Судове слухання відбулося 17 січня зранку, суддя – Сергій Кунцьо. На засіданні були присутні свідки, громадські активісти і самі обвинувачувані – водолаз Володимир Гевко та начальник Тернопільської міської рятувально-водолазної станції Микола Кушнір. Вони, до речі не визнають своєї вини і готові давати покази в суді. Загалом на засіданні суду зібралося більше десятка слухачів, тоді як слухання призначили у дуже маленькому для такої кількості людей приміщенні. Очевидно саме в цей час в міськрайонному суді відбувалися інші набагато важливіші слухання, на які прийшло ще більше людей. Тож у суді не знайшлося більшого приміщення для такої резонансної справи.
Рятувальників обвинувачують у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч 1 ст 249 Кримінального кодексу України – «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду». Досудовим розслідуванням встановлено, що 1 березня 2016 року Микола Кушнір разом з Володимиром Гевком перебували на території тернопільської міської рятувально-водолазної станції і з метою заняття незаконним промислом здійснили незаконний вилов риби. А саме: судака, щуки, окуня звичайного, ляща, річкових раків та ін. Всім цим рятувальники заподіяли КП «Об’єднання парків культури та відпочинку», а саме на його балансі перебуває Став, матеріальних збитків на суму 9184 грн.
Для встановлення істини у цій справі суддя вирішив вислухати свідків, представника потерпілого, обвинувачуваних. На слуханні 17 січня заслухали лише одного свідка – Андрія Об’єщика. Наступне слухання – 7 лютого о 14.30.
На суді Андрій Об’єщик розповів, як саме дізнався про рятувальників, які займаються браконьєрством.
— 28 лютого мені зателефонував знайомий рибалка, який повідомив про ситуацію, яка склалася на Тернопільському ставі, - каже пан Об’єщик. Два місяці до того ми спіймали цього рибалку на незаконній риболовлі і притягнули до відповідальності, тому він принципово вирішив повідомити про порушення інших, щоб цих порушників теж покарали. Чоловік сказав, що навпроти рятувальної станції бачить човен, чути брязкіт замків і що на незаконну риболовлю виходять рятувальники.
Після цього поблизу рятувальної станції зібралися учасники ГО «Скеля» і почали спостерігати за всім. Їм, за словами пана Об’єщика, довелося чотири дні сидіти в засідці, аби спіймати на гарячому рятувальників. Тоді для фіксації порушення викликали поліцію.
У підсобних та складських приміщеннях активісти знайшли риболовні сітки, сковорідки зі смаженою рибою, коптилки для риби. З сітки, яка була у воді, теж витягнули рибу. Це була сітка ручної роботи, яка один в один була схожа на ті, що знайшли на складах, зауважує Андрій Об’єщик.
— Коли ми це все побачили, зрозуміли, що це серйозне браконьєрство, - каже він. — Загалом ми виявили 70 мішків сіток, а це 200 сіток. Потім на мене посипалися обвинувачення від начальника рятувально-вололазної служби області. Мовляв, я хочу дискредитувати їхню службу. Мені сказали, що на станції мають бути сітки для пошуку потопельників. Але ж я знаю, що жодних сіток для цього не використовують. До речі, в нас такі сітки взагалі заборонені для продажу. А на легальній сітці має бути спеціальна бірка. На цих сітках жодних бірок не було.
До слова, прокоментувати ситуацію журналіст звернулася і до обвинувачуваних рятувальників. Проте від коментарів вони відмовилися, мовляв, все скажуть вже після завершення суду.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер