Екзотичний заклад у вигляді ковчега відкриють у Тернополі на початку серпня.
На його території буде дитячий спортивний майданчик, каскад фонтанів, зелені скульптури тварин, клітка з живими равликами надворі. Зараз робочі впорядковують територію.
- Залишилося ще трохи, це вже дрібні недоробки. Ми могли відкриватись і зараз, але хочемо поставити всі крапки над “і”, — розповідає ресторатор Михайло Гросуляк. - Персонал прибирає територію, довстановлюємо необхідне обладнання. А ще маємо зварити першу партію живого пива. Для цього приїхав пивовар із Чехії і зараз “чаклує” над ним.
Клітка для равликів
Оригінальність новобудови в тому, що зовні вона нагадує дерев’яний ковчег.
- Човен збудувати важко, та ми вибудували триповерховий ресторан, - тішиться пан Гросуляк. - Знаю, що американець, нідерландець та китаєць збудували бутафорні “Ноєві ковчеги”. Але окраса нашого ковчегу — 300-літні дуби, які в основі споруди.
Використовували природні матеріали - дерево, солому та сіно.
- Ми гралися матеріалами, які використовували під час будови хат наші предки, - запевняє він. — Тому не брали новітні будівельні матеріали, а купували старі стодоли та стайні у Старому Вишнівці. Окрасою інтер'єру стало тисячолітнє закам'яніле дерево, видобуте у шахті на Львівщині. Використовуючи такі матеріали, ми хотіли повернутися у часи, коли сам Ной будував свій ковчег.
При вході у ресторан привертають увагу зелені скульптури тваринок — топіари. Такі зелені прикраси - диковинка навіть для європейських країн. Львів спромігся на одного лева, засадженого зеленню, пояснює пан Гросуляк. Тернопіль збагатиться аж п'ятьма топіарами.
- Є носоріг, слон та страус, викладені із зелені, - каже чоловік. - Ще з'являться жираф та двогорбий верблюд.
Буде ще чимало інших “родзинок”. З вікон ресторану виглядатимуть звірі, а при вході зустрічатиме пітон та голуб з оливковою гілкою у дзьобі.
- Голуба з оливковою гілкою, який сидить на руці Ноя, зараз спеціально виготовляють в Італії, - продовжує пан Гросуляк. - Рука Ноя — з того ж старовинного закам'янілого дерева, який ми використали в інтер'єрі ресторану. А голуб — з білого мармуру.
На території ресторану - каскад фонтанів, неподалік яких у яслах плаватимуть мідії та раки. У декоративній мідній клітці “житимуть” виноградні равлики.
- У нас буде багато провокативних речей, які зацікавлять відвідувачів, - запевняє ресторатор. - До речі, споруду ковчегу ми виставимо у кількох номінаціях у Книгу рекордів України. Зокрема, як найекологічніший проект, найбільший засіб громадського харчування у вигляді плавучого засобу та місце з найбільшою кількістю бутафорних слідів звірів та найбільшою кількістю топіарів.
Спортивний майданчик для дітей Споруда, яку почали будувати у парку “Топільче” неподалік клубу “Нептун”, привернула увагу тернополян ще на початку будови. “Моржі” боялися сусідства їхнього клубу із новою спорудою.
- Це болюче питання, бо тут — паркова зона, - продовжує пан Гросуляк. - Після офіційного запиту голови клубу Романа Петришина у різні інстанції у нас було море перевірок.
Порушень у процесі будівництва експерти не виявили.
- Я сам моржую 25 років, тому пропонував їм підвести комунікації, відремонтувати фасад та сприяти в прийнятті забудови “моржів” у експлуатацію, - перераховує бізнесмен. - На жаль, голова клубу реагує на ці пропозиції холодно.
Біля “моржатника” чоловік поставив дві нові роздягальні, позрізав аварійні дерева та дозволив користуватися комунікаціями.
- У будиночку “моржів” не було світла, - каже Михайло Гросуляк. - Тепер є. Всі мої попередні пропозиції досі залишаються у силі. Я теж зацікавлений в тому, щоб молодь, яка приходила в ресторан, вела здоровий спосіб життя та брала приклад із них.
Неподалік “моржатника” буде дитячий спортивний майданчик.
- Жодного паркану, всі діти зможуть тут займатися, - переконує чоловік. - Тут буде тарзанка, шведська стінка, перекладини, турніки, “груша”. Для найменших - дерев'яна колода та гойдалки. Зараз працівники працюють над тим, щоб зробити це дитяче містечко безпечним.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер