На святкуванні Дня Бабака (День Сурка рос.) на Харківщині була присутня і журналіст «20 хвилин», яка на власні очі пересвідчилась, що до ролі бабаків у заповіднику ставляться доволі серйозно. Традицію започаткували харківські журналісти ще в 2004 році на біостанції Харківського університету імені Каразіна в селі Гайдари.
Рання весна та безвіз у 2017 році
За народним повір’ям, бабаки здатні передбачити коли прийде весна. Якщо день похмурий і гризун не бачить своєї тіні – буде рання весна. Якщо день сонячний, і звір намагається сховатись назад у нору – зима триватиме ще довго.
Цьогоріч тіні своєї Тимко не побачив – весна буде теплою, приблизно за шість тижнів. Окрім погоди, віднедавна бабак пророкує і на політичні теми. Щодо безвізу тваринка засумнівалась. Першого разу Тимко обрав табличку «Безвіз…», що означає отримання безвізового режиму у далекому майбутньому, а інші два рази таки побіг до «Безвізу у 2017 році». Харківські журналісти прийняли це як добрий знак, хоча сам хранитель бабаків тлумачити прогноз на камери відмовився.
Сімейні драми, наче у серіалах
Ці тваринки стали певним символом Харківщини.Тут їх сприймають мало не як людей. Їм влаштовують весілля у костюмах, дні народження тощо.
Харківські журналісти в курсі всіх подробиць особистого життя цих тваринок.
- В Тимка Першого, батька Тимка Другого, була дружина Аделаїда, - розповідає журналістка Людмила Доля. - Проте, через кілька років сімейного життя вона втекла у степи. Тимко, не витримавши розлуки, також утік. Студенти знайшли його через кілька тижнів, наляканого та схудлого, та повернули у заповідник. Згодом йому підшукали іншу дружину – Валентину. Проте сімейне життя у них так і не склалось.
Весілля у Тимка Другого відбулось два тижні тому. Йому привезли дружину Ларису, проте пан Токарський каже, що вона «дуже зла», і наразі молодята притираються один до одного.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
Piter Savka
Анонім
Ткаченко Наталя
Ткаченко Наталя reply Ткаченко Наталя
Anonymous