Поліція вже має підтвердження, що диплом Марії Баб’юк – підробка. Про це сьогодні, 25 жовтня повідомив начальник головного управління нацполіції в області Олександр Богомол.
Нагадаємо, інформацію про те, що директора одного з тернопільських коледжів «упіймали на використанні фальшивого диплома», поширювали у соціальних мережах.
Тоді поліція почала перевірку, а Марія Баб’юк прокоментувала ситуацію.
- 18 років я користувалася дипломом кандидата, при необхідності завжди його надавала,- запевнила Марія Баб’юк. - За ці роки Міністерство освіти і науки України три рази перевіряло мій диплом, жодного разу не робило зауважень. Не знаю, що там діється і хто та що поширює в ЗМІ про мене.
Детальніше читайте Поліція перевіряє, чи фальшивий диплом у Марії Баб'юк
Два кримінальних провадження були порушені за матеріалами СБУ у зв’язку з «липовим» дипломом директора Галицького коледжу та депутата міськради Марії Баб’юк – за ч. 3 ст. 358 та ч. 2 ст. 191 Кримінального кодексу України. Про це повідомив Олександр Богомол.
- Вже є підтвердження, що диплом – підробка, - каже Олександр Богомол. – На жаль, нам не вдалось знайти оригінал. Принаймні в тих місцях, де він міг бути, - його немає. Особа нам його також не надає. Але було прийнято рішення порушити провадження за ч. 2 ст. 191 Кримінального кодексу України. Загалом виявлено суму збитків 105 тис. 794 грн. Це ті доплати, які отримувала особа завдяки диплому.
Зараз проводять судово-економічну експертизу, яку призначили 3 жовтня. Після завершення за її результатами слідчі прийматимуть остаточні рішення у кримінальному провадженні.
Водночас Марія Баб’юк переконана: її умисне обливають брудом. І пов’язано це з професійною діяльністю. І категорично не погоджується з висновками поліції. Та запевняє – буде боротись всіма доступними методами, аби довести свою правоту.
Пані Баб'юк викликали до поліції один раз. Наразі нічого про висновки щодо «липового» диплому їй не повідомляли.
Юридична довідка
Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів
3. Використання завідомо підробленого документа - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Стаття 191. Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем
2. Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем - карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 49 від 4 грудня 2024
Читати номер
Олег Дерех
Анонім
Anonymous reply Анонім