Екскурсію по історичному центру міста та підземеллях Тернопільського замку 21 березня увечері відвідали сотні тернополян. Проводив екскурсію актор переодягнутий у костюм засновника Тернополя, воєводи Яна Тарновського.
Побачити потаємні місця Тернополя зібралось близько 500 людей. Маршрут екскурсії - похід уверх по вулиці Листопадовій до катедри, а потім до Тернопільського замку. Під час такої прогулянки засновник міста ділився цікавою інформацією про старовинний вигляд Тернополя.
- На вулиці Листопадовій раніше проходив оборонний мур, а на місці відділення національного банку стояв дім іноземних купців, - каже він.
Біля катедри усіх зустрів один із ініціаторів вивчення підземного Тернополя Андрій Кір. Він показав відеопрезентацію про дослідження лабіринту підземних ходів під Тернополем та їх історію. Серед цікавих фактів – історія декількох десятків нацистських вояків, які укріпилися в одному із сховків Замку, і згідно легенди, були заживо спалені.
- Існує три великих підземних ходи, один з яких веде від міської ради до прокуратури, - каже Андрій Кір. - Ще один хід вів від катедри до нині зруйнованої синагоги та Надставної церкви.
В подальшому любителі історії поділились на два потоки. Поки одна частина екскурсантів спускалась у підземелля замку, інша слухала лекцію заступника міського голови Леоніда Бицюри про лабіринти різних міст світу. Усі, хто наважився спуститися на глибину 15 метрів, побачили два приміщення із пізнавальним плакатами по історії міста від дня заснування. Однак, як повідомив гід, це не максимальна глибина – можливо, існують потаємні камери, збудовані в XVI столітті для зв’язку з іншими районами міста. Також тернополяни отримали можливість сфотографуватися із лицарями та побачити ролики, які презентують краєвиди Тернополя.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Повна брeхня! Я ніколи нe був працівником вказаного КП. Прошу виправити