Другу вищу освіту здобувають і в 50 років

Другу вищу освіту здобувають і в 50 років
Здобувати другу вищу освіту багатьох заставляє життя, адже не завжди вдається знайти роботу за спеціальністю, яку здобули в молоді роки. Іноді другої освіти вимагає вища посада. Вивчитися можна у Тернополі, єдине – готуйте тисячі гривень

- У мене педагогічна освіта, спеціальність англійська мова та література, - каже тернополянка Ірина Ткачик. - Я займаюся перекладами, але мене завжди цікавив маркетинг. Тому вирішила здобути другу вищу освіту і шукати роботу у цій сфері.

Зараз працює маркетологом у одній із фірм. Але пересвідчилася, що маркетинг дуже широке поняття, і на практиці ще треба вчитися і вчитися.

Дівчина здобувала другу вищу освіту на спеціальності маркетинг кілька років тому у Тернопільському національному технічному університеті. Разом з нею в групі навчалися ще четверо студентів.

Відео дня
> - У одного з одногрупників теж перша педагогічна освіта, але так склалося що працюючи на одній з фірм, він піднявся до заступника директора з маркетингу. І тут у нього почали вимагати здобути відповідну спеціальність.  Аби зберегти роботу хлопець пішов вчитися.

Ще один одногрупник мав технічну освіту, проте його спеціальність виявилася незатребуваною.  Коли юнак вступав до вузу думав що вона перспективна, а виявилось що роботу знайти важко. Тож він вирішив змінити спеціальність.

Забаганка чи вихід?

Друга вища освіта нині для багатьох не забаганка, а чи не єдиний вихід знайти роботу чи піднятися по кар'єрній драбині. Тому багато тернополян користуються цією можливістю. І не гребують тим, що друга вища освіта в Україні платна. Багато людей розглядають другу вищу освіту як дивіденди в майбутнє . І правильно роблять, кажуть експерти. До речі, альтернативою другій вищій освіті є короткочасні тренінги та курси. Кількох їх в рік цілком достатньо для того, щоб бути в курсі нових віянь у вашій професії.

У Тернополі другу вищу освіту можна здобути в педагогічному, економічному, технічному університетах. Вже з травня у вузах розпочинають набори.

А от якщо ви хочете отримати другу вищу медичну освіту, вам доведеться починати з нуля, розповідає відповідальний секретар приймальної комісії державного медичного університету ім. І.Горбачевського (далі ТНМУ) Григорій Загричук. Адже ця освіта вимагає спеціальних знань, які за рік-два здобути не можливо.

- Єдине, що друга вища освіта в Україні платна, то ж приміром, за рік навчання на лікувальній справі доведеться заплатити 16350 грн, - нагадує відповідальний секретар. – А от зекономити роки навчання не вдасться. На другий курс університет запрошуємо лише випускників медичних коледжів, які отримали диплом молодшого спеціаліста відповідного профілю – лікувальної чи медсестринської справи.

Дають диплом спеціаліста

Ліцензію на 18 спеціальностей має інститут післядипломної освіти педуніверситету ім. В. Гнатюка (далі ТНПУ). Це всі педагогічні спеціальності, які потребують у школах, каже директор центру післядипломної освіти педуніверситету Віктор Кондратюк.

- Приходять до нас з різними освітами - педагогічною освітою, і з економічною чи технічною, - каже він. - Міняти спеціальність багатьох заставляє життя. Тож у нас бувають студенти навіть пенсійного віку.

Переважно другу вищу освіту тут здобувають на заочній формі навчання.  Адже більшість студентів працюють.

Рік навчання на будь-якому з факультетів коштує 4,5 тис грн. Навчання триває 2, 2,5 або 3 роки. Так, приміром, люди з першою вищою педагогічною освітою навчаються два роки, якщо вони обрали факультет іноземних мов – 2,5 роки. Для студентів з іншою освітою - три роки. Навчання у рік в підсумку займає 40 днів у рік.

Найпопулярнішими спеціальностями є психологія, фізичне виховання та трудове навчання, англійська мова, - каже Віктор Кондратюк. - Після закінчення навчання студентам видають диплом спеціаліста про другу вищу освіту. А приймають з дипломами спеціаліста або магістра.

Друга вища – для амбітних

12 спеціальностей для другої вищої освіти пропонує Тернопільський національний економічний університет (далі ТНЕУ).  Серед найпопулярніших - правознавство, міжнародна економіка, менеджмент-зовнішньоекономічної діяльності, економіка підприємництва. Заочна форма навчання триває два роки.

- До нас йдуть багато людей за спорідненими спеціальностями, коли після однієї економічної освіти здобувають іншу, приміром правознавство, - розповідає  завідувач відділом післядипломної освіти і підвищення кваліфікації, кандидат психологічних наук, доцент економічного університету Марія Мудрак.

Набір на навчання проводять двічі на рік - від 1квітня до 20 серпня та від 11 листопада до 20 січня. Рік навчання на спеціальності правознавство коштує 9750 грн, на решту спеціальностях – 4750.

- Економічна освіта важлива для амбітних людей, які хочуть збудувати кар’єру чи відкрити власну справу, - каже пані Мудрак. -  Нині мати власний бізнес без базових економічних знань неможливо. Тай взагалі кожен керівник повинен знати ці ази, незалежно від того медик він чи педагог.

До речі, другу вищу освіту у цьому університеті можна здобути і за рахунок державних коштів у рамках програми "Українська ініціатива". Вона фінансується державою і розрахована для бізнесменів, у яких вища освіта, приміром, педагогогічна чи медична, а їм потрібен диплом економіста.

Приходять і лікарі, і економісти

Схожа ситуація і в Тернопільському національному технічному університеті ім. Івана Пулюя (далі ТНТУ). Тут пропонують навчання на більш, ніж 11 спеціальностях. Форма навчання заочна, хоча є і стаціонар. Але більшість поєднують навчання із роботою, тому на стаціонар не йдуть.

- Приходять до нас із різних професій, - розповідає спеціаліст центру перепідготовки та післядипломної освіти Тернопільського національного технічного університету Ірина Стахів. -  Є такі, що вибирають суміжну спеціальність з тою, що вже мають. Приміром, працюють у електромережах і йдуть вчитися на спеціальність "Електротехнічні системи електропостачання". А є й такі, що кардинально змінюють професію.  Так до нас приходять і з дипломом лікаря, і економіста.

Життя вносить корективи і доводиться іноді змінювати професію, додає пані Стахів

- До речі, вік студентів різний. Є такі, що приходять практично після закінчення вузу. А є й старші, які закінчили вузи 20 років тому. - розповідає Ірина Стахів. 

Здобути другу вищу освіту у техуніверситеті можна за рік і чотири місяці або за рік і десять місяців залежно від спеціальності. Цей курс навчання коштує 9600 грн. Це ціна на момент вступу у 2012 році. Кожного року вона дещо змінюється.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
  • Anonymous
    Що стосується другої вищої освіти то це лиш говорить про те ,що у нас в школах немає такого предмета щоб там наприклад розповідали про всі спеціальності їх переваги і недоліки цей предмет міг більш ефективніше направити учня на ту професію ,яка йому підходить і тоді у нас меньше перевчалися на інші спеціальності , а у нас получається так всьо закінчили школу і тільки б кудась поступити ,а потім викидають лишне бабло на другу освіту . Я скажу так що зараз можна педагогічний інститут закривати повністю оскільки цей інститут виконав план на 50 років вперед . Економічний так само хіба лишити для іноземців . В технічному університеті треба забрати всю теорію і шкільні предмети повністю відокремитись від економічних предметів бо економічних предметів там більше ніж технічних .І взагалі щось той політех починає перетворюватись у "гібрит" педагого-економічний університет бо від технічного там лиш назва лишилася .
  • Anonymous
    Краще зразу в ПТУ йти, щоби потім не переучуватись в наших "університетах" по декілька разів невідомо на кого і невідомо для чого
    Anonymous reply Anonymous
    Іди, Ігоре, іди!.. Хто на що вчиться. Ти потребуєш ПТУ - вперед і будівельні шабашки для тебе відкриті.
    Anonymous reply Anonymous
    До Гість: Ім'я не вказано 30/04/2013 21:44 Я вам скажу, що в ПТУ набагато якісніша освіта ніж в інститутах оскільки більш наближена до спеціальності . І взагалі було б правильно щоб після школи спочатку йшли в ПТУ ,а потім хто бажає вже в інститут ,а ще правильніше то треба в інститутах змінювати програму так щоб вона була наближена до спеціальності без всяких баластів бо в тих інститутах особливо в політесі суцільна теорія ,а по спеціальності взагалі глибока теорія ось і получається, що у нас немає спеціалістів бо то що їх вчать в інститутах не узгоджується на підприємствах чи ще десь. І взагалі у нас майже 100 % з вищою освітою бо ніхто не хоче працювати руками у нас взагалі скоро буде так ,що не буде кому закрутити гайку , виточити деталь , відновити електопостачання ,водопостачання , відремонтувати ,якийсь прилад ну і таке подібне
  • Anonymous
    "Тут пропонують навчання на більш, ніж 11 спеціальностях" - це скільки:))? - 11,5 чи 12?
  • Anonymous
    1 рік і 4 місяці - це не те саме, що 1,4 роки) вчіться рахувати, панове журналісти, бо вам, бачу, теж потрібна друга вища економічна освіта)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Топ-10 місць Тернопільщини з неймовірними краєвидами, куди можна поїхати на вихідні чи просто зробити фото 21:00 Хто з тернополян отримав стипендії від Президента України 20:00 Наводить гармату, мріє про дім: історія навідника артбригади 19:00 Працюючий Зарубинський спиртзавод виставили на продаж. Стартова ціна 162 мільйони Від читача 16:03 Тернопільський обласний центр зайнятості долучився до обговорення безпечного та інклюзивного робочого середовища 18:40 На Торговиці дерево впало на припарковані автомобілі photo_camera 18:00 Грози та шквали прогнозують на Тернопільщині: штормове попередження 17:03 У Тернополі можуть облаштувати новий підземний перехід: що відомо? 16:30 15 тисяч за «порозуміння»: на Тернопільщині чоловік запропонував хабар, щоб уникнути штрафу 15:50 У парку Сопільче встановлюють нові гойдалки photo_camera 15:15 Як покарали водія який без документів на несправному мотоциклі збив жінку з дитиною на руках 14:40 На Тернопільщині податківці викрили АЗС без ліцензії: штраф – 365 тисяч гривень 14:03 Біля Копичинців сталась смертельна аварія 13:20 Тариф на газ в Україні з першого травня: скільки коштуватиме кубометр 12:45 Загинув за два дні до 30-річчя, так і не зустрівши свого сина: вшануйте пам'ять Героя Олександра Катинського 12:35 СТО Тернополя: ТОП автосервісів, які обирають досвідчені водії (партнерський проєкт) 12:20 Тернопільський національний педагогічний університет відзначив 85-річчя з дня заснування photo_camera 11:40 Коли буде вирок? Понад три години тривав виступ захисника Михайла Головка у судових дебатах 11:10 П'ять років у в'язниці отримав водій таксі за домагання до неповнолітньої пасажирки 10:55 У тернополянки вкрали 14 тисяч гривень, коли вона намагалась продати фотоапарат
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up