Чи можна повторно захворіти на COVID-19 та скільки людей хворіють без симптомів

Чи можна повторно захворіти на COVID-19 та скільки людей хворіють без симптомів
  • Чимало тернополян вважають, що для подолання епідемії коронавірусу потрібно проводити масові тестування, щоб дізнатися, чи хвора людина, чи здорова. До того ж, це дасть розуміння, скільки людей вже перехворіло коронавірусом.
  • Журналіст «20 хвилин» дізнався, чи планують проводити масові тестування на коронавірус та скільки у людини тримається імунітет після хвороби.

Хоча кількість нових випадків захворювання на COVID-19 у області зменшується, медики закликають дотримуватися карантинних норм. Чимало людей почали гуляти містом, відвідувати магазини. Однак ніхто не знає реальної картини, скільки людей переносять хворобу без симптомів.

Чи проводитимуть масові тестування на COVID-19?

Про те, що в Україні планують проводити масові тестування громадян, щоб визначити, чи є антитіла до інфекції в організмі людини, в Міністерстві охорони здоров’я заявили ще у квітні.

- Я думаю, найближчим часом буде масове тестування населення саме на наявність антитіл, - заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Відео дня

Тестування планували проводити у формі імуноферментивного аналізу. Воно дозволяє визначити наявність імунітету до коронавірусної хвороби та дізнатися, чи хворіла людина на коронавірус.

Однак у Тернопільському обласному лабораторному центрі інформацію про масове тестування наразі ще не отримували, до того ж, метод тестування, який пропонує МОЗ, в Україні ще не практикували.

- Існують різні види тестувань – ПЛР-тестування, швидке тестування, - пояснює лікар-епідеміолог Тернопільського обласного лабораторного центру Володимир Паничев. –Метод імуноферментного аналізу (ІФА) – це дослідження, яке здійснюють з метою визначення імунітету. ІФА тести в Україні ще не проводять.

Скільки людей хворіє без симптомів?

Хоча точної кількості хворих на коронавірус людей немає, Володимир Паничев пояснює, що без симптомів хвороба протікає у 80% зареєстрованих інфікованих, тому не можна дізнатися про кількість людей, які перехворіли на COVID-19, навіть не підозрюючи про це.

- 80% всіх хворих хворіють в легких, безсимптомних або стертих формах, - каже лікар. – Людина може навіть не здогадуватися, що вона є хворою. Саме такі випадки є найбільш небезпечними, адже людина не підозрює про хворобу, контактує з іншими людьми і розповсюджує інфекцію. Якщо ми говоримо про офіційно зареєстрованих хворих, то звичайно є статистика. Однак чи відповідають ці дані дійсності – сказати важко, адже є люди з прихованою, легкою формою хвороби. Так є у всьому світі.

Тому навіть якщо ви відчуваєте себе здоровим – не варто ігнорувати карантинні норми. Краще одягнути маску, коли ви відвідуєте людні місця та спілкуєтесь з іншими, дотримуватися дистанції 1,5 – 2 метри.

Масове тестування допоможе отримати інформацію про хворобу та її поширення. Якщо вдасться провести таке тестування, то Україна стане 5 країною, де пішли на такий крок. Наразі ж тестування проводять не всім людям. Як пояснює Володимир Паничев, аналіз потрібно проводити для тих, хто має симптоми респіраторних хвороб, контактував з хворими або є у групі ризику. Однак навіть якщо ви маєте симптоми ГРВІ, чи робити тест на коронавірус вирішуватиме ваш сімейний лікар.

Також Володимир Паничев каже, що показати, чи хворіли ви на коронавірус можуть експрес-тести, щоправда не всі, а лише ті, які реагують на антитіла. Однак без потреби не варто робити це самостійно. Хоча експрес тести можна придбати у аптеках міста (ціна на набір для одного тестування складає близько 470 гривень), це є медична маніпуляція, яку мають проводити спеціалісти, які вміють правильно робити забір біоматеріалу та аналізувати результат. До того ж, експрес тести не є точні. Ми не радимо займатися ні самолікуванням, ні самодіагностикою – каже епідеміолог.

Чи можна захворіти повторно?

Багатьох хвилює питання, як довго людина має імунітет від COVID-19 після того, як вдалося одужати та скільки в організмі є антитіла від хвороби. Однак це залежить від конкретних обставин та особливостей організму – пояснює епідеміолог. До того ж, навіть якщо людина перехворіла на коронавірус і в організмі не залишилось антитіл для бородьби з недугою, це не означає, що людина може захворіти знову, оскільки організм має «пам’ять на хвороби» і здатен швидко виробити необхідні антитіла. Тому організм може одразу побороти інфекцію або ж хвороба буде у легкій формі.

- Стійкість імунітету до різних інфекції – це тонке питання, - каже лікар. – Є декілька класів імуноглобулінів - А, М, G. Найдовше зберігаються імуноглобуліни класу G. Але важливо те, що у людини є так звана імунологічна пам’ять. Якщо організм зустрічався з патогеном і організмом напрацьовані антитіла, то не обов’язково, щоб ці антитіла постійно були в нашому організмі. Завдяки цій властивості ми можемо дуже швидко відновлювати потрібні антитіла при повторній зустрічі з патогеном. Суть не в тому, щоб організм постійно виробляв антитіла, а щоб він знав як це робити при потребі. Адже нам постійно доводиться зустрічатися з великою кількістю патогенних мікроорганізмів. Наш організм не може витрачати ресурси на напрацювання антитіл без потреби. Антитіла – це білки і ми не можемо собі дозволити витрачати стільки білків.

Тому стійкість імунітету у кожної людини різна. Навіть якщо проводити масові тестування, то це не дасть точного результату, адже в організмі може не лишитися антитіл через деякий час після хвороби.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
  • Марія Гречанюк
    Ви би хоч медичних працівників, протестували
  • Александр Кивачук
    Ну ну попробуйте!!!
  • Malinka
    В онкодиспансері в лабораторії «Румед-Т» виконується:
    ІФА Визначення антитіл класу IgG до Sars-CoV-2 (якісне визначення)
    Термін виконання -1 день, ціна- 600 грн!
    А також, виконуємо ПЛР визначення Sars-CoV-2
    Термін виконання- 3 дні, ціна- 1900 грн.!
    David Starr reply Malinka
    За такі гроші самі у себе й визначайте!
    Коля reply Malinka
    Треба бути бахнутим на голову щоб цих бариг годувати!
  • David Starr
    Для чого всіх тестувати? Хто має жити - той не помре )
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Фотопастка на Тернопільщині «спіймала» родину борсуків play_circle_filled 21:00 Як і де отримати безоплатну паліативну допомогу на Тернопільщині: алгоритм дій та перелік лікарень 20:00 Експерт пояснив чому росіяни почали запускати дрони вдень і навіть на Західні області play_circle_filled 19:02 ДТП біля Синяви: четверо загиблих, з них двоє дітей з однієї родини. Що ще відомо Від читача 17:11 Служба зайнятості у смартфоні 18:00 Охочі можуть збивати дрони й отримувати 100 000 гривень на місяць 17:30 У тернопільської молоді запитали як вони хочуть відзначати свій день 17:00 У Тернополі патрульні розшукали 92-річного чоловіка, який вийшов з дому та не повернувся 16:30 На Микулинецькій обмежать рух через ремонт дороги 16:03 Затопило цокольні приміщення, двір перетворився на болото: наслідки підтоплення на Галицькій photo_camera 15:30 Шукають свідків ДТП біля поліклініки, в якій під колесами вантажівки загинула жінка 14:50 На Тернопільщині затримали посадовця комунальної установи за вимагання 50 тисяч гривень photo_camera 14:20 Тернополянка Іванна Дяченко стала чемпіонкою Європи з веслування на байдарках і каное 13:40 Через аварію в Підгородньому четверо людей опинились в лікарнях 13:15 Підпалив релейну шафу, готував теракт — підозрюють жителя Чортківського району на Тернопільщині 12:36 ДТП на Будного: збили пішохода 12:25 У Києві застрелили полковника СБУ 12:00 Ворожі канали поширюють фейк про «крематорій у Тернопільській області» 11:30 Відкачують воду, є підтоплення на кількох вулицях: наслідки негоди у Тернополі photo_camera 11:02 Біля «Подолян» перекрили дорогу. Що роблять і коли рух транспорту відновлять?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up