Гральні автомати у Тернополі "під замком"

Гральні автомати у Тернополі "під замком"
Зали ігрових автоматів у Тернополі не працюють. Більшість - на замку, навіть у відкритих автомати вимкнені. Це пов'язують із постановою Кабміну про призупинення ліцензій усіх гральних закладів на місяць для перевірок. А у Верховній Раді чекає розгляду законопроект про заборону грального бізнесу взагалі.

Смертельний азарт
Гра припинилася. Тернопільські керівники гральних закладів нервово перечитують "листи щастя" від влади. Мисливці за удачею поки ще не розуміють, що й до чого, а більшість городян - видихають із полегшенням. Мовляв, давно пора.
Після того, як у ніч на 7 травня в одному із дніпропетровських залів ігрових автоматів сталася пожежа, влада оголосила війну усім ігровим закладам. Тепер у грі: уряд - ігрові салони, на кону як мінімум тимчасове припинення діяльності казино та залів ігрових автоматів, як максимум - "джек-пот" у вигляді заборони ігрового бізнесу. Посередині - "виселення" гральних місць у спеціальні зони.
Ліцензії всіх ігрових закладів країни Кабмін вирішив призупинити на місяць. За цей час мають перевірити умови роботи і дотримання ними правил пожежної безпеки. Порушників обіцяють покарати, а видачу дозволів на ігровий бізнес - переглянути (видавати ліцензії не на мережу закладів, як тепер, а на кожен зал окремо).
Півтори тисячі порушень
Наразі більшу половину приміщень з ігровими автоматами Тернопільщини вже перевірили працівники МНС і санепідемстанції. В ігрових залах області знайшли близько 1,5 тис. порушень. Як розповідає начальник центру пропаганди Головного управління МНС в області Олександр Чмиленко (41 р.), на Тернопіллі зареєстровано 117 ігрових закладів. Із них перевірили 95, де виявили 1380 порушень пожежної безпеки.
- На 29 дільницях були електропроводки, які експлуатували із порушенням вимог пожежної безпеки, - каже пан Чмиленко. - Також у багатьох залах не було вогнегасників, виходів для евакуації.
За порушення правил пожежної безпеки 24 керівників притягли до адмінвідповідальності, а діяльність 12 об'єктів взагалі заборонили, бо вони працювали без дозволів державного пожежного нагляду.
У Тернополі ж перевірили половину із зареєстрованих ігрових закладів.
- Із 24 перевірених закладів керівникам семи довелося заплатити штраф, - каже пан Чмиленко. - Виявили три, які працювали без дозволів. Діяльність двох закладів призупинили.
Їхнім керівникам виставили приписи і склали протоколи про адмінпорушення, адже вони ставлять під загрозу безпеку відвідувачів. Якщо керівник усуне недоліки, у державному пожежному нагляді розглянуть питання про поновлення дозволу на діяльність, кажуть у МНС.
Хто "за" ігровий бізнес?
Після трагедій політики дружно взялися боротися з "азартним" бізнесом. Тимчасово заборонити ігровий бізнес, а потім дозволити його тільки за межами міст і сіл України хочуть ініціатори законопроекту "Про державне регулювання ігорного бізнесу". Автори іншого проекту - "Про заборону ігорного бізнесу" - пішли ще далі. Вони пропонують уже з 1 січня 2010 року поставити на ньому крапку, залишивши лише проведення лотерей, конкурсів і розіграшів, що не належать до публічних азартних ігор. Мораторій триватиме до прийняття спеціального закону про держрегулювання у цій сфері, йдеться у проекті.
Вчора Рада мала розглядати його. Однак депутати пропрацювали лише хвилину, після чого пішли на консультації з питання відставки Юрія Луценка. Спікер Володимир Литвин пояснює блокування роботи Ради саме небажанням приймати цей закон.
- У цього бізнесу немає публічних лобістів, - каже нардеп Владислав Лук-янов. - Але варто відкрито виступити проти нього, як лунають дзвінки від анонімних абонентів, котрі цікавляться: навіщо вам проблеми? Від 450 чоловік залежить - бути ігорному бізнесу затиснутим у рамки чи він, як ракова пухлина, буде знищувати суспільство.
Власники пікетують
У комітеті Держпідприємництва області цю тему коментують обережно. Мовляв, заборонити гральний бізнес можна тільки у тому випадку, коли Верховна Рада прийме відповідний законопроект. Призупинити дію ліцензій, керуючись постановою Кабміну, не можна. Адже наразі діє закон "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 1 червня 2006 року, який передбачає надання ліцензій підприємцям грального бізнесу. Вони отримують ліцензії після рішення комісії, в яку входять представники облради і міськради, міліції, податкової і Держкомпідприємництва.
- Це тільки постанова Кабміну, тобто проект. Керуватися ним не можна, - роз'яснює заступник голови представництва Держкомпідприємництва у Тернопільській області Михайло Парій (48 р.) - Це рекомендації, а нам потрібні механізми призупинення дії ліцензій.
Власники і керівники ігрових закладів, занепокоєні перспективами великих втрат, 12 травня пікетували Верховну Раду.
- Складається враження, що уряд давить тих, хто працює чесно, - каже власник одного з гральних залів В'ячеслав Шляховий. - Це що, виходить: ми отримали ліцензії, які коштують 150 тисяч євро і дійсні до 2011 року, патенти наперед на кілька років, взяли кредити в банку, а тепер усе. Закриватися? А хто нам це все поверне, хто виплатить зарплату людям, заплатить за оренду приміщення?
У відкритому листі до народних депутатів працівники грального бізнесу просять зупинити політичну спекуляцію навколо грального бізнесу, викликану трагічними подіями у Дніпропетровську.
Гральний бізнес - за місто
До розробки одного з "азартних" законопроектів доклався нардеп із Тернопілля Ярослав Джоджик (49 р.). Він вважає, що гральний бізнес потрібно впорядкувати спочатку на законодавчому рівні.
- Не можна на проблему грального бізнесу дивитися крізь пальці, але не можна і повністю паралізувати цю діяльність, - каже він.
Ігровим автоматам у межах Тернополя не місце, вважає нардеп. Адже вони спричиняють в "ігроманів" справжній психоз.
- Кабмін має визначити два депресивних райони в Україні, де можна було би розмістити гральний бізнес, - каже пан Джоджик. - Хай це будуть центри ігрового бізнесу на зразок Лас-Вегаса та Атлантік-сіті.
Сьогоднішні масові закриття гральних закладів нардеп називає хаотично-популістською дією уряду. Він вважає, що проблему потрібно вирішити на рівні закону.
Підтримують його у цьому і посадовці міськради, які контролюють діяльність грального бізнесу в Тернополі.
- Жоден бізнес не можна забороняти. Адже за ним стоять люди, робочі місця, кошти, - вважає директор КП "Адмінтехінспекція" Віктор Шумада (26 р.). - Але кожен бізнес має соціальний контекст. І в грального бізнесу він є негативним.
Та й що казати про легальний бізнес, якщо "Адмінтехінспекція" уже три роки "воює" з нелегальними гральними апаратами. Весь цей час її працівники постійно чують від тернополян, що гравці виносять із дому гроші, закладають майно, каже пан Шумада.
- Протягом тільки двох останніх років ми демонтували приблизно 40 автоматів. Деякі потім забирали власники, сплативши штраф. Гральні автомати з деяких місць ми демонтували по два-три рази, - продовжує він.
Наразі, за словами Віктора Шумади, на комунальній землі Тернополя гральних автоматів немає. Їх розташовують на приватних ділянках. Звідти ж такі автомати можна демонтувати, якщо ділянка має цільове призначення не для грального бізнесу.
- Але ми не можемо стояти на кожному такому місці і пильнувати, - відзначає Віктор Шумада. - Я дійшов висновку, що потрібно чи у межах окремих областей, чи у межах держави виділити окремі місця для грального бізнесу.
Мовляв, гравці, що "спускають" під час гри останні гроші, туди не поїдуть - дорого, а забезпечені люди нехай самі вирішують.
- Зараз же навіть багато пенсіонерів грає, - каже директор "Адмінтехінспекції".
До речі, каже пан Шумада, частина гральних автоматів, які демонтували і потім забрали власники, зникла з Тернополя. Водночас, як побачила "20 хвилин", автоматів за останній рік побільшало у райцентрах. У Гусятині нещодавно навіть горів зал гральних автоматів, повідомляють у центрі пропаганди ГУ МНС в області. Ніхто не постраждав, тому резонансу подія не набула. Наразі у Тернополі діє 45 приміщень з ігровими автоматами.
Довідка
У Росії проблему вирішили швидко і жорстко. Володимир Путін у 2007-му підписав федеральний закон, що передбачав створення чотирьох ігрових зон. І 1 липня 2009-го весь гральний бізнес повинен переселитися туди.
- Більше двох тисяч ігорних закладів ми вже закрили, залишилося закрити ще близько 500, - відрапортував днями мер Москви Юрій Лужков.
З липня у Москві буде чисто, пообіцяв він, виключивши навіть можливість тіньового "однорукого бізнесу".
Великі російські оператори вже прийшли в Україну. Концерн "Ріцио", компанії "Метро-Джекпот", "Максбет", "Багіра" і ін. об'єдналися з місцевими гравцями, пише ЛігаБізнесІнформ. При цьому ніхто не знає, скільки в Україні легальних автоматів, а скільки нелегальних. Тож чи допоможе новий закон - питання.
26 тисяч залів ігрових автоматів в Україні приносять у скарбницю 600-700 млн грн у рік.
Не менше 75% їх клієнтів - студенти і школярі. Фахівці підрахували, що у містах із населенням приблизно 500 тис. чоловік близько 25 тис. людей залежні від азартних ігор. Кожен четвертий із тих, хто програв, думає про самогубство. А іноді і робить такі спроби.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (48)
×
0%
  • Anonymous 20 травня 2009 р.
    Працюю на базарі і зняю декількох "ПРОФІ" - саме головне вони ніколи немають грошей, а всім росказують, що на автоматах вони "в плюсах" - в цей момент їх просто шкода
    Anonymous reply Anonymous 20 травня 2009 р.
    Для многих игровые автоматы стали наркотикам и уерен что не одна семья распалась из-за сор по поводу этих азартных игр. Что касается владельцев, то они полюбому будут бастовать, ведь у каждого из них забирают огромный кусок хлеба, котороый обеспечивал их сполна. Ну а что касается людей которые там работали - их безусловно жаль. но ведь все кто там работал получали копейки по сравнению с прибылью каждого зала....
    Anonymous reply Anonymous 20 травня 2009 р.
    "Что касается владельцев, то они полюбому будут бастовать" Юлія Володимирівна як раз казала на пресконференції що вона чекає власників казино на забастовку під кабмін, що це буде таке круте видовище що цікаво на нього подивитись)
    Anonymous reply Anonymous 21 травня 2009 р.
    я круп`є з 9літнім стажом роботи в казино в Києві, знаю про цю сферу багато і бачу тільки те ,що багато коментуючих пишуть те з чим ніколи не стикались. Закривати ігорні заклади не потрібно, а лише треба їх добре контролювати. бо бюджет міст вони поповнюють колосально, ліцензії і патенти стоять дуже багато, але в тернополі зявилось дуже багато прикритих "шарашкиних" контор, от і маємо ,що там грають і діти, і "хворі". солідні заклади контролюють своїх клієнтів. а канітєль ця з закритям почалась тільки через те , що зарас в україну входить московський ігровий бізнес, який витісняє мілкий український( в москві цього року виходить термін на завершення ігрового бізнесу в столиці, от їм і треба перенестись недалеко від москви, тобто в україну). Так що , побачите, що закриють мілких наших і дадуть "зелене світло" московським компаніям і прибалтам. радуватись тут нічому скоріше за все ще й буде "тінь"
    Anonymous reply Anonymous 21 травня 2009 р.
    добавлю, ніхто не може бути в "плюсах" від казино, чи автоматів якщо відвідує їх регулярно - це чиста математика і ніяких обманів (треба вчитись в школі щоб розуміти) в плюсі можна бути тільки зайшовши один раз, і якщо повезе виграти, і ніколи більше не заходити
    Anonymous reply Anonymous 21 травня 2009 р.
    і ще - на тернопіллі напевно залежних від алкоголю набагато більше, аніж залежних від гри, тому краще вводити тоді й "сухий закон"
    Anonymous reply Anonymous 28 травня 2009 р.
    ЩО ТИ ТРУСИШ !!! КУПА ЛЮДЕЙ І ДІТЕЙ ГРАЄ!! ЧИ ПО ТВОЄМУ ВОНИ ТЕЖ АЛКАШІ????
    Anonymous reply Anonymous 28 травня 2009 р.
    при чому тут алкаші до гральників??? запамятайте люди добрі це різні поняття і різні залежності. в мене батько непияк а начальник відомої фірми і програвав 2роки свою зарплату !!!!!!!і і ніякі слова недопомагали ! ТАК ЩО Я ВВАЖАЮ ПОТРІБНО ЗАКРИТИ АВТОМАТИ РАЗ І НАЗАВЖДИ.
    Anonymous reply Anonymous 21 травня 2009 р.
    влада не бореться з залежністю громадян від гри, вона лише піариться і робить вигляд ніби щось робить, але тим часом прокручує "каварний план"
    Anonymous reply Anonymous 26 травня 2009 р.
    вчора вечері йшов повз автомати, то люди сиділи і грали нічо не закрилося, лажа все.
    Anonymous reply Anonymous 21 травня 2009 р.
    а навіщо закривати букмекирські контори???
  • Anonymous 20 травня 2009 р.
    26 тисяч залів ігрових автоматів в Україні приносять у скарбницю 600-700 млн грн у рік. - ТА ЦЕ НАПЕВНЕ 1 ПРОЦЕНТ ВІД ТОГО. що люди програли , точно не більше і ті хапуги ще кажуть про якісь там робочі місця - вершина цинізму
  • Anonymous 19 травня 2009 р.
    Їх пока тільки прикрили. Надто багато грошей дехто вложив ці автомати і так просто від них не відкажеться. Я ще ніразу не чув, щоб хтось сказав, що автомати допомогли йому отримати капітал чи здобути гроші на навчання, житло, машину, життя врешті решт. Проте є багато випадків, які є прямо протилежними. Як після цього можна ще роздумувати: бути чи не бути автоматам?
    Anonymous reply Anonymous 20 травня 2009 р.
    автомати потрібно ставити тільки у великих закладах, де є охорона, а на дворі вони не потрібні.
  • Anonymous 19 травня 2009 р.
    ура,ура,ура бідні не допоможуть стати багатим ще багатшими, автомати в чорнрбиль,знаю сім,ї де діти програли по 50 тис,гр автомати на утилізацію
    Anonymous reply Anonymous 23 травня 2009 р.
    нехай би дітей краще виховували, ні в одній нормальній сім"ї такого виродка не буде, щоб гроші з дому виносило.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:00 Світлана Заяць створює інструменти, вишиває і мріє, щоб через століття копіювали нас 19:15 На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок» 18:52 Тіло жінки виявили на Білогірській 18:00 У центрі Тернополя за донати розмалюють автомобіль Від читача 19:32 Тернопільщина входить в ТОП 5 областей за кількістю учасників, які розпочали навчання за експериментальним проєктом 17:10 НБУ підняв курс долара, євро знову різко подорожчав 16:40 У Теребовлі можуть перенести дату відзначення Дня міста 16:03 Ціни на секонд-хенд зросли: скільки коштує одяг на вагу у Тернополі photo_camera 15:33 Буде безкоштовним проїзд у громадському транспорті Тернополя для пасажирів у вишиванках 15:00 Вакансії у Тернополі: добірка актуальних пропозицій (оновлено 14 травня) 14:45 На Подільській другий день гасять пожежу на стихійному сміттєзвалищі play_circle_filled photo_camera 14:30 «На щиті» повертається до рідного дому Герой з Тернопільського району Андрій Атаманчук 14:00 НСЗУ призупиняє оплати двом лікарням на Тернопільщині 13:30 Де не буде світла у Тернополі 15 травня — адреси 13:00 Підмішували медпрепарат і грабували — у серії розбійних нападів на тернополян звинувачують жителя Львівщини 12:28 Смертельна ДТП у Збаражі: поліція шукає очевидців 12:10 22 травня частина тернополян залишиться без води 11:47 З нагоди Дня вишиванки у Тернополі пройде «Літературник» 10:48 Затримали жителя Кременецького району, який заробляв на військовозобов'язаних — поліція 10:32 Освітня екосистема Мрія стала доступна для всіх українських шкіл. Чим вона корисна?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up