Найчастіше їхніми клієнтами стають жінки. Найпоширеніші прохання – замінити бігунки або й замок повністю та набійки. Саме з ними виникає найбільше проблем. Адже ті швидко стираються.
- Набійки є поліуретонові, гумові, металеві, - каже майстер Нестор Саламага. – Найкраще ставити металеві. Адже якщо середня вага наших жінок 60 кілограмів, то шпилька, тонша за олівець, вочевидь довго не прослужить. Однак їхнє цокання декому видається незручним.
Тож панянки, наприклад з офісів, готові частіше звертатись за заміною поліуретанових набійок, аніж ставити металеві. Чоловікам з цим набагато простіше. Їм підійдуть будь-які набійки. Залишиться тільки підібрати відповідно до форми каблука.
- Зараз є дуже багато неякісного взуття, - каже майстер. – Або просто злежаного, як-от із секонд-хенду. Коли його купують, воно ніби нормально виглядає, але під час носіння швидко псується, розклеюється. Тож доводиться інколи чи не переробляти взуття повністю.
Ціни у більшості майстерень майже однакові. Вартість послуги із ремонту залежить від обсягу виконаних робіт. На ремонт іде як від кількох хвилин, так і до кількох днів.
Так, за інформацією майстрів, замінити набійки коштує від 20 до 40 гривень, замінити бігунок – 8-10 гривень. Вартість заміни замка залежить від його довжини. Орієнтовно – 25-40 гривень, включаючи і вартість роботи. Дорожче обійдеться клієнтові заміна підошви. Така послуга коштує орієнтовно 120-160 грн. А от нашити латочку обійдеться у 15-25 грн.
- У скільки обійдеться нашивання латочки, залежить не тільки від її розміру та матеріалу, а й від того, де саме потрібно її нашити, - кажуть майстри. – Внутрішня обійдеться дешевше, адже над зовнішньою більше роботи.
Світлана ГРИВАС,
0-96-709-74-60
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер