Під час акції протесту 10 жовтня жителі вул. Київської, 15 Квітня, Симоненка та інших спершу збирались біля входу на територію котельні на Київській, 3с. Запрошували на збори також і представників міської ради, КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” попередньо листом, але ті не прийшли. Потім голова ініціативної групи, що виступає проти будівництва котелень на торфі, розповіла тернополянам про ухвалу суду, якою зняли заборону з будівництва нещодавно та розповіла про намір оскаржити таке рішення. А далі люди, зрозумівши, що міська влада не збирається ані трішечки враховувати їхню думку, вирішили іти на пішохідні переходи. Мовляв, такий варіант хоч і дещо примітивний, однак дієвий. Активісти вимагають від влади заборонити будь-які будівельні роботи на котельні, допоки тривають суди щодо скасування декларації на початок будівництва.
Тоді люди перекривали дорогу біля "Оріону" протягом двох годин, але ніхто з влади так і не прийшов. Акції протесту продовжились і 11, і 12 жовтня. Тоді люди перекрили ще й вул. Тарнавського біля "Бахусу" та 15 Квітня біля Збаразького кільця. Після вихідних, 16 та 17 жовтня активісти знову перекривали Тарнавського та 15 Квітня. Перекривати дороги збираються і 18 жовтня.
У міській раді на запитання, чи вийде все-таки хтось до активістів з представників влади кажуть, що з мешканцями постійно зустрічаються представники КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" Віталій Гурбенюк та ТОВ "Тернопільтепло" Андрій Дмитраш, які надають фахові відповіді на запитання.
- КП - це підпорякована структура Тернопільської міської ради, тобто це і є представники - фахівці, які доступно, чітко і фахово роз'яснюють, дають відповіді на усі питання, - кажуть у прес-службі міської ради. - Стосовно торф'яних котелень, то це питання диверсифікації видів палива. Відповідно до діючого законодавства, міста повинні забезпечувати на кожній котельні декілька видів палива. Наприклад, у разі відключення газу. Це чітка вимога законодавства.
Щодо ситуації у місті, як коментують в міській раді, то, в основному, котельні і далі будуть працювати на газі, як і працювали до того, а на торфі будуть давати лише 2,5 Гкал.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер