захист від вологи) – 15-120 грн
Крем для взуття у тубах – 15-50 грн
Рідкий крем – 25-50 грн
Поролонові губки у футлярах – 10-35 грн
Водовідштовхуючі спреї – 60-120 грн
Піна-очисник – 50 грн
Піна-розтяжка – 60 грн
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер