Учні перестали йти в заклади профтехосвіти після 9-ого класу. Тепер в цих закладах недобір

Учні перестали йти в заклади профтехосвіти після 9-ого класу. Тепер в цих закладах недобір
  • Кількість тернопільських школярів, які після 9-ого класу поступають у коледжі та професійно-технічні навчальні заклади у 2018-ому році зменшилася. Через недобір учнів ці заклади можуть втратити фінансування. 
  • На такі професії, як столяр, будівельник, паркетник, монтажник системи утеплення будівель не подали жодної заяви. Не набрали і слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів. А це ті професії, які зараз потрібні на ринку праці. 

У червні 2018-ого року виконком міської ради приймав рішення "Про обсяги прийому учнів у Галицький коледж ім. В. Чорновола та професійно-технічні навчальні заклади м. Тернополя у 2018 році". Під час виконкому 10 жовтня у цей проект вносили зміни. 

- Чому приймаємо зміни? Бо після прийняття рішення держава подала список відповідних професій, на які навчальні заклади мали можливість набирати учнів за рахунок державних коштів. Якщо коротко проаналізувати, то у професійно-технічних навчальних закладах є недобір, - повідомила начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк.

У технічному коледжі ТНТУ ім. І.Пулюя згідно з рішенням виконкому, яке прийняли у червні, було 240 місць, а набрали 232 учні. У  вищому професійному училищі ресторанного сервісу і торгівлі було 180 місць, а набрали 185 учнів. У професійно-технічному центрі згідно з рішенням виконкому мали 225 місць, а набрали 204. У вищому професійному училищі сфери послуг та туризму мали 231 місце, набрали 228 учнів. У вищому професійному училищі № 4 імені Михайла Паращука мали 245 місць, а набрали 181. Найменше учнів набрало вище професійне училище №10. Згідно з рішенням виконкому, яке приймали у червні, вони мали 138 місць, а набрали 78 учнів.

Відео дня

Як зазначила пані Похиляк, на такі професії, як столяр, будівельник, паркетник, монтажник системи утеплення будівель не подали жодної заяви. Не набрали і слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів. А це ті професії, які зараз потрібні на ринку праці. 

- Причина такого недобору в тому, що раніше учні йшли після дев'ятих класів в професійно-технічні навчальні заклади, коледжі, щоб не здавати ЗНО, тепер його здають і в цих закладах, - пояснює Ольга Похиляк. - І діти тепер залишаються у школі на 10-11 класи. Якщо в минулому році в школах ми мали по одному десятому класу, то зараз по два. Оскільки в закладах недобір, у викладачів менше навантаження, то відповідно і менша зарплата. За вересень ми порахували, що зекономили півмільйона гривень. 

У наступному році, як зазначив міський голова, якщо у професійно-технічних навчальних закладах не наберуть учнів на виділені місця, то не отримають фінансування. 

- І кількість державних місць має бути пропорційною до кількості платних, - каже Сергій Надал. - Чим більше платних, тим більше державних. Щоб у цих закладах мали стимул працювати. 

Пані Похиляк додала, що завдяки новій освітній реформі, яка діятиме з 2019-ого року, управління освіти матиме можливість реорганізовувати заклади. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Анонім
    Тут проблема широка ,і на неї треба дивитися ширше . В першу чергу у школах в 9 класах не проводяться агітаційні ,ознайомчі дії щодо вибору професії .Дітей не водять хоча б на приватні підприємства ,не показують ,і не розказують за професії. На трудовому навчані не визначають і не лобіють розвиток навичок до того чи іншого напрямку роботи тобто дерево ,метал ,електрика . Все зводиться до того ,що дитина наприклад з металу зробить брак , а вчитель замість того щоб проаналізувати з учнем чому так вийшло ,дати шанс виправити свої помилки  зразу ж викладач починає учня сварити ,ставити низькі оцінки ,і звичайно ,що у учнів відбивається бажаня далі щось робити з металу . Батьки теж в свою чергу не розповідають за професії і не обговорють з дітьми щодо вибору професії ,або не хочуть щоб їхні діти працювали руками ,що потім хреново відбивається на саміх дітях і батьках, котрі потім в хаті не можуть щось зремонтувати . Щодо здачі ЗНО в профтехучилищах погоджуюсь ,що це дурка оскільки наприклад людина не хоче поступати в інститут то нах.... воно йому  треба . На мою думку краще ЗНО в училищах замінити екзаменами . Щодо того що людей не набрали достатньо , то ви краще подивіться ,а що це за спеціальність паркетник та паркет вже ніхто не вкладає . На сьогоднішній день на підлогу вкладають ламінат ,паркетну дошку ,масиви ,або плитку . На мою думку ,якщо б було написано в професії "Майстер ширококо профілю по вкладаню підлоги" ,то людей було б купа . Щодо столяра то тут теж питання спірне оскільки зараз люди відходять від деревяних виробів , або всі вироби роблять ЧПУ автомати . Все ж хто б там ,що не говорив ,але коледж рятує від поборів у 10 і 11 класах ,а особливо в 11класі . Закривається купа проблем одним махом : батьківський комітет відпадає як яйця від податку , вчителів кормити подарунками не треба , навчальна програма легша , відпадають цілі шлейфи традицій ,відпадають бари ,ресторани , бухло , одяг по ох.....ій ціні ну одним словом плюсів купа .  В свій час я теж злиняв після 9 класу оскільки терпіти ,ще 2 роки вчителів котрі дозволяють собі принижувати дітей лише за те ,що ті не носять їм хабарів ,і не дозволяють собою маніпулювати за оцінки чи закладати однокласників та і з професією зразу визначився . Чесно кажучи я не пожалів ні на хвилину оскільки в коледжі привітні викладачі ,програма в рази легша ,плюс  практика по спеціальністі один день на тиждень ,предмети по спеціальності ,меньше того шкільного шлаку.
  • Діонісій
    шо вона меле, зара люди менше йдуть вчитись у вищі навчальні заклади, бо дорого, а йдуть в ПТУ, бо там дають професію і реальні навички і знання, а потім можна і тут працювати і закордон поїхати, а менеджером чи економістом кому ти треба, вони всі на ринку торгують.  от така реальність.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Нові правила оплати лікарняних: що треба знати працівникам 21:01 Музика – моє світло у темряві: 13-річна слабозора тернополянка презентувала дебютні пісні 20:00 «Я змогла відчути себе вільною». Десять жінок у Збаразькій виправній колонії здобули фах перукаря photo_camera 19:00 У жителя Кременеччини вилучили гранати та набої Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 17:45 Довічне ув'язнення отримав житель Чортківщини, який убив матір та брата, який став на її захист 17:30 Ватикан оголосив дату офіційного вступу Лева XIV на престол 17:03 Можуть бути затори: на Дружбі облаштовують постійний кільцевий рух photo_camera 16:10 Біля видавництва «Збруч» встановлюють нові бордюри та укладають бруківку: на Торговиці ремонтують тротуар photo_camera 15:35 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 10-11 травня 15:00 Тернополянка викопала 100 кущів в парку, щоб обсадити дачу — поліція 14:03 «Ми Є»: в Українському домі музикою відзначили День Європи та підтримали ЗСУ photo_camera 13:15 Хто такий Лев XIV: ЗМІ дізналися цікаві факти про нового Папу Римського 13:02 «Діти кричали – наш Олежик повернувся!» З полону визволили 23-річного Олега Семчишина 12:17 43-річному чоловікові, який зберігав дитячу порнографію, оголосили про підозру 11:53 Частково ускладнений рух на дорозі регіонального значення у Шумську 11:20 Під час екстреного гальмування тролейбуса травмувалася жінка 10:35 Визначили перевізників на міських автобусних маршрутах у Тернополі — список 10:00 На території новобудови в Тернополі виявили 30 снарядів минулої війни 09:35 Жителька Золотого Потоку відзначила 100-літній ювілей і поділилася секретом довголіття play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up