За атестатом – у сукнях за кілька тисяч

За атестатом – у сукнях за кілька тисяч
Фото: АРХІВ Івана Пшоняка Парад випускників щороку стає одним із найцікавіших видовищ у місті. Привітати випускників чи просто подивитись, у яких сукнях вбрані юні тернополянки, сходяться тисячі

Купувати сукні та аксесуари тернопільські випускниці починають орієнтовно за півроку до випускного, а ресторан їхні батьки починають замовляти навіть за два роки. Чималі суми ідуть на оплату послуг діджеїв, тамади, фотографів.


Про це розповідають тернополяни, які цьогоріч матимуть приємні клопоти, пов’язані із  закінченням школи їхніми дітьми. 


Багато суконь вже розкупили
- Ми уже почали пошук суконь, - розповідає мама випускниці однієї із центральних шкіл міста Інна Тиха. – Обійшли кілька салонів і поки що не вдалось знайти сукню такого фасону, як хоче донька. Ті, які ми побачили, їй не дуже сподобались. Деякі були занадто розцяцьковані і виглядали дуже дешевими, хоча й коштували від чотирьох тисяч. Декілька гарних суконь ми побачили в іншому салоні, однак їхня ціна – 200-300 доларів. Також недешево. Але і ці доньці не припали до душі.
Тернополянку вразило те, що, за словами працівників одного із салонів, нові колекції завезли відразу ж після Нового року. І багато з них вже розкупили.


- Нам сказали, що якщо і довозитимуть щось, то зовсім небагато, - додає вона. – Мовляв, поспішайте з вибором, бо скоро все розберуть. Тому вибирати доведеться з того, що залишиться. Та найбільша проблема в тому, що поки ми не побачили такої сукні, як хочеться. Тому, може, доведеться шити. В одному салоні сказали, що сукню скромного фасону можна пошити навіть за 2500 гривень. А розкішніша, звісно, обійдеться дорожче. 

Відео дня


Шукати вбрання на випускний у лютому – зовсім не рано, вважає тернополянка. Адже до неї ще потрібно буде шукати взуття, сумку і прикраси.


- Впродовж останніх років випускниці купують по дві сукні. Одну – для урочистої частини, іншу – для святкування в ресторані, - каже пані Інна. - Тому батькам тепер вдвічі складніше. Я пропонувала доньці пошити сукню-трансформер, аби після урочистої частини можна було відчепити довгу спідницю і піти до ресторану у короткому вбранні. Але донька наполягає, що хоче дві абсолютно різні сукні — від кольору до фасону. 


Як варіант тернополянка розглядає купівлю вбрання у минулорічної випускниці. Мовляв, багато гарних, навіть дизайнерських суконь пропонують у спільнотах в соцмережах, а також в Інтернет-магазинах. Хоча вони теж недешеві, але можна поторгуватися.


- Справа не у тому, що нам шкода грошей, - додає співрозмовниця. - Але викладати кругленьку суму на одяг, який потім висітиме у шафі, а в кращому випадку знадобиться ще для одного гуляння, приміром, у подружки на весіллі, нерозумно.

Гроші відкладають за рік-два
Окрім грошей на одяг, батьки помалу відкладають і на ресторан. Клас, де навчається донька пані Інни, замовив його наприкінці навчання дитини у 10-му класі. До слова, цьогоріч  батькам доводилось перезамовляти ресторани. Адже випускний будуть святкувати на місяць пізніше – у кінці червня, а не травня. Вручення атестатів «пересунули», оскільки цьогоріч школярі здають три державні підсумкові атестації у формі ЗНО. Тож і оцінки свої дізнаються пізніше, ніж минулорічні випускники.
- Вартість місця у ресторані – 500 гривень за особу, тобто якщо підемо утрьох – я, чоловік та донька, треба буде заплатити 1500 гривень. 

Загалом про випускний батькам доводиться думати заздалегідь. А гроші відкладати за рік-два, якщо випускник – із середньостатистичної сім’ї. 


- Ресторан ми замовили ще у 10-му класі, - розповідає мама випускниці Наталія Козак. – І то на кінець червня майже неможливо було знайти хороший заклад. Усі зайняті центровими школами. Скільки коштуватиме місце, нам ще не повідомляли, бо ціни, зрозуміло, за два роки можуть змінитись. Що ж до сукні, то уже почали її шукати. Деякі однокласниці моєї доньки уже купили. 


Коштують сукні, на які тернополянка звернула увагу, від 6000-7000 тисяч. Проблема у жінки та ж, що й в Інни Тихої – теперішні випускниці купують по два плаття. Тож аби дитя не почувалося ображеним, доведеться викручуватися.

- Думали вже й про сукенку напрокат, - додає пані Наталія. – Але ще не маємо інформації про умови. Купувати щось дороге, а потім шукати, куди його збути, - не дуже хороший варіант. Приміром, на сайтах бачили, що навіть дорогі дизайнерські сукні дівчата перепродують навіть не за половину від тієї суми, яку виклали торік.
 
Діджей за півтори тисячі доларів

Загалом, як розповідають батьки, купівля одягу – не найзатратніша частина підготовки до випускного. Чимало доведеться заплатити за бенкет, послуги фотографів, діджеїв, музикантів, перукарів тощо. 


- Ми від фотографа відмовились, - додає пані Наталія. – А тамади і діджея не замовляли взагалі. Тому нам трохи простіше.
Натомість у деяких школах ще з десятого класу ведуть розмови про майбутніх ведучих свята.

- Була сьогодні у школі на батьківських зборах, - розповідає мама десятикласника Світлана Ліщинська. - Емоції зашкалюють. Обговорювали випускний, а якщо точніше, то гонорар діджея. Вгадайте, скільки він хоче. Півтори тисячі доларів. Це не жарт. Людина хоче за один день роботи взяти півтори тисячі. Якщо перевести у гривні, то буде більше 40 тисяч. Це при мінімальній зарплаті 3200. При такому коливанні курсу, швидше за все, наступного літа ця сума вже буде вдвічі більшою. Це нормально? Для порівняння, у Словаччині діджей за свої послуги бере 400 євро при місячній зарплаті 1000 євро. Тобто вдвічі менше, а не в десять разів більше.
За словами жінки, до кінця зборів вона не досиділа. Та своє «фе» сказала. 

- Виходить, що один із класів диктує, що хоче, а інші приєднуються, - додає  вона. - Або мовчки, бо не виступають проти, або погоджуються. Вважаю, що батькам не варто боятись висловлюватись проти того, що є марнотратством. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (11)
  • Anonymous

    амерекоси як би знали скільки грошей в нас на випускні пянки тратять  то наших людей з відти давно вигнали б, і наступне нормальні люди в 11клас дітей не дають там соцільна обмахаловка в універ і після коледжу втупити можна ... на рахунок дорогих атрибутів більшість вийшло з села а село з них ні

    Анонім reply Anonymous

    Повністю погоджуюсь ,що самий кращий варіант щоб уникнути тої обдираловки це злиняти з школи після 9 класу . Один хер в коледжі будуть проходити той 10 і 11 клас плюс бонус стартова спеціальність ,що допоможе в інституті . І саме основне є коледжі після котрих люди поступають зразу на 3 курс університетів . Люди думайте поки ще є час ,бо потім почнеться така дойка кожного місяця ,що це п.....ц всьому .
  • Анонім

    Ох я не заздрю тим хто лишиться в школі на 10 і 11 клас . Почитав я все ,що тут написано і щось провів аналогію із сомалійськими піратами . Ви тільки вдумайтесь кожного місяця дойка грошей . Постійно щось треба ,а в 10 і 11 класі так тим вчителям взагалі кришняк рве особливо в кінці 11 класу . Тепер , що стосується барів ,вских фотографів діджеїв ,то теж складається враження ,що у батьків  ,а точніше батьківського комітету аналогічно рве кришняк  . Вони ,що думають ,що у людей в хатах друкарський станок стоїть, чи вони думають ,що люди із повітря гроші  роблять . Понабирали в ті батьківські комітети всяких ,котрі і дня не працювали на звичайних роботах ,а тільки перекази з Італії  і Америки отримували ,а тепер царські замашки кидають , і решту класу заставляють підлаштовуватись під їхні замашки . От б....о твориться в тій освіті  . Де законодавчо прописано , що люди в кінці навчання мають викидати купу грошей на це б......о .

    Stels reply Анонім

    Егеж ,то вже освітяни винні , що батьки не можуть купити саму дорогу сукню і замовити дорогого діджея ? Хочете понтів -готуйте грошей і побільше.... Багатьох батьків та вчителів ризпирає  від гордості від гарних випускників в модних нарядах у дорогому ресторані .Але задумайтесь наскільки освічені наші випускники ? Чи багато батьків  дбає про освіту для дітей більше як про випускний ?

    P.S. чи то може в декого вся  школа заради мішури на випускному ?

    Анонім reply Stels

    Ви ще скажіть ,що освітяни такі всі білі і пухнасті . А те ,що вони перебувають у змові із видавцями книг і зошитів з англійської мови за ,котрі потім треба виложити по 300 грн з чоловіка . Я не здивуюсь, коли вони будуть у змові з різними фотографами , представниками барів  і так далі . Замість того щоб на зборах сказати ,що може все це діло скромніше відсвяткувати вони тупо мовчать , а їхній рупор у вигляді батьківського комітету генерує мажорними ідеями на всю потужність . Потім дивуються  ,а звідки такі дорогі подарунки для вчителів .Дійде скоро до того ,що на випускний будуть дарувати автомобілі екстра класу  .

    Stels reply Анонім

    Шановний(а), у Вас якийсь дитячий погляд на життя , яка професія на Вашу думку біла і пухнаста? Люди є різні і цим все сказано.А зараз декілька аргументів:

    по-перше, батьківський комітет формується батьками,

    по-друге,фотографів, бари і т.д. вибирають батьки на спільних зборах,

    по-третє подарунки(чи букет квітів чи запорожець) вчителям також вибирають батьки.Хто не згідний з внеском може дати меншу чи більшу суму.

    Але, для багатьох ,це якраз є великою проблемою, Бо то треба щось зробити самому.Якщо людина не хоче зробити справу сама, її робить хтось інший , але чи будуть всі задоволені результатом виконаної роботи ?

    Анонім reply Stels

    Що цим сказано .Так люди різні але більшість з них на робочому місці не нагліє і не вимагає подарунків на своє професійне свято  ,а тут на день вчителя ,на випускний ,та хто вони такі ,їх туда силою ніхто не пхав ,і за роботу вони отримують зарплату, як і всі решта . Щодо формування це ще велике питання чи формуються комітети батьками . Щодо фотографів та іншої атрибутики теж велике питання хто вибирає. Щодо подарунків ,то таке явище має бути виведе із школи на законодавчому рівні щоб це питання більше не  піднімалося . Якщо ми прагнемо до європи ,то треба прагнути ,а не розширяти то б...о із подарунками . Батьківські комітети мають бути похерені ,щоб питання рішали не 5 заангажованих чоловік ,а 25 із своєю думкою і на цьому крапка .

    Stels reply Анонім

    Згідний з Вами , що батьківські комітети , то совковий пережиток.Тож скажу прямим текстом , хто не згідний з рішенням батьківського комітету , може таке проігнорувати , а при потребі ще й поскаржитись в поліцію.
  • Анонім

    Ось мене дивує натура наших людей. Ось треба вилізти із шкіри ,але щоб показати понти . Я не розумію для чого витрачати такі шалені кошти ,якщо їх можна вкласти при поступлені в університет. А  ще скільки часу і нервів треба витратити щоб угодити викладачам , замовити бари ,облазити купу магазинів ну і таке подібне . Я наприклад ,коли закінчував школу принципово не здавав гроші на всякі подарунки вчителям ,на всякі вінєтки , бари ,вбрання і таке подібне ,а просто проігнорував весь цей шабаш . Це така дурка .Люди де ваша гідність ,і власна думка . Включайте троха голову і думайте ,що такі шалені гроші можна використати з користю під час навчання в інститутах  . Для чого всі ці понти і повторяння під копірку .

    Дерех Олех reply Анонім

    це просто в душі кожного сидить село. але не просте село, де працюють на полі, вирощують худобу, а село яке дорвалося до міста, яке без заробітків життя свого не бачить, і замість того щоб навчити дитину життєвим цінностям - витрачає тисячі долярів на понти, бо що сусіди скажуть

    Анонім reply Дерех Олех

    Та просто це така паразитуюча традиція ,котра як йшла за часів союзу так іде і по нинішній день тільки ось з конкретною мутацією  в гіршу сторону . Ось читаю коментарі батьків із цієї статті типу : " Тож аби дитя не почувалося ображеним, доведеться викручуватися " .Та ви вже тих дітей так розбалували  грошима ,що потім ці діти виростаючи  думають ,що їм не треба працювати ,що їм не потрібно заробляти гроші . У них закладається думка ,що батьки їх мають утримувати і виконувати любу забаганку  . Що ми зараз і спостерігаємо батьки тяжко працюють в Італія ,Іспаніях ,шлють сюда кошти  ,а синочки і доці тут шикарно розважаються . На мою думку це погана практика і для мене такі люди це просто паразити . Дітей треба вчити звідки опиняються гроші в гаманцях ,як їх заробляють і таке подібне . У америкосів там все чітко- закінчив вуз і йдеш працювати  . Ніхто там не сидить на шиї батьків .
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:01 Робота для пенсіонерів на Тернопільщині: які вакансії пропонують, скільки платять 11:01 ТЦК почнуть застосовувати відеореєстратори для фіксації своїх дій: хто зможе отримати записи 10:01 Війна забрала життя Героїв Ярослава Савчака та Андрія Іванюка photo_camera 09:01 Плов, який вам точно вдасться! Від читача 12:10 Збараж: щоденна праця на перемогу України 22:01 У Чорткові відкрили «Центр життєстійкості» 21:00 Апеляційний суд залишив без змін вирок обвинуваченому у вбивстві через необережність на Куліша 20:27 ДТП в Колодіївці: автомобіль вилетів з дороги та опинився у водоймі photo_camera 20:01 Як тернополянам відкласти на пенсію: розповідаємо про умови та пропозиції 19:02 Авто зім’яло під автобусом, загинули двоє людей. Як суд покарав винуватця ДТП 18:00 Тернополянка купувала книжку на сайті і втратила 60 тисяч гривень 17:10 На Чортківщині ув’язненому передали наркотики в торбинці з рисом 16:05 За організацію нелегального трафіку для військовозобов’язаних судитимуть правоохоронця з Тернопільщини 15:45 Тернопільські рятувальники виконують завдання на Харківщині photo_camera 15:03 Тварини із Зоокутка на продаж: чому стартові ціни на деяких звірів менші за ринкові photo_camera 14:15 П'яний водій на BMW дрифтував на Збаразькому кільці 13:50 У лікарні швидкої допомоги створюють реабілітаційне відділення play_circle_filled 12:31 Чим завершилася акція протесту в Озерній, де викликали поліцію до людей
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up